Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdové destičky


Radek

Recommended Posts

Tak to mas docela problem. Na 306 se delaly asi 4 druhy desticek. Kdyz jsem schanel na to svoje, tak mi rekli, ze tam asi budu mit Bendyx a ze stojej 1600. Tak jsem si zajel do Libuse a koupil od vyrobce Bosh desticky za litr a jsem spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No doufám, µe to nebude jako v roce 92 kdy jsem měl 405ku a přijel jsem do Autospolu a tam se mě zeptali jestli tam mám BENDYX nebo GIRLINK. Nejdřív jsem na ně koukal jako puk, pak mě napadlo říci rok výr.,obsah motoru atd. a odpověď zněla: To musíte sundat přední kolo a přečíst si to na brzdiči. Co mají ve Francii zrovna na skladě, to se montuje do aut. To samé jsem zaµil je±tě jednou, kdyµ jsem sháněl gumy do stabilizátoru. To se dělají tři rozměry. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"když jim dáš údaje o svý káře" - u 205/309 se montáž Bendix / Girling 100%-ně nepozná ani z VINu, jen tak mimochodem. Takže, ta odpověď "To musíte sundat přední kolo a přečíst si to na brzdiči. Co mají ve Francii zrovna na skladě, to se montuje do aut" je korektní. Ono, pokud si to neumíš zjistit, těžko lze předpokládat, že si to budeš sám kupovat a měnit, ne??? A v servisu maj na skladě oboje.

Destičky a kotouče kupuju z aftermarketu, značka je myslím ABS. Kotouč 600,-/ks, destičky syst. Bendix do 500,-, syst. Girling do 600,-. Pakny mám Lockheed, stály tuším 1200,- celá sada 4 ks. Ceny jsou s DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono, u nás jsou ty Peugeoty taky navíc zasažený domácíma opravama. Takže, se lze bez problémů setkat s autem, co má přední brzdy Girling, ale zadní Bendix, a obráceně...

Ještě horší je to např. s poloosama. Když jdu koupit manžety, vždy si beru ty staré s sebou - poprvé jsem je totiž 3x vracel... Na 205-ce mám vnější manžety z Renaulta, a vnitřní z Talbota, tak nevím, z čeho je ta poloosa splácaná - ale drží v pohodě.

To je prostě Peugeot - mě připadá, že to tak navrhovali schválně, aby se to co nejhůř opravovalo, a nebo, že při tom vymýšlení aut byli permanentně ožralí (a nebo oboje :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek: záleží na tom, odkud jsi, a co sháníš.

Takže, destičky a kotouče většinou kupuju v Praze 6 u firmy Auto Filter & Brake centrum - mám je totiž nejblíž, a nebo mi je někdo přiveze z DND, když tam jede.

Jinak odkazy na nejznámější aftermarkety: www.aci.cz, www.autokelly.cz, www.autobenex.cz, www.dnd.cz, www.meteor.cz atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

dávám ATE a maximální spokojenost(jinak ate dává většina automobilek v prvovýrobě)Se slevou mě vyšli na předek na berlína na 3000 s daní. Kámoš co mi je prodával,říkal že za dva roky co je prodává bez reklamace. To prej se nedá říct o delphi a lucas. Občas vlnění a u delphi dost často pískání. Na xsaře je mám už 25 tisíc km bez optřebení. Kotouč fakt neni vyjetej a u destiček sem zatim taky nic nepozoroval. Je fakt že málokdy brzdim na doraz. lepší už sou snad jen brembo,ale zase jiná cena

[upravil dne 10.4.07 Dafe]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...