Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapojení zesilovače+repráky+kapacitor


Strejdakopec

Recommended Posts

lidi koukám tu už dva dny na internet a hledám nějaký plánky...sice jsem dříve zapojil zesilovač kterej je více méně k hovnu pač je jen dvoukanálový a velice slabý....kapacitor nemám a ozívá se veliký šum při chodu motoru nebo načítání a točení CD ale jak jsem se včera někde dočelt je to způsobeno tím že napájecí kabel + je vedený těsně vedle signálového kabelu a bez použití kapacitoru....spíš bych potřeboval vědět jak silný kolikakanálový zesilovač mám použít a jaké reproduktory,popř subwoofer...nejlépe nějaký plánek....mám peugeot 406 a 4xrepro průměr 165 značky sencor které nejspíš nepoužiji znovu,takže poraďte...díky.strejdakopec@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jde mi o to že chci udělat muziku která bude stát aspoň trochu za to... spíš když koupím rádio s výkonem řekněme 4x50W tak jak silný repráky mám koupit a na jakej zasilovač...stčí mi pochopit nějakou modelovou situaci....jak silnej napěťovej kabel atd....zrovna rozebírám interiér a rád bych si tam předem protáhl kabely...zapojení zesilovače je mi vcelku jasný,jen mi jde o parametry jednotlivých zařízení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stala se mi skvělá věc. Psal jsem, psal jsem, psal jsem...píšu deset minut, půl hodiny...a nejdnou mi ten zas**nej Firefox spadnul. Opravdu o pos**ní!!! :grr:bacha

Takže si dáme zkráceně repete:

1) no jde mi o to že chci udělat muziku která bude stát aspoň trochu za to

Co to znamená, co si pod tím máme představit? Každý máme jiné preference, každý od audia vyžadujeme něco jiného. Někdo chce příjemný, neseroucí zvuk obohacený o spoustu detailů, jiný vyžaduje maximální citlivost, další má zájem o hutné, rychlé basy. Je potřeba se o svých preferencích trochu rozepsat...

2) spíš když koupím rádio s výkonem řekněme 4x50W tak jak silný repráky mám koupit a na jakej zasilovač

Neznám autorádio, které by do zátěže 4 ohmů dokázalo dodat 50W sinus na kanál při využití všech kanálů najednou. Síla reproduktorů se určuje pojmem \"citlivost\", nikoliv ve Wattech. Pokud máš v plánu koupi externího zesilovače, pak se dívej po rádiu s dostatkem RCA výstupů. Čtveřici bys v případě potřeby použil na komponentní či koaxiální reproduktory, zbylou dvojici na případně zmůstkovaný dvoukanál či monoblok pro subwoofer.

3) stčí mi pochopit nějakou modelovou situaci

Žádná obecná modelová situace neexistuje. Pokud chceš opravdu dobrý zvuk, je zapotřebí, abys jednotlivé komponenty pořádně proklepnul, abys věděl, co od nich můžeš čekat. Prostě se budeš muset zaměřit na konkrétní komponenty a dopodrobna je srovnat...

4) zapojení zesilovače je mi vcelku jasný,jen mi jde o parametry jednotlivých zařízení

Parametry si bohužel většina autohifi výrobců vycucá z prstu. Nevím, co bych Ti v tomhle ohledu poradil. Já osobně se podívám do vnitřku zesilovače, či na kompletní schéma a mám jasno, co od toho můžu čekat. U rádia v podstatě to samé. U reproduktoru si změřím kompletní parametry, \"prohmatám\" si ho a mám víceméně jasno.

Vzhledem k tomu, že bydlíš kousek ode mě, myslím, že by nebyl problém zajistit poslech audia, které vozím v autě. Pokecali bychom a Ty bys měl hned jasno, co od audia chceš. ;)

Jestli máš zájem o poslech, napiš SZ. ;)

[upravil dne 31/12/09 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuji za nabídku...určitě si rád poslechnu...ještě jesli se můžu zeptat od kud jsi?jsem laik co se týče hudby...vyznám se v jiných věcech....nejsem zastánce hudby kde pro nic jinýho neslyšíš nic než jen samý basy a zároveň nevyžaduji maximální citlivost alee příjemný poslech...já jako like stejně asi nepoznám rozdíl mezí tou dobrou a špičkovou....zas do toho nechci topit 50 000.jen si chci poslechnout nahlas hudbu a neslyšet nějakej šum jak je to teď....,když někam přijedu a je třeba hrát z auta tak ať je to slyšet víc než metr od auta....já bych si prostě nejradši někde poselchl kompletní audiosestavu a podle toho volil...nepoznám kvalitní reprák od sračky.....možná tak že když je na gumě tak bude asi lepší než papír ale to je mi na nic:-)nejhorší je že já si můžu myslet že koupím zesík za 8000 a budu si myslet jak není skvělej a můžu koupit dvakrát lepší za poloviční cenu...nechápu pojem můstek atd.....asi když mě do toho někdo malinko nezasvětí tak tomu neporozumím.....když chci např. zapojit ze zesíku 4x repro + jeden sub tak musím mít 5ti kanálový zesilovač nebo jako to je...?tedy když bych chtěl ovládat z rádia každý reprák zvlášť a ne jen levou a pravou stranujako tomám teď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě komponentní a koaxialní reproduktory...to jsou jak se říkaj středový a výškový nebo se pletu?asi to bude sranda mě tuněco vysvětlit...sice jsem chápavej ale o tom hle vím opravdu ...vno:D

jo a já v tuhle dobu muziku kupovat nebudu ...jde mi o to že mám rozebraný interiér a chci připravit zatím kabely a audio budu řešit a ž někdy v rozmezí dvou ěsíců ale alespoň bude čas si vše zjistit a sehnat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Strejdakopec

píše mi to při posílání zprávy tohle: Zpráva, kterou se pokoušíte uložit, je prázdná

Musíš napsat něco do předmětu, jinak se to nepošle a budeš to psát znova, protože to zmizí a napíše tudle hlášku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud ti jde o normalni (laickou) sestavu do auta, tak budes potrebovat:

k reprakum ti bude stacit kabel tlousky 2,5mm (http://www.gme.cz/cz/index.php?product=650-107)

ale tahej je od zesilovace k reprakum ne od radia (teda pokud pocitas s pouzitim zesilovace)

zesilovac budes potrebovat 5 kanalovy vetsinou se voli 4 kanal na \"repro\" a pak vykonnejsi jednokanalovy na subwolfer. Na woofer bych doporucil kabel aspon 4mm (napr tady: http://www.gme.cz/cz/index.php?product=650-200) jo a z radia do zesilovace si myslim bude stacit kabel o sile 1mm

repraky jsou tva volba stejne jako zesilovac. Pokud neches nic extra draheho, tak bych si doporucil neco nahodit: http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/helix-dark-blue-62-1 a do zadu trebas: http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/helix-dark-blue-69-1

repraky ber jen tak jako hruby nastrel, aby jsi mel prectavu co a za kolik... osobne si myslim ze znacka hertz nebo helix nabidne dobrou kvalitu za prijatelnou cenu. S woofer si vyber jak potrebujes velky a silny, predpokladam ze budes chtit celou bednu i s reprakem a nebudes vyrabet vlastni. Drz se osvedcenych znacek a ver ze za par kacec nic kvalitniho nesezenes. Zkusim nacrtnout nejake obecne schema jak to propojit...

EDIT: schema -trebas ti pomuze

[upravil dne 1/1/10 f3Rd@]

[upravil dne 1/1/10 f3Rd@]

[upravil dne 1/1/10 f3Rd@]

post-0-14109611897065_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar...předem děkuju za nákres a ochotu.takže myslíš že je lepší volit 4kanál + 1kanál na woofer zvlášť..?jinak bednu si budu určitě dělat vlastní z dřevotřísky a plexisklana tom snad nic moc nebude...teda jen potom zjistit jakou ozvučnici ale někde jsem tu našel kolik litrů prostoru bedny je třeba na jednotlivý velikosti reproduktorů...s tím se nějak poperu...mě hlavně zajímalo kolikakanálový zesilovač...myslel jsem si to že na každý kanál dát jeden reprák....nejspíš se dají dát na jeden kanál i dva ale uberu si podstatně výkon.když bych použil koaxiální repráky který maj v sobě už vestavěný vejšky tak bych musel dát ještě jedny zvlášť přes tu výhybku jak jsi tu kreslil nebo postačí tyto?jo a ještě něco...když budu volyt řekněme ten 4 nebo 5kanálový zesilovač tak od rádia natáhnu signální kabely a to kolik?....já mám u mě v autě dvoukanálový zesilovač a z rádia mám nataženo pouze 2x kabel cinch+1x REM a jestli to chápu tak budu muset natáhnout od rádia dozadu na plato k zesíku tyto kabely 4+1xREM nebo 5+1xREM?a napěťový kabel+ k zesíku potáhnu přímo od baterie,pokud možno mimo kabelů co jdou od rádia k zesíku ale nevím jakého půřezu bude stačit...tohle bych nerad podcenil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tou stavbou reprobedny to neni zadna sranda a jak ctu co pises, tak se do toho vubec nepoustej a kup reprak osazeny v bedne!! Jeste na skole jsem se audiu docela venoval a taky jsem stavel jeden woofer, samotne stavbe predchazel vyber repraku a pak asi tyden pocitani a simulaci toho jak to asi bude hrat. A to jsem se jeste nechal inspipovat jiz ozkousenou stavbou... Ono staci hodne malo a cela reprobedna (subwoofer bue hrat uplne jinak), staci tam dat malo tlumeni ci jinak dlouhybasreflex... nedokazu si prectavit, ze by stavel reprak nekdo kdo o tom nic nevi. Hrat to sice bude ale otazkou zustava jak. Bedna se neda obecne urcit podle velikosti reproduktoru nebo jeho vykonu. Ten reprak ma spoustu dalsich parametru diky kterym muzes za pomoci prislusneho softwaru odsimulovat jak to asi bude hrat. Muzes pouzit dvoukanalovy zesak, ale pak nebudes moct doladit zesileni napr. prednich a zadnich, protoze ti poleze z praveho predniho uplne to same jako z praveho zadniho. na 4 kanal by jsi z radia musel natahnout dalsi dva \"cinche\" do zesaku.

No a s tou vyhybkou: natahnes signalovy z radia do zesiku a ze zesilovace to vedes misto do repraku rovnou do vyhybky, kde se to rozdeluje na stredobas a vyskac. Cili od zesiku porad vedes jen jeden kabel.

A na to napajeni zesiku se pouzivaji kurevsky silny kabely, myslim ze to ma v prumeru cca 1cm, napr. tady: http://www.prohifi.cz/napajeci-kabely/alfatec-k-52

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...