Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problem s 307


hrazda

Recommended Posts

Mam problem s 307 1.6 XT mam ji tak 4 měsíce

a od motoru se ozývá něco jako škrábání dohromady s boucháním projevuje se to hlavně když se předek na silnici zhoupne nebo se auto nakloní v zatáčce tak v v tom jako chroupne občas i bouchne v servisu již poněkolikáte nevědí rady zdá se mi to že to jde od kol (když auto rozhoupnu ručně tak nic)? Jinak ohledně klepání volantu tak mam vyzkoušeny že to je podle vozovky (osobní názor) a to mam najeto 13 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klepanie volantu nezavisi v ziadnom pripade od vozovky. Mas to potom zle vyskusane. Mam to iste auto ako ty (1.6 XT), najazdenych 21 000 km za 7 mesiacov. Doteraz to nemam vyriesene.

Co sa tyka toho buchania od motora, mne to zase 'kvici', ked sa motor pohne v silentblokoch. Problem by mal byt vo vlozke, kde je spojene vyfukove potrubie (zospodu asi v polohe riadiacej paky). Mozno je to u teba uvolnene a vydava to rozne pazvuky.

[Editováno 11/14/02 Lubos1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj,Mám presně ten samý problém,přesně jsi ho tady popsal.Mám 307 1.6 XR PRESEANCE.Budu rád,když mi dáš vedět v případě,že to vyrěšíš.Navíc mi pri přejíždění nerovností bouchá něco od zadní nápravy.Včera jsem byl v servisu,řekli mi,že je to typické pro 307,že si na to stěžují všichni.Je to prý uchycením tlumičů.Jsem objednán na 13.12.,zkusí prý vyměnit šrouby a trochu to přitáhnout.Dík za případnou odpověď.

djp@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peetrys: hele Lubos1 tady asi pred tydnem psal, ze uz mo to klepani napravy vyresili, abys to nemusel hledat, tak ti to tady opisuju

No takze problem s vibraciami by mat byt definitivne vyrieseny, aspon dufam

V servise mi nieco vymenili na riadeni a plus pritiahli volu riadenia. Volant ide o nieco tuhsie, aj ked je to ibva vec zvyku. Okrem toho to o nieco povolilo za 2-3 dni. Je ale fakt, ze to vobec nevibruje a okrem toho omnoho menej citim nerovnosti na ceste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže ten první problém s chroupáním a občasným boucháním zatím vyřešen nemám i když

se mi zdá že se to zlepšuje (v servisu mi řekli že se to má rozjezdit ale ještě předtím mi u blatníků jako od motoru nalili tam kde jsou sbodovaný plechy nějakéj spec. olej ale myslim si že to nepomohlo kdybys to chtěl zkusit tak ti to popíšu přesněji.

Jinak ten problém ze zadní nápravou mám taky, ale řešil jsem to po svém. 1. Ve spodku auta mám takovej plast u zadních kol

a na tý straně u řidiče byl dost volnej tak jsem ho pomocí vázací pásky utáh. 2. V kufru kde je rezerva je i takovej ten plastovej talíř kde jsou ty věci pro výměnu kola a ten je tam je tak položenej ( aspoň u mě) tak jsem ho pomocí pružnejch lan s hákama upevnil a kupodivu po těchto zásazích to vzadu podstatněji nebouchá i když přece jen ale to bude asi už problém těch tlumičů.

Ale nedokážu pochpit jak tam můžou mrsknou ten plastovej talíř jen tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Hrazdu:To upevnění rezervy a příslušenství jsem taky řešil,všechny možné zvuky jsem eliminoval molitanem,celý prostor jsem jím vyložil,ale nic.Jinak se vyskytl další problém-drobné ?ukání nebo drnčení v prostoru blatníku před spolujezdcem,myslím,že se uvolnilo a vibruje palivové potrubí(vede tam).V pátek budu chytřejší.Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...