Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nepravidelný chod LPG - něco pro \"plynaře\"


Recommended Posts

Ahoj, včera se mi stalo, že mi auto při chodu na LPG začalo cukat, volnoběžné otáčky jsou velmi nepravidelné - někdy motor dokonce zdechne. Ale ve vyšších otáčkách motoru je vše v pohodě.

Napadne někoho na co se podívat nebo zkontrolovat než dám auto někam do servisu? Nemůžou být vadné svíčky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj upresni system LPG. pokud je tam DGi od AG systems jsou v podstate dve moznosti, zaneseny ventil uzavirajici vysokotlaky privod LPG do vyparniku, nebo spatna membrana vstrikovace, ktera se po cca 100 000km protrhne a do sani jde nekontrolovane mnozstvi LPG, takze je smes bohata a na volnobeh to ten motor udusi, ve vyssich otackach se to uz staci spalit a proto to neblbne

jinak urcite prospeje vycistit klapku sani a krokovy moturek volnobehu (ten pouze ocistit, nesroubovat s tim pistkem na nem, nevytahovat ani nezasouvat, jinak se znici !!) svicky taky nejsou od veci, pokud maji najeto vic jak 30 000km, nejlepe dat original (jsou to Bosch FR7DE)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak je to jasne, pokud nepomuze vycisteni ventilu, ktery je na fotce hned pred nadrzkou brzdove kapaliny - ta stribrno-sediva civka ( civku sundat povolenim sroubku s 10mm hlavickou a pak 19tkou klicem povolit cele teleso ventilu a uvnitr vycistit - pri zpetne montazi potrit tesneni vazelinou, aby se nepotrhalo, dotahnout s citem a pak vyzkouset tesnost mydlovou vodou, jestli nedela bubliny) tak pak je na vine ten vstrikovac, resp. membrana v nem, ktera bude nejspis KO (jak tak na to koukam, neni moc dobre, ze ten vstrikovac je pripojen na tak kratoulinke hadicce hned za vyparnikem, doporucil bych tam dat mezi to filtr plynne faze)

zde moje vlakno ohledne te membrany

[upravil dne 6/1/10 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

jj upresni system LPG. pokud je tam DGi od AG systems jsou v podstate dve moznosti, zaneseny ventil uzavirajici vysokotlaky privod LPG do vyparniku, nebo spatna membrana vstrikovace, ktera se po cca 100 000km protrhne a do sani jde nekontrolovane mnozstvi LPG, takze je smes bohata a na volnobeh to ten motor udusi, ve vyssich otackach se to uz staci spalit a proto to neblbne

jinak urcite prospeje vycistit klapku sani a krokovy moturek volnobehu (ten pouze ocistit, nesroubovat s tim pistkem na nem, nevytahovat ani nezasouvat, jinak se znici !!) svicky taky nejsou od veci, pokud maji najeto vic jak 30 000km, nejlepe dat original (jsou to Bosch FR7DE)

Ta už začínám pomalu propadat \"depresi a splínu\". Nejdřív jsem byl v LPG servisu v Opavě, kde mi opravili vstřikovač (roztržená membrána) a i reduktor dali nový (netěsnil). I přes to závada stále trvala - v nízkých otáčkách motor na LPG neběžel pravidelně, zdechal a třásál celým autem. Tak mi doporučili vyměnit svčky (což jsem udělal ale nepomohlo) a kompletní diagnostiku motoru a elektroinstalace - LPG prý je v naprostém pořádku. Tak jsem to odvezl Chodurovi do Šenova a od pátečního rána čekám, na co přijdou - testovali o celý pátek a ještě to stále není - nervy už mám napnuté k prasknutí. Co budu dělat, když mi to pak předají s tím že nepřišli na žádný problém a auto na LPG stále nepojede, to opravdu nevím ..... :myslim

[upravil dne 10/1/10 martin.holub]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

jaky jsi dal svicky ? ( mely by byt Bosch FR7DE nebo NGK BKR5EK) pripadne zkus jinou zapalovaci rampu

[upravil dne 10/1/10 Ferry]

svíčky jsem vyměnil, v příspěvku o tom píšu ...nepomohlo. Pokud by rampa byla špatná, měli by na to přijít na diagnostice, ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, ja si to pak precetl poradne, ze jsi je menil - pak jsem editoval prispevek. Jaky jsi teda dal?

chybna rampa se na diagnostice primo nepozna, da se to akorat odvodit z mereni ( napr. osciloskopem prubeh zapalovaciho impulsu )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

sorry, ja si to pak precetl poradne, ze jsi je menil - pak jsem editoval prispevek. Jaky jsi teda dal?

chybna rampa se na diagnostice primo nepozna, da se to akorat odvodit z mereni ( napr. osciloskopem prubeh zapalovaciho impulsu )

no svíčky mi prodali v LPG servisu, 65 Kč/ks a myslím, že ty co jsi o nich psal - FR7DU. ( na obrázku jsou ty původní) Na rampu jsem se díval při výměně svíček, ale není nijak rozebíratelná - je jakoby znýtovaná. Tak jsem si ji nemohl prohlídnout vevnitř.

[upravil dne 10/1/10 martin.holub]

post-0-14109612316072_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ten vrchni plast je privarenej, da se odvrtat (zespodu), ale uvnitr je to stejne zalite izolacni hmotou, stava se ale, ze ta izolace popraska, a tema prasklinama to pak probiji (pres zkondenzovanou vzdusnou vlhkost)

jinak vicebodove svicky na LPG nejsou moc vhodne

[upravil dne 10/1/10 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

jj ten vrchni plast je privarenej, da se odvrtat (zespodu), ale uvnitr je to stejne zalite izolacni hmotou, stava se ale, ze ta izolace popraska, a tema prasklinama to pak probiji (pres zkondenzovanou vzdusnou vlhkost)

jinak vicebodove svicky na LPG nejsou moc vhodne

[upravil dne 10/1/10 Ferry]

Ty nove svicky vicebodove nejsou, ty stare byly a stejne mi na LPG jezdily super. ..... Zitra napisu, co zjistili na diagnostice - pokud uz zitra bude nejaky vysledek. Při předávání auta mne mechanik strašil, že někdy zná nějaký výsledek diagnostiky do půl hodiny někdy za 14 dní !!! masakr. Snad nebudu platit 14 dní práce bez nalezení a odstranění závady :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim sorry za nasackovanie do temy ale mam take iste LPG zariadenie ako martn.holub a moj problem je takyto : po silvestri som nastartoval auto prepol na LPG po nahriati motora /asi 2km/ sa mi preplo z Ba na LPG a nastal problem ...... auto pri stlacenom plynovom pedali nereaguje absolutne len si drzi 800 - 900rpm a ked pridam plyn tak akoby ho dusilo volnobech kolise na 500 - 1000rpm a nic viac, skusal som auto nechat cca 30min. na LPG bezat ale nic sa nezmenilo......na benzin ide v pohode....... ide hlavne o to ze v mojom okoli nieje ziadny sikovny \"plynar\" na splynovace AG resp. sa nikomu nechce??? no neviem..... viete co to moze byt???? dik za kazdu radu ........inak sviecky a filtre vymenene pouzivam NGK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

jj upresni system LPG. pokud je tam DGi od AG systems jsou v podstate dve moznosti, zaneseny ventil uzavirajici vysokotlaky privod LPG do vyparniku, nebo spatna membrana vstrikovace, ktera se po cca 100 000km protrhne a do sani jde nekontrolovane mnozstvi LPG, takze je smes bohata a na volnobeh to ten motor udusi, ve vyssich otackach se to uz staci spalit a proto to neblbne

jinak urcite prospeje vycistit klapku sani a krokovy moturek volnobehu (ten pouze ocistit, nesroubovat s tim pistkem na nem, nevytahovat ani nezasouvat, jinak se znici !!) svicky taky nejsou od veci, pokud maji najeto vic jak 30 000km, nejlepe dat original (jsou to Bosch FR7DE)

Kde bych našel ten krokový motorek volnoběhu a jak ho očistit ? a kde klapku sání ?? Už mi fakt nic jiného nezbývá, snad kromě nové zapalovací rampy nebo nového vstřikovače.

Na diagnostice mi po dvou dnech řekli, že je vše v pořádku a že chyba mu sí být v LPG. Vyčistil jsem vstřikovač, prostříknul silikonovým olejem. Membrána tam byla protrhnutá, tak je tam dána provizorní z tenké gumy (viz. foto). Celý jsem jej pročistil a prostříknul silikonovým olejem, a teď při jízdě jde slyšet, jak rychle cvaká do rytmu motoru. Má být slyšet ??

post-0-14109612385073_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli ten problém není při provozu na benzín, tak bych krokáč i klapku vyloučil. jinak klapka je na tom širokym potrubí, co vede od vzduchovýho filtru do motoru, na tělese klapky najdeš několik čidel. krokáč je černá věcička a je napravo na tý klapce, dří na dvou šroubcích (hodně se tady na fóru ta fotka objevuje, ale jaksi jí nemúžu dohledat)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: urdemala

jestli ten problém není při provozu na benzín, tak bych krokáč i klapku vyloučil. jinak klapka je na tom širokym potrubí, co vede od vzduchovýho filtru do motoru, na tělese klapky najdeš několik čidel. krokáč je černá věcička a je napravo na tý klapce, dří na dvou šroubcích (hodně se tady na fóru ta fotka objevuje, ale jaksi jí nemúžu dohledat)

díky za info, takže mi zbývají možnosti : zapalovací rampa a vstřikovač, ten bude na 90% příčina problémů .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj cvakani vstrikovace je v pohode, ten silikonovej olej bych tam ani nestrikal, mohl by se zanest snimac tlaku plynu (ten je na horni casti vstrikovace, jde do nej konektor se 4 draty

Ta nova membrana tesni dobre, je vyseknuta nebo vystrizena presne?

jakou ma tloustku, ja delal z membranoveho platna 0.5mm (puvodni material ma 0.48mm) a vysekaval jsem to presnym nastrojem, tusim ze 18mm vnejsi prumer a 8 mm vnitrni prumer diry pro prisroubovani na pistek

[upravil dne 12/1/10 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...