Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej v prevodovke


grage

Recommended Posts

PPK

vypouštěcí a výpustný bude asi jeden šroub,že??:)

vypouštěcí šroub je zespoda na diferáku

kontrolní šroub na plech.víku převodovky na levé straně--je tam jen jeden šroub s větší hlavou než ostatní šrouby,to je on, přístup je po dem. levého př. kola

[upravil dne 30/7/12 22:28 od ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PPK

vypouštěcí a výpustný bude asi jeden šroub,že??:)

vypouštěcí šroub je zespoda na diferáku

kontrolní šroub na plech.víku převodovky na levé straně--je tam jen jeden šroub s větší hlavou než ostatní šrouby,to je on, přístup je po dem. levého př. kola

[upravil dne 30/7/12 22:28 od ozzy56]

Ano, je to tak, pochopil jsi to správně :super ....už blbnu:)

A moc díky taky Judes za náhled :papa

Ještě info, kolik je tam náplně? Jen jestli mám koupit 2 nebo 3 litry oleje.

Pěkný den!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mojej prevodovke s rebrami kont. skrutka nebola. Nova napln 1,9 litra.

když není kontrolní otvor,tak se starý olej vypustí a naleje nový v předepsaném množství--tady 1.9 litru (já leju rovné 2 litry)

v poslední době se jaksi přestalo dělat nápustné a kontrolní otvory,asi proto, že se všude šetří...:D,nebo proto, že konstruktéři zjistili, že ty otvory nejsou až tak důležité a dají se nahradit jinými otvory na převodovce :myslim

[upravil dne 31/7/12 12:23 od ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Včera sem měnil olej v převodovce a to byl sajrajt lydi a ty spony na magnetu vypousteciho sroubu ( malinke spony chapu třeni ) ! prej celozivotni napln:D a bylo ho tam jen 1.4 L hodne malo na to ze tam ma bejt 2 L no nic tak sem nalil novi dva litry a pohoda. rano jdu k autu a pulmetrovy kolac oleje pod autem :o tak sem jel na hever a problem sem poznal okamzite. byly v pr.. semeringi poloos na dyferaku tak to jen aby se vědelo kdyz nekto bude menit at si to skontroluje . zdar !:papa

[upravil dne 25/10/12 22:00 od FIZOLA]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak sem taky měnil olej v převodovce, výměna dle tady na fóru uveřejněného návodu šla jak po másle, hodinka práce i s důkladným vykapáním. Jenže ráno odjíždím a zamnou se vleče brázda oleje. Mám tam nový kryt motoru tak zřejmě kapalo celou noc a při rozjezdu to vyteklo na cestu. Takže bych měl dotaz, jaké je objednávkové číslo na ty simeringy? Nějak jsem je v servisboxu nedohledal páč nevím přesně jak to vypadá. A další, dá se to vyměnit svépomocí a popřípadně poradit postup? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepotřebuješ obj. číslo simerinků, v pežotu vysvětli ,které simerinky chceš a požadované bez problémů dostaneš, je to dost obrátkový díl, je to speciální gufero, osobně dávám jen origo peugeot, protože se mi nechce s tím drbat znovu, když nějaká neorigo mrcha gufero pak znovu teče...,s výměnou není moc práce, vypustit olej z převodovky,poloosy se musejí povytáhnout z diferáku, ale dělat to na zemi v garáži opravdu néé ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Chlopi,

potrebujem vymeniť olej v prevodovke a trocha tu tápem. Mám podľa service boxu prevodovku ML6C. Vo vlákne sa tu píše, že tam ide oleja od 2,6 l do 2,9 l no a ešte aby to bolo zaujímavejšie, tak je rozdiel, či je prevodovka s rebrami alebo bez rebier.

Takže otázočka, čo sa myslí pod tým pojmom rebrá, kde sú zo spodu alebo z vrchu? A koľko tam teda naliať?

Ak niekto vie, vopred díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

dnes som to vymenil, 1hod. praca ale aj to len preto bo som nemal kluc na vysrubovanie srubky na vypustenie oleja.

z 8micky imbusu som zbrusil 2hrany aby to voslo. teda budete potrebovat daco zbrusit na stvorec z rozmermi 8x8mm.

bol tam riadny humus.

doteraz mi isla tachsie dat do 1 a spatecky a po vymene ako keby to samo bralo :)

odporucam kazdemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len taka skusenost naokraj, mne prevodovka vydava taky nejaky divny zvuk pri 4 a 5-tom stupni pri zatazeni. Skusal som menit olej ale pred a po vymene rovnako. Mate aj vy taky problem? Je to taky jemny pyskot. Samozrejme ze do toho nebudem vrtat kym to funguje.. len ma zaujima ci ste spozorovali nieco podobne u vasich milacikov...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
dnes som to vymenil, 1hod. praca ale aj to len preto bo som nemal kluc na vysrubovanie srubky na vypustenie oleja.

z 8micky imbusu som zbrusil 2hrany aby to voslo. teda budete potrebovat daco zbrusit na stvorec z rozmermi 8x8mm.

bol tam riadny humus.

doteraz mi isla tachsie dat do 1 a spatecky a po vymene ako keby to samo bralo :)

odporucam kazdemu

Menil som aj ja, taktiez pri radeni 1 a spiatocky niekedey dost nasilu ide zaradit no ziadne zlepsenie. Mam 6 stupnovu a daval som 1,9 litra oleja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Ahojte, nedávno som menil guferá na poloosiach, lebo mi jedno tieklo a tak som pre istou už vymenil aj olej v prevodovke ... odkedy bol olej menený, tak mám malý problém. Ráno, keď je chladno, tak mi ide tažšie radenie spiatočky a 1. Radenie do 2 ide v pohode, ale občas zacítim také kovové zadrhnutie ... predtým to bolo v pohode.

Čím to môže byť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...