Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeoot 5008


LubošK

Recommended Posts

Konečně alespoň nějaké info o ceně P5008 - ač na www-stránkách dovozce ještě nic není, jeden z prodejců už na

http://automodul.idnes.cz/peugeot-5008-premium-1-6-hdi-80-kw-fap-model-2010-c109820

začal nabízet P5008.

Co tomu (za ty prachy) říkáte?

Mně to i přes některé \"vychytávky\", jako je head-up displej apod., ve srovnání se starším bráškou C4Grand Picasso prodávaným kvůli cenám Grand Scénicu za podstatně nižší (tj. asi o cca 100.000,- Kč) \"akční\" ceny přijde docela nekonkurenceschopné - tj. alespoň já bych za ty prachy bral raději tu C4GP nebo Scénica...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si to zkoušel zkonfigurovat a ve výbavě Premium mi to ve srovnatelné výbavě, jako C4GP ve druhé nejvyšší výbavě Dynamique nebo jak se to jmenuje (tj. v sedmimístném provedení, ale bez HeadUpu, prosklené střechy a dalších vylepšení) vychází na 555.900,- Kč, tj. o cca 30.000,- Kč dráže, než C4GP.

Na rozdíl od ní to ale má šestikvalt a přeci jen je to novější model, takže takhle bych asi bral spíše P5008...

...jen jsem zvědavý, jestli Peugeot (pokud bude oficiální ceník totožný) konečně taky něco udělá s oficiálními cenami lépe vybaveného P308SW, který by byl ve srovnatelných výbavách vedle P5008 do rodin s více než dvěma dětma (jako je ta naše) jen těžko prodejný.

[upravil dne 5.2.10 LubošK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže si ten konfigurátor s IE a jeho tlačítky pro pohyb tam a zpět nějak nerozumí, nebo je chyba ve mně:D

Pročež platí, že ve srovnání s C4GP a Scénicem bych asi byl na vážkách - ale ve srovnání s P307SW by to při jeho současných oficálních cenách (neboť \"akční\" ceny uvádí dovozce jen na benziňáky) byla jasná volba.

[upravil dne 5.2.10 LubošK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a taky ten manuální šestikvalt.

Pro C4GP ale zase spolu s tou jeho o něco nižší cenou hovoří i to, že mi taky z trojice C4GP + P5008 + Scénic připadá nejhezčí - a kromě toho už se taky nějaký čas vyrábí, takže by měl mít dětské nemoci za sebou (což také potvrdily - pokud mě paměť neklame - i jakési žebříčky spolehlivosti).

[upravil dne 5.2.10 LubošK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: LubošK

... a taky ten manuální šestikvalt.

Pro C4GP ale zase spolu s tou jeho o něco nižší cenou hovoří i to, že mi taky z trojice C4GP + P5008 + Scénic připadá nejhezčí - a kromě toho už se taky nějaký čas vyrábí, takže by měl mít dětské nemoci za sebou (což také potvrdily - pokud mě paměť neklame - i jakési žebříčky spolehlivosti).

[upravil dne 5.2.10 LubošK]

Ta palubka se mi taky líbí, ale dle mýho názoru to v tomhle autě (třídě) moc omezuje přední sedadla, ale to ukáže až se do toho posadíme ... JINAk C4GP můžu jenom chválit super... za 420 000 (bez Dph vč navi.... kol atd.atd.) super (pak nerozumi proč kupovat O2 v combi za 500 000 :myslim

Jo C4GP jasně vede v žebříčku ADAC a to němci asi nezkousávaj:D a dětský nemoci snad ani nebyly...pouze SW pro BMP6 jinak nic

Na modelech C4 a 5008 je vidět, že P je prosazovanější... viz 6 kvalt pro 1,6 HDi... sakra, ten mi v naší C4 chybí ...proč neni u C aspoň za příplatek.... :fnuk

A to se P prej do týhle kategorie nebude cpát... proto citroen nedělal žádný kombi... (kromě C5)...no jsem zvědavej na odpověď citroenu v kategorii Combi :aut

[upravil dne 5/2/10 roman_d]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 308SW jsem po naší první 307SW moc těšil, o to větší to bylo zklamání, když na tom ten jejich tehdejší pomatený šéfdesignér - ještě že už ho prý vyhodili - ve srovnání s 307SW ve jménu \"sportovního designu\" domršil, co se dalo (čímž nemyslím jen design, který je otázkou vkusu, ale zejména s 307SW nekompatibilní sedačky ve druhé a třeté řadě, subjektivně mnohem méně prostorný interiér atd.)

Takže jsem zamáčkl slzu nad tím šestikvaltem a koupil druhou, jednu z posledních vyrobených P307SW, a teď si můžeme šíbovat sedačkami mezi druhou a třetí řadou dle libosti a když si s manželkou auta vyměníme, není s tím také žádný problém...

...jenže děti odrůstají a auta stárnou, a pak by ta 5008 nemusela být špatná volba, pokud tu P308SW Peugeot nějak dramaticky neslevní nebo pokud ji zavčasu nenahradí něčím rozumnějším - i když ve srovnání s Ochcávkou by to i teď byla pořád ještě jasná volba, kdyby nebylo P5008/C4GP a Scénicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...