Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

\"klouzání spojky\"


Drtikoll

Recommended Posts

Zdravím!

Mám problém ohledně \"kluzání spojky\". K tomuto jevu dochází většinou ( né pokaždé ), když sedí v autě 2 a více lidí. Teplota motoru nebo doba jízdy nemá vliv. Projevuje se to následovně: na (3),4 a 5 př.st. při částečném i plném sešlápnutí plyn. pedálu se mezi 1700-1900 ot./min náhle ozve hviz ( jako když prokluzuje klíňák ), otáčky vyletí na 2500 a auto ztratí tah, otáčky klesnou ( uberu ) posléze auto poskočí vpřed.Dělá to na rovině i do kopce. Už se bojím i předjíždět a mám pocit, že se to stále zhoršuje. Vždy, když to chci někomu ukázat, auto vyšlapuje jako hodinky :bacha. Nikdo neví, čím to může být. Napadá mě jen hydraulické ovládání.

Už jsem z toho zoufalý :bojim. Jinak s autem nikdy nebyl žádný problém. Je to 307 Break 66kW, 2003, najeto 108 tis. koupeno v ČR, servis vždy origo a je bez tažného zař.!!!

Děkuji Vám za případné postřehy či náměty. Není problém přivést auto do P-Zdib k případné zkuš. jízdě :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli Ti ,,proklouzne\'\' vyjímečně--nic s tím nedělej a jezdi...,to přidávání plného plynu po přeřazení rychlosti omez na minimum...

P.S. prokluzne mi to tak dvakrát do roka--je to konstrukční vada podle mého, dělá to tak hodně majitelům,spojka prostě nepřenese ten okamžitý nárůst toč. momentu dnešních turbodýzlů, je určitě poddimenzovaná na ten točák--ale jezdit se s tím dá bez problémů, jestli Ti to klože i na trojku,tak ji nech vyměnit :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
  • O 2 měsíce později...
Ahoj,

tak tou spojkou to asi nebude. Auto jezdí zase úplně normálně :P. Jestli to je ovládáním spojky nebo se jedná o únos mimozemšťanů, fakt nevím.:bojim

Ani v servisu na nic nepřišli ...:roker

prostě to neřeš:)--ta spojka si žije svým vlastním životem, nejsi sám kdo to tak má...,zdůvodnit to technicky nejde, přesto,že spojka je jednoduchá jak facka...,pokud opravdu neklouže stále, nech to tak, je zbytečné s tím něco dělat,už jsem ti to nahoře psal:)

[upravil dne 27/11/10 18:58 ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...