Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ESP/ASR chyba systemu ... a ABS chyba


nsbojovnik

Recommended Posts

takze dnes sa mi znovu objavili tieto chyby

ESP/ASR chyba systemu

a druha bola

ABS chyba

ABS,ESP,ASR nefunguje skusal som to...

bol u mna kamos co ma peugeot planet diagnostiku a vravel, ze je to lavy predny senzor.

ale, ze nevie preco ukazuje, ze je chybny ked vraj meraju vsetky...

peter4.png

Uploaded with ImageShack.us

uz som na tom aute za 2 roky menil predny senozr 4 krat tusim 3 krat jeden a 1 krat druhy. je chybny urcite senzor?

Dakujem za rady a nazory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 406kách bývají problémy s kroužky na kloubu poloosy pro snímání pulzů. Možná, jestli není problém někde tady, a nebo v kabeláži sensoru, ale až za konektorem směrem do auta. Také by to chtělo zkontrolovat konektor na ESP jednotce, zda tam není špatný kontakt. Podle toho, že to vypisuje na dia správné hodnoty (koukám, že jste to měřili dynamicky, za jízdy), tak by to opravdu mohlo být nějakým způsobem náhodně přerušené vedení. Mě se stalo dvakrát, ze se rozsvítilo ESP/ABS faulty. Poprvé jsem to jenom smazal dia (hlásila levé zadní kolo) a vydrželo to asi 3 měsíce. Teď o víkendu zase. Stejná závada. Tak jsem vyndal dekl nad nádrží a rozpojil a spojil konektory pro sensory (mimo jiné jsem zjistil, že pro LZ kolo nebyl fixován a pincal se tam) a pořádně upevnil. Potom jsem to vymazal na dia a zatím se to neozvalo. Ještě zkontroluj, zda jsou kablíky od sensorů správně vedeny. Mohly by být třeba mechanicky namáhány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem ti moc... nechcem zatial kupovat dalsi senzor pokial neviem isto ze chyba je v nom... lebo sa mi to nezda senzory sa menili a stale sa to opakuje :( ... asi to bude v niecom inom ... mozno tak ako pises ty...nemas k dispozicii nejake foto ako by mali sprvne vyzerat tie kabliky od senzorov a ako by mali byt spravne vedene? a kde konkretne to mam vlastne skontrolovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

no pekne...zacalo to robit aj mne ...ked nastartujem vyhlasi toto .. ESP/ASR system faulty ... najhorsie na tom je ,ze mi zablokuje riadenie..ja mam automat...mam ho na P ...a nejde ani za boha zaradit nikam ... musim niekolko krat nastarstovat a rychlo zaradit D aby to islo .....juuj...zajtra rano som objednany do peugeotu...uvidim co to bude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebudem davat novu temu zbytocne, ked mi svieti obcas, mam pocit ze zasvieti pri stlaceni brzdy ESP , teda niekedy sa stane ze zmacknem brzdu a zasvieti mi esp faulty , ABS je funkcne , a pri dalsom starte uz nezasvieti, potom zase niekedy nahodne , a opat pri dakom stlaceni brzdy, a vsimol som si, ze mi vtedy nesvietia brzdove svetla zadne, ked svieti eps faulty, co stym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

nebudem davat novu temu zbytocne, ked mi svieti obcas, mam pocit ze zasvieti pri stlaceni brzdy ESP , teda niekedy sa stane ze zmacknem brzdu a zasvieti mi esp faulty , ABS je funkcne , a pri dalsom starte uz nezasvieti, potom zase niekedy nahodne , a opat pri dakom stlaceni brzdy, a vsimol som si, ze mi vtedy nesvietia brzdove svetla zadne, ked svieti eps faulty, co stym?

Takmer isto to je znovu ten brzdový spínač. Podobne ako edi hore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu je schéma zapojenia, 7800 je riad. jednotka ESP, PSF2 je poistná skrinka v motorovej časti, 2120 je ten dvojitý spínač na predáli, 1320 je riad. jednotka motora. Vidíš, že tam veľa možností na chybu nie je. Buď ten spínač alebo to bude poriadne mastné (RJ ESP alebo BSI). Ale stále si myslím, že to bude ten spínač. Keby bolo vadné ESP, svetla by fungovali normálne, a zas keby nefungovalo niečo v svetelnom obvode BSI, ESP o tom nevie. Spoločný je len ten spínač.

[upravil dne 29.5.2010 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa priklanam k tomu spinacu. Ten stary co som mal zly tak som rozobral a boli opalene kontakty. Raz to malo kontakt raz to malo kontakt raz nie. Preto sa zacali davat nove spinace s kuskom kablovacky kde je uz cosikaj integrovane proti opalovaniu kontaktov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, tak ho asi pojdem kupit, akurat neviem ako s tym dorazom, ja som to vytiahol na maximum sa mi zda vtedy, nic ine som nerobil, viem ze ked som ho pred mesiacom vytiahol a nasadil znova ten spinac , tak uz mi to nerobilo, teraz po mesiaci zase .

Ako ho teda nastavim, nemam s nim nic robit iba ho tam nasadit, s zmacknutym brzdovym pedalom? A je jedno ci tie drazky pojdu z jednej strany , alebo ked spinac otocim o 180 stunov a dam ho tak, teda dvoma sposobmi sa da dat aby zasunul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...