Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Kamera v rámečku pod SPZ


PetrPM

Recommended Posts

  • O 5 let později...

ja som to robil na rt4 ale princíp napájania je v podstate rovnaký akurát pre rt3 to ide zapojiť tak, že sa aktivuje bez použitia menu. ja som ťahal kábel cez ten "husí krk" z piatych dverí (dosť blbé pri sw) a potom pretiahnuť na spolujazdcovu stranu popod stropný tapec až dopredu, A stĺpikom dole k skrinke pred spolujazdcom a zapojiť (pri rt3 cez relé ale to tu riešil niekto iný, musíš pohľadať)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle chápu jen nejak nechápu to video aktivované tlačítkem nedávno jsem to koupil bývalý majitel mi ukazoval že video z připojeného dvd přehrávače jede i za jízdy ale pustil dvd přehrávač a naskočilo dvdčko

zatím tam nemám nic připojeného ale chtěl bych tam dodělat tu kameru která se aktivuje při zařazení zpátečky a mám obědnaný hdd videoplayer tak bych to rád nějak zkombinoval

pochopil jsem z tohoto témata ře se má dát kamera s infra přísvitem do žárovky nad spz napájení kamery zapojit do světla zpátečky a natáhnout to i za rádio nebo někam dopředu dpolu se signálem do kamery dále že musím koupit relé s rozpínacím kontaktem ale tím končím co a jak kde zapojit nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...
V ‎14‎.‎3‎.‎2017 at 19:10, Ditr napsal:

tohle chápu jen nejak nechápu to video aktivované tlačítkem nedávno jsem to koupil bývalý majitel mi ukazoval že video z připojeného dvd přehrávače jede i za jízdy ale pustil dvd přehrávač a naskočilo dvdčko

zatím tam nemám nic připojeného ale chtěl bych tam dodělat tu kameru která se aktivuje při zařazení zpátečky a mám obědnaný hdd videoplayer tak bych to rád nějak zkombinoval

pochopil jsem z tohoto témata ře se má dát kamera s infra přísvitem do žárovky nad spz napájení kamery zapojit do světla zpátečky a natáhnout to i za rádio nebo někam dopředu dpolu se signálem do kamery dále že musím koupit relé s rozpínacím kontaktem ale tím končím co a jak kde zapojit nevím

Zapojoval jsem si to také, ale už je to dávno a tak zkusím zavzpomínat.

dopředu si musíš dotáhnout jak kabel s videosignálem tak i napětí ze zpátečky. Určitě tam máš někde schovaný tajný přepínač kterým aktivuješ video vstup z dvd za jízdy. Ten musíš najít a relé které jsi zmiňoval musíš zapojit společně s tímto vypínačem do série. Relé bude ovládané napětím ze zpátečky. Vypínač který tam máš někde schovaný je rozpojovací tzn. když je obvod rozpojený jde signál z externího zdroje, když je spojený jde signál z RT3. Video signál z kamery zapoj do konektoru v přihrádce u spolujezdce v případě že tam chceš mít jen couvací kameru. Jestliže chceš i DVD nebo jiný přehrávač tak musíš použít další relé, které bude přepínat mezi signály z DVD nebo z kamery. Toto relé je také ovládáno napětím ze zpátečky. Relé mi dodal Přema za velice přátelskou cenu tak ho zkus poptat jestli by ho ještě neměl ;) . Toto relé ti přepne signál z kamery i v případě že budeš právě koukat na DVD a zařadíš zpátečku.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Zdravim, mohl by někdo prosím napsat, který kabel se musí přemostit tím relé. Stačí číslo na svorkovnici. Někam jsem zaratil elektro schema, RT3 jsem si dodělával sám. Dík moc. Jo a musí se softwarově povolit automatické zobrazení na obrazovce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...