Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

207 - Turbo - rozne problemy (benzin aj diesel)


buga

Recommended Posts

Původně zaslal: Venýno

Byl jsme v servise a ptal jsem se na tu závadu, jak tu popisoval Pretekar.

Tak o tom v jednom ze dvou servisů věděli. Což je celkem pozitivní zpráva. A pokud do servisu přijede tenhle motor a ten servis se spojuje s technickým střediskem, tak je to úplně první věc, na kterou se sevisu ptaj.

Soudruzi zřejmě udělali chybu,páč ten člen, co má nastarosti řízení ventilu, je pouze nalisovanej na kuželu a neni ničim zajištěnej. A stačí aby motor dostal nějakou větší ránu, což se může stát při ostřejší jízdě a prudším přeřazení, tak se to může na tom kuželu pohnout. Ale zas maj nějakej poznatek, že se to stane pouze jednou, páč pak by si to mělo sednout.

Nevim, jestli je to pravda, ale jak sem koupil , tak prodávám.

...tak som možno jeden z mála, ktorým sa to stalo už 2x v priebehu 3 týždňov (druhýkrát po 3500 km od opravy)... Absolútne nemá zmysel obviňovať servisné strediská, evidentne nikto nevie, čo s tým... V mojom prípade ma zarazilo, že \"Nemecko\" odporučilo urobiť to isté aj pri druhom rozoberaní - výmena napináku.

Z toho mi vychádza, že buď ani kompetentní nevedia čo s tým, alebo mám chybný (neopraviteľný) kus motora a ani na milióntykrát sa to nepodarí opraviť. Uvidíme, ako to bude fungovať ďalej...

Aby som ešte doplnil túto anomáliu o ďalšiu perličku - software je robený tak, že po odstránení tejto závady sa rovnaký problém neprejaví do 2000 km. Ono tá anomália s posunutou vačkou tam možno je, ale do 2000 km BSI nerozhodne o tom, že vozidlo skočí do núdzového režimu, ktorý sa prejaví tak akoby nešlo turbo. Už sa blížim k tejto kilometrovej hranici aj po druhej oprave, takže už neplánujem dlhšiu cestu od domu... :myslim

Každopádne po treťom rovnakom úkaze budem žiadať výmenu vozidla za iné nové a hádajte, ktorý motor v ňom nebude... Inak na samotný výkon motora nemám najmenšiu negatívnu poznámku, len tá spoľahlivosť... :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Modzillo

Původně zaslal: Venýno

Byl jsme v servise a ptal jsem se na tu závadu, jak tu popisoval Pretekar.

Tak o tom v jednom ze dvou servisů věděli. Což je celkem pozitivní zpráva. A pokud do servisu přijede tenhle motor a ten servis se spojuje s technickým střediskem, tak je to úplně první věc, na kterou se sevisu ptaj.

Soudruzi zřejmě udělali chybu,páč ten člen, co má nastarosti řízení ventilu, je pouze nalisovanej na kuželu a neni ničim zajištěnej. A stačí aby motor dostal nějakou větší ránu, což se může stát při ostřejší jízdě a prudším přeřazení, tak se to může na tom kuželu pohnout. Ale zas maj nějakej poznatek, že se to stane pouze jednou, páč pak by si to mělo sednout.

Nevim, jestli je to pravda, ale jak sem koupil , tak prodávám.

...tak som možno jeden z mála, ktorým sa to stalo už 2x v priebehu 3 týždňov (druhýkrát po 3500 km od opravy)... Absolútne nemá zmysel obviňovať servisné strediská, evidentne nikto nevie, čo s tým... V mojom prípade ma zarazilo, že \"Nemecko\" odporučilo urobiť to isté aj pri druhom rozoberaní - výmena napináku.

Z toho mi vychádza, že buď ani kompetentní nevedia čo s tým, alebo mám chybný (neopraviteľný) kus motora a ani na milióntykrát sa to nepodarí opraviť. Uvidíme, ako to bude fungovať ďalej...

Aby som ešte doplnil túto anomáliu o ďalšiu perličku - software je robený tak, že po odstránení tejto závady sa rovnaký problém neprejaví do 2000 km. Ono tá anomália s posunutou vačkou tam možno je, ale do 2000 km BSI nerozhodne o tom, že vozidlo skočí do núdzového režimu, ktorý sa prejaví tak akoby nešlo turbo. Už sa blížim k tejto kilometrovej hranici aj po druhej oprave, takže už neplánujem dlhšiu cestu od domu... :myslim

Každopádne po treťom rovnakom úkaze budem žiadať výmenu vozidla za iné nové a hádajte, ktorý motor v ňom nebude... Inak na samotný výkon motora nemám najmenšiu negatívnu poznámku, len tá spoľahlivosť... :bojim

vymenu ? na to mame narok ? po tretom ? :o:aut

dam vymenit na 175 THP

hehehe

boze, ja s nim nechcem chodit kazdy mesiac do servisu kv tej istej chybe.. a co keby vymenili cely motor ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

buga, zo zákona máš predsa nárok na výmenu zakúpeného tovaru pri 3 rovnakých závadách... A popri tom sa pohybujem v zákulisí našej značky, takže snáď by som pochodil úspešne...

Nemecko zvolilo ten istý postup preto, lebo sa im ešte nestalo, aby sa tá chyba zopakovala, tak predpokladali, že vymenený diel bol zlý alebo pracovný postup nebol správne dodržaný... Objednávkové čísla vymenených dielov sú tie isté pri oboch výmenách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

no tak od servisu som presiel asi 200km, dnes z BA do LV a turbo znova neide... :S

ale ziadna hlaska sa nezobrazila na displeji...takze asi ani to nebude ze do 2000km software nezobrazi znova hlasku...

ako to tu pisal Modzillo:

\"- software je robený tak, že po odstránení tejto závady sa rovnaký problém neprejaví do 2000 km.\"

i ked sa mi hlaska nezobrazila, to je pravda ale zavada sa prejavila, turbo neide :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Modzillo

napísal som len to, čo bolo povedané mne. Zaujímavé, že to neplatí...

od druhej opravy mám 2500 km a zatiaľ som problém nezaznamenal. Budúci víkend idem do ČR, tak dúfam, že sa nič nepritrafí.

to v poho, ja nic v zlom, len doplnam moju skusenost ;) aby sme tu aspon mozno niekedy niekomu s tym pomohli :):papa

ja skusim cez znameho z peugeotu prehrat software pocitaca motora.. a uvidime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ešte teda takúto otázku dávam do pléna: pri akej jazde a cca pri akej vonkajšej teplote vzduchu sa pritrafili patálie, ktoré sa tu rozoberajú?!

sám za seba odpovedám, že obidva razy bolo vonku -8°C (podľa displeja) a obidva razy som vychádzal z obce, čiže núdzový režim (prejavuje sa akoby nešlo turbo) naskočil pri prudšom pridaní plynu...

zaujímavé na tom je to, že minulú zimu všetko šlapalo na 100%. Výmenou oleja to tiež nebude spôsobené, nakoľko pri prvom probléme bol \"starý\" olej (25 000 km) a pri druhom probléme cca 28 000 km) už bol olej čerstvo vymenený - nepýtajte sa prečo, proste som ho dal vymeniť o trochu skôr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noo u mna nic nie je, ze kedy sa to prejavuje.. jednoducho raz som zbadal ze netaha, bola priemerna normalna teplota vonku, pocas jazdy.. a to robilo z casu na cas...

siel som naprv z vychodu na zapad SR a od zvolena po NR mi neslo turbo a kym som dosiel do zvolena spravil som asi dobrych 250km.. od NR raz slo raz nie... proste nedalo sa nic spozorovat..

potom v BA na druhy den, ked som siel v meste, zrazu mi vyskocila uz aj hlaska Depollution system faulty.. a odvtedy to stale svietilo, kym som nedosiel do peugeotu..

tam dali na diagnostiku, vypisalo im kod zavady: P1385 a P2191

odpoved bola:

- bud posunute rozvody

- bud lambda sonda

- alebo pokazene turbo (co som nechapal ze keby bolo pokazene, neslo by vobec ale raz slo raz nie)

nechal som tam auto.. rozobrali rozvody..dosli na to ze tie su v poriadku.. poslali zaznam z diagnostiky do nemecka..

- medzitym kym sa to stalo v servise, spravili mi servisnu prehliadku pri 30.000km... samozrejme diagnostikou chyby boli vymazane.. a od servisnej prehliadky auto slo..

- z nemecka dosla odpoved ze musim tam nechat auto a musia to skusat pocas jazdenia s diagnostikou..kedze mi auto slo, nenechal som tam...

teraz som siel domov z BA do LV a od vtedy co som bol servise preslo 250km a zas mi vypadlo turbo ked som uz bol v LV...

hlaska na displeji nenastala (ako ani predtym nejaku dobu) ale turbo neide..

druha vec ze turbo mi ani nenaskocilo odvtedy.. takze tak

takze tolko k tomu :myslim

mna co napadaju:

- prehrat software pocitaca motora

- vymena turba, i ked pomaly to tociii

- vymena vysokotlakoveho palivoveho cerpadla ?

- pri diagnostike pozriet v polozke Long term Fuel trims - \"Loss of engine timing\" ci je ± 2%

jedine co mi je divne, je od servisnej prehliadky a diagnostiky v peugeote to ze turbo mi zapina pri 2000 ot./min

a predtym to bolo tusim 1400 ot./min

:fnuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s kódom P2191 som už zoznámený aj ja, iné poruchy zatiaľ moje auto nezaznamenalo... Dokonca ani pri prvej strate výkonu, ani pri druhej mi žiadna hláška na displeji nenaskočila, dokonca ani kontrolka diagnostiky nezasvietila. Len citeľný úbytok výkonu a max. rýchlosť 86 km/h, čo potvrdil aj výstup z diagnostiky...

človek aby sa bál s autom jazdiť... :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Modzillo

s kódom P2191 som už zoznámený aj ja, iné poruchy zatiaľ moje auto nezaznamenalo... Dokonca ani pri prvej strate výkonu, ani pri druhej mi žiadna hláška na displeji nenaskočila, dokonca ani kontrolka diagnostiky nezasvietila. Len citeľný úbytok výkonu a max. rýchlosť 86 km/h, čo potvrdil aj výstup z diagnostiky...

človek aby sa bál s autom jazdiť... :bacha

max rychlost? viac ti neslo? no mne to ide aj viac... len pomaly sa zrychluje, resp ako keby si siel autom 1.1 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trocha som hladal a nasiel na stranke

http://www.207oc.com/index.php/topic,1282.html

207 GTi THP 175 Power Problem

« Reply #74 on: 13 December 2007, 09:10:30 PM »

Possible reasons and fixes for this problem. If anybody else knows any reasons or fixes please had to the list. Cheers

1, Two ECU software updates, one for turbo lag and one for VVT ( varible vavle timing )

2, Faulty fuel pump

3, Spark plugs need upgrading to a hotter grade

4, Silcone around the ECU plug going hard and pushing plug out

5, Run it on high octane fuel ( found this info out on a mini forum it uses the same engine )

***********

« Reply #122 - 126 »

as in an earlier post.. have the valve timing checked..... It\'s a problem with all the motors @ some stage or another... By Peugeot\'s own admittion, the o2 sensor is to sensitive and leads to a \"depollution system faulty\" warning too...

Not according to the boffs a Peugeot.. the sensor is sensitive to .2 of a degree... so the original setting can change due to wear...

on the side of your motor back right is what looks like an aluminium box .. it has the cam sensoring in it. like a vvti system, well they say the problem is the slightest changes are monitored. The ecu sends signal to the o2 sensor... the sensor reads in .002 for argument sake but the sensor sends .003, confusing the interpretation of the signal.. that\'s what the crowd of techs @ peugeot told me...

***********

a ako uz pretekar vyssie pisal:

« Reply #177 on: 26 February 2009, 10:27:52 PM »

If you have a diagnostic cable like ELM327 or any similar diagnostic, you can have a look at

\"Long term fuel trim\". On stock cars without problems this should be around -2 to +2%. No more, no less.

In my car, which had this problem, when we first noticed it it was 14%. And then it started getting even leaner. It slowly reached 20%, at which point the car was getting unresponsive more often than it did before. Be warned, at 25% the ECU triggers a Check Engine Light (Anti-pollution fault) for \"mixture too lean\".

I have returned it is back to the dealership to have the whole sprocket tightening assembly changed.

The guys at the dealership verified that this is a very common problem with EP6-DT/DTS engines and that is why they change the sprocket assembly with an upgraded part that has become available recently. They have cars piling up from all over the country, all with the same problem.

After this upgrade, no car has ever returned with any of the above mentioned symptoms.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj kluci, tak už i mamce to tak začalo dělat.. před 14 dny nám z tohoto fora známá hláška a dneska rapidní pokles výkonu, projížděl jsem to, je to jak 1,2jka.. pedál na podlaze a možná i autobus by mě na cílové čáře udělal... Takže otázka na ty co už prodělali kolečko servis, pokus, omyl, servis.. Buga a spol. jak to bylo pořešeno? Díky

[upravil dne 21/1/10 Sobol]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...