Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 208


atila

Recommended Posts

Peugeot 208 staví na trojvalce. S turbom aj bez

BRATISLAVA. Aktuálny reprezentant značky Peugeot v segmente malých áut je na trhu takmer štyri roky a nedávno podstúpil modernizáciu. Vo Francúzsku však už prebieha vývoj jeho nástupcu. Spolu s ním sa na verejnosť dostávajú prvé - neoficiálne - informácie.

Mal by byť ľahší

Premiéra novinky sa očakáva na začiatku roka 2012. Jej označenie, 208, asi nikoho neprekvapí. O dizajne je ešte priskoro špekulovať, no niektoré technické detaily sa už na verejnosť dostali.

Jedným zo zásadných cieľov, ktoré si dali konštruktéri je, aby 208-čka bola ľahšia ako jej predchodca.

Základné štvorvalce skončia

Základné zážihové motory 1,4 l nahradí modernejší trojvalec. Má disponovať objemom 1,0 l, štvorventilovou technikou i variabilným časovaním ventilov. Atmosférická verzia údajne ponúkne solídny výkon 55 kW (75 k). K dispozícii bude aj turbodúchadlom prepĺňané prevedenie so 70 kW (95 k). To je rovnaká hodnota, aká charakterizuje do modelu 207 montovaný agregát 1,4 VTi 16V.

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/5163501/peugeot-208-stavi-na-trojvalce-s-turbom-aj-bez.html#ixzz0aRh3YERf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

buch, buch, buch, nic... buch, buch, buch, nic... :D

Peugeot 208 HTP = Hovno To Pojede :D

I když já bych se obětoval a kdyby mi někdo ten přeplňovanej litrovej trojválec do auta namontoval určitě bych se nezlobil. Byl bych do toho schopnej i zainvestovat...až 5 tisíc :)

A zvuk bych doladil tím hajzlem alá Maserati :D

[upravil dne 24.12. 09 dolly1010]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

COOŽÉÉÉÉÉ :o 3 VÁLCE to snad nemožů myslet vážně že ty čerpadla na močůvku budů aj pok kapotů lvíčat :bojim dyť to žere jak tank ,vibruje to ,zvuk to má hrozný a je to tak našponované vykonově že to má po 100tis upálené ventily 3válce = šunt,šmejd,aušus:bacha to patří leda tak do fóbií tam to pasuje :D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj keby začali dávať do 208čky základný benzínový motor 1.2HTP od Škodovky bola by to lepšia voľba ako prestárnutý TU3 motor 1.4i 54kW, ktorý má čo robiť aby vôbec naštartoval, nejako to auto utiahol a ešte k tomu plnil Euro 5.

Pokiaľ 1.0 bude základnou motorizáciou ja sa teším. A nikto nikomu nebráni kúpiť si 1.4 VTi alebo 1.6 VTi poprípade THP. Ale ako základ a náhrada za 1.4 to bude skvelé. Čokoľvek namiesto 1.4 by bolo skvelé. Kto mal možnosť zviesť sa s tým dá mi za pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MartinR

Že by krize?A nebo má koncern VW takovou váhu?

krize určitě a VW je největší evropský výrobce--nejen vyrobí,ale i prodá,takže to žádní hurvínci nebudou a taky obecný tlak na spotřebu a emise--musí se jít do maloobsahových motorů, elektropohonů,plynových aut atd.,nic jiného asi nezbývá a navíc--Asie už dávno nejezdí na kolech...,šlapacích :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Aj keby začali dávať do 208čky základný benzínový motor 1.2HTP od Škodovky bola by to lepšia voľba ako prestárnutý TU3 motor 1.4i 54kW, ktorý má čo robiť aby vôbec naštartoval, nejako to auto utiahol a ešte k tomu plnil Euro 5.

Pokiaľ 1.0 bude základnou motorizáciou ja sa teším. A nikto nikomu nebráni kúpiť si 1.4 VTi alebo 1.6 VTi poprípade THP. Ale ako základ a náhrada za 1.4 to bude skvelé. Čokoľvek namiesto 1.4 by bolo skvelé. Kto mal možnosť zviesť sa s tým dá mi za pravdu.

já mám 1.4 a troufnu si říc že je to mnohem lepší motor než to slavný htp...... a škodovácká 1.4 je snad ještě horší..... a když jsme u stáří, víš z jakýho roku má původ škodovácká 1.4???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: wooody

Původně zaslal: hnusoba

Aj keby začali dávať do 208čky základný benzínový motor 1.2HTP od Škodovky bola by to lepšia voľba ako prestárnutý TU3 motor 1.4i 54kW, ktorý má čo robiť aby vôbec naštartoval, nejako to auto utiahol a ešte k tomu plnil Euro 5.

Pokiaľ 1.0 bude základnou motorizáciou ja sa teším. A nikto nikomu nebráni kúpiť si 1.4 VTi alebo 1.6 VTi poprípade THP. Ale ako základ a náhrada za 1.4 to bude skvelé. Čokoľvek namiesto 1.4 by bolo skvelé. Kto mal možnosť zviesť sa s tým dá mi za pravdu.

já mám 1.4 a troufnu si říc že je to mnohem lepší motor než to slavný htp...... a škodovácká 1.4 je snad ještě horší..... a když jsme u stáří, víš z jakýho roku má původ škodovácká 1.4???

Ja ho mám takisto...a pochvaľujem si ho, do mesta je to pre mňa ideálna voľba. Ale keď prišlo Euro4 tak 2 roky bol problém naladiť soft na tento motor aby nebol problém so štartovaním. A teraz ešte Euro5. Nehovorím, že je to zlý motor od kedy ho vyrábajú, hovorím, že to, čo teraz dávajú do 207čky je bieda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...