Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba 2.0Hdi


peja33

Recommended Posts

Pořád čtu v nějakých diskusích a hodnoceních např. na www.sauto.cz jak se krásně jezdí se 407sw 2.0Hdi kolem 6,5litru a při tom svižně.Já ať dělám co můžu,tak se k tomu ani nepřiblížím.Dlouhodobou spotřebu na víc než 10000km mám 8litrů a teď v mrazu od posledního tankování tj. cca 300km je to 8,7litru.Asi 80% z toho mám najetý po městě a jezdím úplně normálně ani jako šetřílek ani jako prase.Je to problém mýho auta nebo je to normální?Osobně bych ve srovnání s jinými auty čekal taky menší spotřebu,ale teď už je to jedno ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslím si, že těch 8,7litrů není v zimě po městě nějak extra moc. Já mám 1,6HDi a taky převážně jezdím po městě takovy drbačky, že nezahřeju ani pořádně motor a spotřeba mi pak taky pod 7litrů nejde. Ale je to jenom při studenym motoru, jak se zahřeje, tak se spotřeba hned spraví i když je to po městě... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neboj nejsi sám, taky jezdím hodně město a PC mi teď ukázal průměr po 100km 9,4 Ale je fakt, že je to extrém, protože se stále hrabu ve sněhu a neustále mi někde prokluzují kola. Jinak jsem měl přes léto dlouhodobej průměr rovných 7L. Neřeším to, páč jsem měl předtím lagunu 1,6 16V a ta žrala 8,5L

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peja33

Tak čím to je,že mám takovýho extra žrouta?Jezdím teď v zimě,ale skoro pořád jen město.

Nic si z toho nedělej, já to mám to samý 80% město a pod 7 se prostě nedostanu i kdybych se rozkrájel. Na delších tratích mimo město se dostanu pod 6 a to je hezký a tak to neřešim.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky jezdím 10 km do práce a 10 zpět se studeným motorem přes město,ale pod 7l jsem se dostal dneska když jsem se hodně hlídal a nakonec jsem si nastavil omezovač na 55km/h.

Tak se,ale nedá normálně jezdit,to jsem si mohl za ty peníze koupit novou Feldu nebo nějaký Aveo.Takže budu dál jezdit,tak abych se bavil,ty dva litry navíc mě už neodradí.Proto jsem si to auto koupil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně obráceně.PP udávají běžně spotřebu nižší o několik deci někdy i litr ale to už je moc. Konkrétně u mýho auta bych řekl že to je tak 0,5 - je to hrubej odhad ale každopádně ukazuje o trochu míň.

Jednou jsem někde viděl i srovnávací tabulku PP v časáku a nepřesnost u asi 20 testovaných aut se pohybovala od -0,2 do asi -0,7l.

[upravil dne 16/1/10 Kawa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...