Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak vyrobit AUX vstup do kazetového rádia :-)


martin.holub

Recommended Posts

Ahoj, pohrál jsem si s AUX vstupem pro připojení mobilu nebo MP3. Stačí najít starou čtecí hlavu z nějakého kazeťáku a JACK 3,5 Stereo. Pak vykuchat vnitřek autorádia od kazetové mechaniky a přilepit starou hlavu na správné místo a někam doplnit přepínač Rádio / vstup AUX. A hraje to !!!!! za minimální náklady......

P.S. dokonce to krásně funguje jako handsfree - připojím telefon Nokia 6220C jako \"hudební modul\", při tom telefon používá svůj mikrofon, ale zvuk pouští do autorádia, takže můžu kásně v autě telefonovat bez pokut :-)

[upravil dne 24/4/10 martin.holub]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som zase prerobil kazetove radio original 406,mam ju pripojenu na stalo,samozrejme sa da odoberat mp3,ked zapnem radio zapne sa mp3,cize nefunguje na baterku,ovladanie som prerobil na radio,na radiu sipka do zadu vrati mi pesnicku naspet,na radiu sipka do predu mi prehodi pesnicku do predu,play aj stop je tiez na panely radia,funguje mi to ako mp3 menic :) ked budem chciet dat nove mp3 tak len to odpojim napojim mp3 na pc ulozim pesnicky a naspet to vsetko napojim,ziadna strata zvuku.ale uz dnes dokoncujem ovladanie mp3 na packu radia,samozrejme dodana dalsia packa je umiestnena namiesto packy tempomatu.a uz mp3 ovladam cez packu. :) cize nemusim stlacat radia. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dolly1010

pro ne-kutily se asi za 40Kč prodává taková kazeta s kablíkem ;) Napojíš MP3ku, vložíš kazetu a hraješ :)

tu kazetovou redukci jsem měl taky a hrůza !!! hraje to hrozně, vrčí při tom motorek u atorádia, cvakají kolečka v té kazetě .... takže takhle ne

[upravil dne 25/4/10 martin.holub]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: martis

ale mas tam strati jak svina,nemam stym skusenosti,ale co som cital tak to sumy,a nehrata to cisto.a neviem co este k tomu pisali,a je aj taka vec co das do zapalovaca a naladis si stanicu na radiu a ti to hra ale tiez velke straty

tu věc \"FM Transmitter\" mám doma taky, ale problém je, že není možné naladit frekvenci, na které by se po české republice nic nevysílalo. Já v Ostravě používal 88,3 FM, jenže v Opavě mi to nehrálo, protože mi do toho lezlo nějaké rádio, V Olomouci a u Hranic mi to taky nehrálo, protože na té frekvenci se tam něco vysílá.....takže jen problémy...

[upravil dne 25/4/10 martin.holub]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dolly1010

Kámoš má Nokii (myslím) N97 a má FM transmiter přímo v mobilu - fajnová vychytávka :) Jak s kvalitou nevím, ale je to dobrej nápad :)

jojo, kámoš má N78 s FM Transmitterem, ale jeho výkon je žalostný, telefon musí být přímo u rádia, jinak to nefunguje ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: martin.holub

Původně zaslal: martis

ale mas tam strati jak svina,nemam stym skusenosti,ale co som cital tak to sumy,a nehrata to cisto.a neviem co este k tomu pisali,a je aj taka vec co das do zapalovaca a naladis si stanicu na radiu a ti to hra ale tiez velke straty

tu věc \"FM Transmitter\" mám doma taky, ale problém je, že není možné naladit frekvenci, na které by se po české republice nic nevysílalo. Já v Ostravě používal 88,3 FM, jenže v Opavě mi to nehrálo, protože mi do toho lezlo nějaké rádio, V Olomouci a u Hranic mi to taky nehrálo, protože na té frekvenci se tam něco vysílá.....takže jen problémy...

[upravil dne 25/4/10 martin.holub]

Odkrúť si so strechy anténu (pokiaľ nepoužívaš aj rádio, v takom prípade si sprav nejaký prepínač ktorý ti bude prerušovať signál z antény) a nič sa ti miešať nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
  • O 5 měsíců později...

Ahoj, věděl by někdo, jestli se dá nějak připojit bluetooth \"klíčenka\" k rádiu RB3? Vyřešil bych tím handsfree (doufám). Mám transmiter s handsfree, se zvukem jsem celkem spokojenej, jenže jsem při koupi nedořešil 2 věci:

Pokud mi někdo volá, musím mít naladěn transmiter, když mám rádio nebo kazetu, nic neslyším a hovor se přijme. (To by se dalo vypnout, ale pak ho musím přijmout ručně, O.K.)

2)Pokud jede někdo poblíž a má transmiter na stejný frekvenci, může mi odposlouchávat tel.hovor.

Jsou to prkotiny, ale kdyby šel bluetooth k rádiu, nešlo by pak načíst v telefonu přímo BT rádia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...