Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5008 - zkušenosti


MilhausF

Recommended Posts

Požádal jsem adminy o přidání této sekce. Reagovali promptně.

Eltone, uvažoval jsi před koupí o benzínové 1.6 THP, nebo byl HDI motor jasná volba. Já měl dosud samé benzíny a byl by to můj první nafťák.

Můžu se zeptat za kolik tak jezdíš ?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 1.6 Hdi... Subjektivně - ten motor na tohle auto pohodlně stačí, příliš rezervy tam sice při předjíždění není, ale předjíždět se s tím dá - není to na žádné závodění - ale rozhodně je schopen plynule přidávat i do prudkého stoupání, na dálnici pohodově drží zvolenou cestovní rychlost kopec nekopec - pokud se nedostaneš vysoko nad povolený limit... Navíc - auto je na převoz dětí a čtyřnohé havěti - s tímhle nákladem za zády zásadně neriskuji a nezávodím (no, obecně neriskuji a nezávodím ani tak, ale s nimi se kouknu všude raději dvakrát:cool:)

Spotřeba - těžko hodnotit, máme ho příliš krátce, zatím kombinovaná 6,5l - 1/3 dálnice - 1/3 Praha - 1/3 okresky - jízda limity +10%...

Taky je pro výběr motoru důležité z jakého přecházíš... My máme za to, že jsme si polepšili - původně 307Break 1.6 benzín - mrtvola - následně 206 SW 1.4 Hdi - překvapivě dobré, teď 1.6 Hdi - zatím v řadě nejlepší... Pokud by moje řada byla MB 3.0 CDI - BMW 530d - 1.6 Hdi - asi bych se tvářil jinak :mrk

Výběr motoru byl u nás jasný - benzín se nám nevyplatí (chová se pěkně, jen se zátěží a při ostřejší jízdě rapidně roste spotřeba) - vysoký nájezd - všude máme daleko... 2.0 Hdi - příliš drahé, dražší ručení, vyšší spotřeba - pro nás nevýhodné - ale jak říkám, nezávodíme (ale ani se necouráme) - normální jízda, pro nás 1,6 Hdi good volba a při jejím chování ani nemáme pocit nějakého kompromisu...

Mám ještě srovnání s lidovou Schade Octavia Combi 1,9 TDI 77 kW - služební wágen - berme ji jako takový srovnávací etalon - oba motory se chovají velmi podobně a velmi podobně s autem manipulují - jen 1.6 Hdi u toho nechrochtá:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 elton: přece sis nemyslel, že ti to tu bude patřit na věky... :mrk

2 MilhausF: jak moc podrobně to chceš? :D Ale varuji tě - v práci mi platí za to, že definuji nedostatky a potenciální rizika - takže jsem hrozný hnidopich :bacha A navíc - zastáncem Peugeotů je u nás doma moje Zuzka - já bych nejspíš volil jinak... Jenže stejně vždycky udělám, co jí na očích vidím... A ona je z 5008 úplně unesená...

Obecně vzato - spokojen... Pokud se chceš pustit do hlubších debat - jsem připraven :papa

jl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se v ní taky projel a dojem co jsem nabyl je v celku dobrý.Luxsusní interiér,moderní technologie a ten 2,0HDi mě přímo dostal vic než ta 1,6THP.Hold jsem zvyklí na diesel.Ale proč se ty frantíci za ta léta neponaučej a neudělaj kvalitnější řezení :myslim.Je to pořád stejná kvedlačka jako mam já a to je auto konkstrukčně o cca.10let spátky.O řízení nemluvě prostě jak playstation,ale to bych jim odpustil.Ale je pravda že kdyby tyto požedavky splňovalo tak by to bylo až moc dokonalé autí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...