Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Návod: Dodelani vstupu AUX AUDIO IN do Clarion PU-2184A ve 406


h4wk3y

Recommended Posts

Ahoj, tak jelikoz rad v aute pocsloucham svoji hudbu, radia prakticky nesnasim, protoze vic prokecaji nez hrajou, tak jsem resil, jak si dodelat vstup do meho radia ve 406ce...

Tak jsem to vykoumal a davam sem malicky navod.

Jen predem upozornuji, ze neprebiram zadnou zodpovednost za vami znicena radia ci jakekoliv jine problemy. :papa

Takze jedna se nam o toto radio ve 406ce

DSCN2213.thumb.JPG.96268d7c6632a944c82f3fb2eff3b1cc.JPG

Jak radio vyndat?

Do tech kulatych der, ktere jsou vedle CD mechaniky po obou stranach, strcime klasicke drevene spejle (do obou der najednou, asi 5cm hluboko, pujde to docela tezko).

Ted si vezmeme dva stare priborove noze nebo neco podobneho a po stranach radia zapacime tak, aby nam radio vyjizdelo smerem k nam... Pak jej uz cele vytahneme a odpojime kabel anteny a dva ISO konektory (popripade i konektor CD changeru, pokud jej mame).

Nyni kdyz mame radoi venku, tak pristoupime k samotne uprave.

Oddelame spodni kryt radia, jsou to jen dva sroubky a pote kryt jde snadno oddelat. Je vhodne si i oddelat predni panel, ale to uz je o dost sroubku navic a neni to uplne nutne...

Po tom, co jsme odstranili spodni kryt uvidime desku plosnych spoju a spoustu nozicek soucastek :D...

Zamerime se na konektor, kde je pripojena CD mechanika do radia... tento konektor(respektive jeho nozicky):

DSCN2344.thumb.JPG.867b1d3b18231f2b53cdf1b97e3a0ba2.JPG

Na obrazku vyse uz vidite zapojeni naseho vstupoveho kablu s tim, ze zem nevezmeme primo z konektoru, ale nekde jinde, kde je videt na obrazkach nize.

Nyni si tedy vezmeme izolacku (vse je nutne dobre izolovat), pajku a nejakou stinenou dvojlinku, nejlepe placatou a podle vyse zakresleneho pripajime dratky....

DSCN2347.thumb.JPG.44488e498abded97fb7ea5ba3129147a.JPG

Pekne si pripravime dvojlink, spojime stineni a pripajime si k ni \"prodluzku\"

DSCN2348.thumb.JPG.9957a45252139cc3bfaaa5e7ee9b95d4.JPG

Zde je krasne videt, kam vedeme zem a jak to cele pajenim pospojovat:

DSCN2351.thumb.JPG.2f5e51de9df91ae941d77612cdcfde8d.JPG

Nakonec cele pekne zaizolovat a ja to cele prejel tavnou pistoli, kdyby neco, tak to jde sundal, ale pekne to drzi a izoluje a chrani trochu i proti vytrzeni, kdyby nekdo zatahl za kabel...

DSCN2354.thumb.JPG.2e32616788b14f648e1f20ad08840612.JPG

Jeste je treba si ve spodnim kryte udelat \"pruchodku\" pro kabel.. Ja si ji udelal zhruba veprostred a neni to zrovna idealni, chce to spise nekam ke stranam, kam se za radio v aute vejde kabel, aby slo zastrcit radio...

DSCN2345.thumb.JPG.1fd290b342b4672e6ec3dac6bb991088.JPG

DSCN2346.thumb.JPG.3a9b5b11a3684b4fecce2c69a60285cf.JPG

Na druhy konec kabelu si dame treba cinche, nebo 3.5mm Jack, ktery pote pichneme do jakekoliv bezne MP3ky....

Tak a ted prichazi druha cast:

Musime si vypalit tiche Audio CDcko

Doporucuji si stahnout program Audacity pro ktery jsou i ukazky - je pro Windows i Mac a myslim, ze i Linux a je zdarma, da se tedy stahnout skoro kdekoliv (slunecnice.cz, stahuj.cz, studna.cz.......).

Nainstalujeme progarm a spustime.

  • V liste klikneme na Generovat -> Ticho
  • Zadame cas v sekundach (jelikoz budeme palit CD, tak dame 4700s - neco okolo 79minut, aby nebyl problem s vypalenim.
  • Dame vygenerovat a ulozime nejlepe jako Wav

 

Nyni mame nase ticho ulozeno a muzeme prejit k vypaleni Audio CD...

Vetsina z Vas asi k vypalovani pouziva Nero(ktere ja nemam, protoze pro Mac neni),

Ale proste a jednoduse v Neru, nebo kteremkoliv jinem vypalovacim programu vyberete, ze chcete vypalit AUDIO CD!!!

Jako jedinou pisnicku vyberete na CD to ticho, ktere jste vytvorili v Audacity a date to nejlepe co nejnizsi rychlosti vypalit.

A mame skoro hotovo.

Zapojite konektory v aute zase do radia, zasunete radio, vytahnete nekuidy kabl, ktery jste implementovalia strcite ho do MP3, pustite radio a date do nej prehravat nase TICHE CD.... jakmile se CD zacne prehravat, tak muzete pres kabel poustet do radia cokoliv z vasi MP3ky....

Po skonceni prehravani CD jej musite pustit znovu a muzete poslouchat dal...

Preju prijemny poslech muziky a kdyby bylo neco nejasne, tak rad poradim...

Kdyby si na to nekdo netroufl, tak jsem ochotny to udelat klidne na pockani po predchozi domluve v Pardubicich ci Praze (v Praze ted pres prazdniny moc nejsem)...

A jeste jednou, nenesu zadnou zodpovednost za Vase znicena radia ci cokoliv jineho...

Upraveno uživatelem h4wk3y
doplněny obrázky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborně. Konečně to někdo dotáhl do úspěšného konce a navíc je ochoten se podělit o výsledek svého bádání. To řešení s tichem na CD jsem už viděl na nějakých polských stránkách, ale vůbec mě to nenapadlo spojit s PU-2184A. Myslím že tady na tu úpravu čekalo hodně lidí z klubu.

Gratuluji !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Benžík

Jde to napíchnout na tea6320, což je obvod pro ovládání zvuku (fader, bass, výšky, volume...) Potom stačí sepnout spínač v mechanice a hraje to.

Je to pro radio na kazety, old model, s diplayem, u ostatních to bude podobný.

Můžeš to více rozebrat pro laika??? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V autorádiu jsou všechny zdroje signálu, rádio, kazeťák, CD, jsou přivedeny k integrovanému obvodu např. tea6320 a ten je tím že stiskneš příslušné tlačítko připojí k zesilovači. Když rádio rozkucháš můžeš k jednomu z těch vstupů připojit další který vyvedeš mimo rádio a na něj můzeš připojit libovolný přehrávač který má výstup na sluchátka. U každého autorádia se to samozřejmě bude lišit podle jeho zapojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

ahoj chlapi, trochu to tu obnovím, pustil jsem se do přidělání toho aux vstupu do rádia Philips 4050... napíchnul jsem to jednoduše na čtecí hlavu kazetáku a jako vstup použil 3,5mm jack, bohužel když tam něco pustím nejenže nehraje kazeta (dal jsem tam vykuchaný kazetový adaptér na jacka) ale když si s tím pohraju rukou (přitlačím hlavu ke kazetě) tak to sice hraje ale je to strašně rušený, šumí to a basy jsou jako by byly repráky před umřením... už nevím jak jinak bych to vymyslel :( kabel jsem použil odstíněný vůbec to nechápu...

už mě jedině napadlo jestli by to teda nebylo naprosto stejný napíchnout to přímo na ten IO tea6320 ale zase nevím jeho schéma a kde je připojen kazeták :(

ví si s tím nějaký elektrikář nebo zvukař nebo kdokoli rady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se chtěl radovat, že se někdo připojil místo mechaniky, a ono ji to pořád potřebuje :( Mám tu totiž kousek, kde mechanika nefunguje, ale rádio normálně hraje. Zapojení jsem zkoumal, ale u nového modelu to přepnutí na jiný vstup není tak easy. No nic, no, smůla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepotřebuje to mechaniku dá se připojit tlačítko který po zmáčknutí sepne kontakt a rádio si myslí že je tam kazeta, ale to jsem zatím nezkoumal :) pak stačí jen přepnout na kazetu a hrát jenže tohle je opravdu skoro neposlouchatelný :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem na to přišel! jelikož signál z mp3 je daleko větší než ten jdoucí z hlavy použiju malej plošnák kterej byl v tý redukční kazetě (2 odpory 2 kondíky) ten by měl zmenšit sílu signálu jdoucí z mp3 a tím vyřešit nekvalitu zvuku :) zejtra zkusím a dám vědět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...