Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zadní okno / dveře 407 sw


daja535

Recommended Posts

tak tento problem mi presne nastal vcera. uz dlhsie mi nefunguje otvaranie zadneho okna tlacitkom na okne iba klucom. zacalo sa mi otvarat okno na zadnom kufri. stacilo ze som zavrel dvere na aute a okno sa same otvorilo alebo ked som sa pohol alebo same po 10 sekundach. tak som nakoniec odpojil kabel co je pod plastovym krytom a prestalo to. klucom okno otvorim. asi sa vyskratoval mikrospinac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

a uz mam problem s mikrospinacom aj ja :(

prevdepodobne sa mi tam dostala voda (alebo sneh pri tych nasich fujaviciach) a zamrzlo to. nemohol som ani stalcit ten mikrospinac a citil som tam kristaliky ladu. takze som zbehol po rozmrazovaci sprej a WD lebo okno sa nedalo otvorit :(

vystiekal som to rozmrazovacim sprejom, potom WD. mikrospinac sa uz aspon dal stlacit no nereagoval (asi iba 2x z 10 pokusov) :(

s dialkovym je uspesnost podstatne vyssia no nie 100%

volal som do servisu, cena spinaca 60,-€ ale zajtra som objednany na dia

tak uvidime ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze po dnesnej navsteve servisu som zistil, ze problem je vaznejsi :(

odpojil som mikrospinac na okne. dialkovym sa okno otvaralo 100%. zamkol som auto a siel som si z blizka obzriet 508. nadhera. len ten kufor je akysi maly :(

prisiel som k svojej 407 SW, odomkol auto dialkovym a po sekunde sa same otvorilo aj okno zadnych dveri :(

dokonca som nechal rodinu pred obchodom v nastartovanom aute, pokial nieco vybavim a po navrate mi oznamili, ze sa okno znova same otvorilo :(

nemate niekto s tym podobne skusenosti? neviete mi poradit, kde hladat chybu? alebo rovno ako ju odstranit. odpajat zamok pod oknom sa mi nechce, predsa je to len niekedy dobra vec.

za vsetky napady a podnety dakujem

skusim este auto otvarat druhym dialkovym (ale kedze sa otvorilo aj bez toho, aby som s dialkovym cokolvek robil, davam malu sancu tomu, ze jhe vadne dialkove na kluci)

[upravil dne 4/1/11 16:39 alihen]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dalsie skusenosti po celodennom testovani a hladani chyby:

microspinac odpojeny - okno sa otvara iba dialkovym

skusal som aj druhe dialkove a ako som predpokladal, porucha nie je vasom prijimaci, po otvoreni auta dialkovym sa otvorilo aj zadne okno.

dnes som prisiel na dalsiu zvlastnost...

zadne okno sa otvori aj vtedy, ked otvorim ktorekolvek dvere ale len vtedy, ked sa uspia vsetky jednotky aj vtedy, ked auto nezamknem.

zhrnutie:

1) ked auto zamknem s DO a otvorim ho s DO okno sa odomkne len vtedy, ked sa uspia vsetky jednotky.

2) okno sa odomkne aj vtedy, ked otvorim ktorekolvek dvere na aute ale tiez len po uspati vsetkych jednotiek

3) pokial jednotky nespia, mozem otvarat dvere, zamykat a odomykat auto kolko chcem, okno ostava zamknute

4) mikrospinac uz nereaguje vobec (po jeho opatovnom zapojeni sa nedeje nic zvlastne)

poprosim o rady, skusenosti, napady

dakujem

PS: mozem poprosit schemu zapojenia

[upravil dne 6/1/11 15:41 alihen]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked sa hram s do vo vrecku tak mi prestane fungovat do odpojim baterku a všetko je OK ta skus aj ty na 3 min. odpojit baterku ...možno motyka vystreli...

baterka odpojena na 15 min - ukon urobeny ako prvy pri zisteni problemu

bohuzial vsetko po starom :(

[upravil dne 9/1/11 19:04 alihen]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest djrossta

je to sw Ve skratce když je auto zamklé a odemknuho tak se mi otevře kufr a obřas při oteření dveří řidiče se taky někdy stane že se odevře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mám 407 teprve krátce, ale také už jsem pozoroval poněkud zvláštní chování okna 5. dveří. Už několikrát se mi stalo, že jsem přišel k zamknutému autu, odemkl DO a při rozjezdu mi to začalo hlásit, že mám otevřené okno 5. dveří. Musel jsem zastavit a jít ho zavřít. Když se mi to stalo poprvé, dával jsem to za vinu nechtěnému zmáčknutí tlačítka DO. Jenže potom už jsem si na to dával pozor a stalo se mi to znovu. Zatím jsem nehledal žádné další souvislosti s otevřením dveří atd., ale zkusím se na to zaměřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj no presne taky isty problem mam i ja aknahle sa trosku pohnem alebo hned po nastartovani pocujem cvaknutie okna 5 dveri viem ze sa musim vytrepat von a zavret ho znovu :bojim. neviem comu to mam pripisat ale zacalo to robit

akurat na zimu . len mislim ze by to mohlo mat nieco s konektormi alebo je to mechanicka zavada zamku ktory sa nejak

pobabre pri nizsich teplotach..... ale zial elektrikar niesom a pustat sa do toho nejdem. ak ma niekto skusenosti poradte

prosim budeme len a len vdacni. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K téme zadného okna...Stalo sa už niekomu, že sa pri otvorených celých piatych dverách otvorilo aj to diskutované okno na nich? Mne sa to už zopárkrát stalo (asi zanefungovala elektronická ochrana proti otvoreniu okna...). Inak všetko funguje tak ako má. Dvere sa otvárajú iba tlačítkom pri evidenčnom čísle, okno tlačítkom pri stierači a tlačítkom na diaľkovom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, mne sa to uz stalo ze mi otvorilo aj okno aj zadne piate dvere, niekedy mi zase otvorilo len okno a nie zadne dvere aj ked som ich otvaral tlacitkom na kufor. casom mi to uz tak blblo, ze po zatvoreni prednych dveri , mi otvorilo zadne okno. nakoniec som odpojil spinac na zadmom okne a zatial je to v pohode. okno otvaram len klucom. musim vymenit mikrospinac na okne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, mne sa to uz stalo ze mi otvorilo aj okno aj zadne piate dvere, niekedy mi zase otvorilo len okno a nie zadne dvere aj ked som ich otvaral tlacitkom na kufor. casom mi to uz tak blblo, ze po zatvoreni prednych dveri , mi otvorilo zadne okno. nakoniec som odpojil spinac na zadmom okne a zatial je to v pohode. okno otvaram len klucom. musim vymenit mikrospinac na okne.

mikrospinac cca 60,-€

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...