Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P306 - výměna gufer ventilů bez sundání hlavy ( fotonávod )


kmotrik

Recommended Posts

radimais: gufera stojí cca 8kč kus ( kupoval jsem je na www.haspa.cz mají celkem solidní ceny ) kup rovnou i těsnění pod hlavu a šrouby k hlavě. Jestli jsi toto vlákno přečetl celé určitě sis všimnul, že bez sundání hlavy to prostě nejde, u 306 drží vahadla ventilů celou hlavu.

Hodně štěstí při výměně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kmotrik

radimais: gufera stojí cca 8kč kus ( kupoval jsem je na www.haspa.cz mají celkem solidní ceny ) kup rovnou i těsnění pod hlavu a šrouby k hlavě. Jestli jsi toto vlákno přečetl celé určitě sis všimnul, že bez sundání hlavy to prostě nejde, u 306 drží vahadla ventilů celou hlavu.

Hodně štěstí při výměně ;)

Ked uz mas dole hlavu, skontroluj ci je rovna :)

U mna to prvy krat \"mechanik\" neskontroloval, bola mala odchilka, a po 3000 km mi prasklo zase ...

A pritom on od oka povedal, ze je rovna, dobrusovat sa nemusi :)

A tesnenie neodporucam najlacnejsie , neviem ako v CR, ale tu mi bolo radene GOETZE alebo ELRING ...

[upravil dne 16/12/09 Lubk0]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

S olejem jsem na tom bohužel úplně stenjně, za 1000 km to sežere minimálně litr, dostal jsem radu na těsnící přípravek, ale podle mě je to k ničemu a budou to na 90% gufera ventilů, tím pádem bych pro při jednom nechal vyměnit těsnění pod hlavou a bude na chvíli sned pokoj, sám si na to netroufám, momenťák doma nemám a žádnou další výbavu na tohle taky ne, zkušenosti s tím nemám, takže bych to raději svěřil servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
  • O 1 rok později...

Já jsem řešil výměmu gufer na své306 1,4i také bez sundání hlavy, ale místo toho,abych povolil a vyndal komplet koníky a tím vlastně povolil hlavu, tak jsem vymontoval jenom vahadla ventilů a potom jsem postupoval přibližně stejně jako kmotrik.Jenom jsem válce ničím nevycpával,ale píst příslušného válce měl v horní úvrati.Ventil sice po vyndání zajišťovacích měsíčků mírně spadne,ale po namáčknutí nového gufera a po jeho povytažení zůstane nahoře. Protože jsem můj postup nenafotil a podrobný popis vyndání vahadel zabere dost místa,jsem ochoten poslat vážnému zájemci popis mailem.Celá výměna mi trvala asi 8 hod. ale určitě se vyplatí. Mám najeto od výměny asi 900km a zatím není patrný žádný úbytek oleje.(Před výměnou nestačil 1lirt/1000km).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zdar, jelikož doma nemám nic čím bych zkontroloval kompresi válců tak se jen chci zeptat.... Můžou se projevovat špatné gufera i tím že když sundám víčko pro nalívání oleje, tak to tam odsud fouká ?? Teď mě tak napadá že to může být i netěsností ventilů.... Až bude trochu teplej tak si asi koupím pár gufera, těsnění a když už v tom budu tak možná i pístní kroužky... ať mám zase na chvíli pokoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,nejsem si jistý tím foukáním,protože při pohybu vahadel dochází k víření vzduchu a tím i k pocitu,že odtud fouká.

Ale pro výměnu gufer je rozhodující úbytek oleje v motoru.V mém případě jsem nepozoroval žádné foukání,ale spořeba oleje byla okolo 1 litru/1000km. Po výměně gufer po ujetí cca 4000km nepozoruji žádný úbytek oleje. A to mám najeto na motoru už víc jak 200 tisíc km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne nemusis aretovat pokud nesundavas rozvod.

Ale toto je nestastny navod jak menit gufera.

Jde to samozrejme takhle ale vlozky valcu jsou ulozene v \"O\"krouzkach a je docela mozne ze u takove manipulace se pohnou.

A kord kdyz vubec neni hlava prisroubovana.

Tak proc uz nesundat hlavu kdyz mam takhle vsechno povolene???:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Ahoj přátelé,

můj motor má najeto 322XXX a zdá se mi, že již dávno část koňského stáda zmizela v dál =o) chci změřit tlaky ve válcích, ale neznám hodnotu, která by tam měla být. Předpokládám, že to bude tlak xy +/-nějaké rozmezí a dále by asi měly být tlaky přibližně všude stejné. Nevíte, kde se dočtu, které tlaky se týkají mé motorizace? 1.6 65kW. Další dotaz je v tom, že pokud naměřím nějaké nižší tlaky, jak se pak postupuje? Rád bych měl v motoru zase plné stádo =o) Má dedukce je, že pokud netěsní ventily, uniká tlak právě nimi. Pokud ventily těsní a přesto jsou tlaky nízké, tak asi netěsní pístní kroužky. Zde však nevím, jak zjistit, že netěsní to či ono. Další věc je, že pokud nastane situace, kdy se musí vymezit vůle většími pístními kroužky, tak se musí udělat nový výbrus válců? A jestli jo, tak zase na jaké rozměry? Nějak mi toto v knížce, JAK NA TO, chybí :D díky za názory

 

edit.1: tak tlaky ve válcích u benzínových motorů 1.1, 1.4 a 1.6 by měly být 1.1 - 1.5 MPa (11 - 15 barů), pokud tato hodnota klesne pod 1.0 MPa (10 barů), tak někde něco netěsní

Upraveno uživatelem martincihak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...