Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pískání brzd


Igor

Recommended Posts

Původně zaslal: AnotherOne

Pískanie spôsobuje kmitanie zadnej strany doštičiek po strmeni. Niektoré doštičky majú takú antivibračnú podložku aby nepískali. Pômôže namazať zadnú teda nebrzdiacu stranu doštičiek medenou vazelínou.

dík, sice jsem vyrostl za dob Československa, ale co to je \"po strmeni\"? dík :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Pískanie spôsobuje kmitanie zadnej strany doštičiek po strmeni. Niektoré doštičky majú takú antivibračnú podložku aby nepískali. Pômôže namazať zadnú teda nebrzdiacu stranu doštičiek medenou vazelínou.

měděnou vazelinou bych to nedělal teplotou vyschne a zatuhne takže zase nebudou chodit jak maji...ja jsem ted taky měnil desky a stahoval kotouče a daval jsem tam grafitovou na pasky od destiček aby nezrezivěly a jinak jsem všechno promazaval takovou vysokoteplotně odolnou vazelinou ve spreji co je přimo na brdy...bylo to od ..wutrh..asi 250ml sprej..hlavě si dej pozor aby ti promazali pistky a brzdovy pist jak předni a zadni a jestli ti očistili brzdovy třmen hlavně v zadu tam to rado přireza..ja měl uplně přirezle a jak jsem sundal třmen tak se oddělil plech desky a brzdici prašek takže kvalitni brzdove destičky doporučuju:mrk:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou to origo PSA brzdy, najeto cca 1600 a pískají čím dál víc (při prvním sešlápnutí brzd, pak přestanou), v servisu mi řekli, že se musí zajet a že když neobsahují (jako dříve) azbest, pískají, což je blbost, na 406ce mám taky origo a nikdy nepískaly; jelikož nejsem na práce zde popisované (ale i tak dík za radu), asi zajedu do jiného servisu :blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Ako vieš, že som nemyslel práve tu tepelne odolnú medenú vazelínu na brzdy, o ktorej píšeš? Je jedno, že vyschne, podstatná je tam ta meď.

jo měd je dobra ale jak se to přehřeje tak mazivo vyschne a měděny prašek nebo co tam je tak vyschne a zatuhne takže je to k ničemu..

myslel jsme teplotně odolnou takovou šedou pastu ne měděnou..

měděnou max použit na šrouby kola ktere nejsou namahane a nezapeka se to tolik..viz vlastni skušenost z meho pneuservisu jak vypadaji brzdy s měděnou vazeliou a tou teplotně odolnou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Stále řeším pískání brzd při nebrždění. Tedy destičky nejsou pod tlakem, vibrují a třou se o třmen. Při mírném stlačení pedálu ztichnou. Namazal jsem zadní stranu destičky měděnou pastou, na chvilku klid, nyní opět pískají.

Našel jsem od ATE TYTO samolepící folie.

Zná to někdo, nějaká zkušenost?

Ani to nejde nikde koupit :-(

 

ZDE na ebay, ale to vyjde celkem draho - 24 EUR s poštou

 

Alternativa možná TOTO, ale dostupné jen na SK

 

DOPLNĚNO:

Tak už jsem našel ZDE i v ČR.

Upraveno uživatelem Jarda5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mně teda destičky taky trochu pískají, ale teď řeším spíš, že mám lehkou vůli v jednom třmenu vepředu. Prostě jde jakoby viklat třmenem oproti držáku lehce dovnitř a ven. Vůle je evidentně někde v uložení těch dvou šroubů co drží třmen. Normálně s nasazeným kotoučem i destičkami.

Všimli jste si někdo něčeho takového na svém autě?

Upraveno uživatelem martinikus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je snad normalni, ne? Je to plovouci trmen, on na tech vodicich cepech/sroubech musi jezdit volne dovnitr a ven (v ose brzdoveho pistu). Kdyby ne, tak ti to nebude brzdit nebo naopak, uz by se kolo neodbrzdilo. Jedine kde by nemel mit vuli je ve smeru otaceni kola po obvodu na kteroukoliv stranu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je snad normalni, ne? Je to plovouci trmen, on na tech vodicich cepech/sroubech musi jezdit volne dovnitr a ven (v ose brzdoveho pistu). Kdyby ne, tak ti to nebude brzdit nebo naopak, uz by se kolo neodbrzdilo. Jedine kde by nemel mit vuli je ve smeru otaceni kola po obvodu na kteroukoliv stranu.

Dovnitř a ven jsem myslel jako vzhledem k ose auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...