Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PEUGEOT 308 SW občasný pokles výkonu


Jano68

Recommended Posts

Mám nový PEUGEOT 308 SW 1,6 HDi 110 FAP. Niekedy sa mi stane, že výkon motora akoby išiel dole, dokonca sa mi zdá , že jemne trhá. Taktiež sa prejavuje zvýšená okamžitá spotreba . Pri 50 km rýchlosti, pri zapnutom tempomate tam, kde predtým bola spotreba do 4 litroch, vtedy postupne narastá postupne až na 12 l. Po niekoľkých minútach, alebo ak vypnem motor a znovu naštartujem to prestane a potom sa ďalších asi 800 km nič nedeje. Bol som v servise, auto napojili na počítač, ale nič nezistili. Videl som takú závadu na 308 aj u iného člena klubu v inom príspevku, ale tam sa zatiaľ nič nedeje. Viete mi niekto povedať čo to môže byť? Riešili ste niekedy taký problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Není to náhodou probíhající recyklace FAP? Chování i proběh mezi událostmi by tomu odpovídal. 

Podívat se do dia, kdy byla recyklace případně v době kdy to "cuká" sáhni na vnější zrcátko (i za jízdy, stáhni okýnko a ucítíš) zda je teplé. Recyklace zapíná ventilátory, ohřev zrcátek a zadního skla.

Pokud to je opravdu recyklace, tak vypnutím motoru tomu neprospěješ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...