Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

aký motorový olej


radom

Recommended Posts

Zdravím, mám Peugeot 306 Break, r.v. 1998, 1,6 benzín. Chcem sa spýtať, aký motorový olej tam mám dať. Predchádzajúci majiteľ tam mal 5W40, ja som tam dal tiež 5W40 a už mi ho treba vymeniť. Teraz som bol za jedným automechanikom a ten mi povedal, že čo on vie, tak tieto Peugeoty mali 10W40 a ak som tam dal 5W40, tak mi môže odísť celý motor. Povedal mi ale, aby som si to overil v Peugeote, aký lej tam ide. Volal som tam a tam mi povedali, že oni dávajú 5W40. Aký teda tam mám dať?

A je pravda, že z lepšieho oleja (5W40) môžem prejsť na horší (10W40), ale naopak by to mohol byť problém?

Ďakujem za odpoveď.

Rado Murgaš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni ani lepsi ani horsi, pokud splnuji stejne specifikace (A3/B3 nebo API SJ ) tak jsou oba dva stejne dobre, rozdil mezi 5W40 a 10W40 je pouze v dolni teplotni hranici, ktera je u 5W -25stC a u 10W -20stC , horni teplotni hranice jsou u obou oleju stejne. Udava to teplotni mez, kdy olej splnuje viskozitni specifikace a ma potrebne mazaci vlastnosti. Pokud tedy nezijes na Sibiri, tak v nasem podnem pasmu ta 10W40 uplne staci.

Jinak pouzij hledani o olejich je tady napsano aspon 100 stranek

[upravil dne 27/5/10 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...