Sign in to follow this  
Followers 0
Avi

klíč k rezervě u 309

9 posts in this topic

Zdravím kolegy, nevíte prosím, jak/kde sehnat klíč k rezervě u 309? Nemám na mysli normální 19, ale ten klíč, kterým se rezerva uvolňuje v kufru. Dík za radu či tip, Avi

Nevim, jak je to u 309ky, ale u 405ky a 306ky je sroub od reservy s takovou stredni drazkou. U 405ky se pouziva klika od heveru/na konci to zahnute ocko/ a u 306ky je konec klice na kola zahnuty do "L" tak tim. Nehledej v tom zadnou specialitu. ;) ;) ;)

Jo presne tak jak rika Radek.... POkud mas origos klic na kola od Peugeota, tak ten konec co je zahnuty do L je prave na ten sroub s tou drazkou.

BTW: ten klic vyhod a voz ssebou racnu nebo kriz, protoze ten cerny origos je peknej ****. Je to jak maslo :)

Mám vyzkoušenej ten *****. (zahnutej černej)

U 106 je to naprosto stejný. Scháním "Trhačku" , doporučuju to samý, naposledy jsem dost zmokl, když jsem ho ukroutil :( :( :(

Ja vozim ten klic abych povolil rezervu a jinak mam pod sedackou hozenej kriz. Vymena kola zabere ani ne 5 minut

Chlapi, chlapi, vy to s tou silou nějak přeháníte. Já to tím orig klíčem povolím celkem v pohodě - i když, už jsem jeden taky ukroutil. Neutahujte to úplně "co to dá", a? neskončíte jako jeden můj kamarád - utáhl někomu kola vzduchovou pistolí, a pak nešly povolit ani metrovým nástavcem. Místo povolení rozlomil dva ořechy, tak na to pak musel něco navařit...

Já to utahuju tak, aby to případně povolila i holka - přeci jen s tím nejezdím jen já. Kříž je dobrej, ale zabírá dost místa, mně se spíš líbí teleskop.

Jo, a ten pitomě udělanej držák rezervy doporučuju vyšroubovat, důkladně opucovat drátěným kartáčem, a nastříkat nějakým mastným sajrajtem - já používám takové ty spreje do 800°C. U dvou aut už jsem to totiž musel uříznout flexou, jak to bylo zarezlý.

oddie: Kdyby jsi menil kola tak casto jako ja, tak bys ten origos klic uz davno zahodil. Treba v zari jsem prezouval asi petkrat .... :D

No, JR, tys už u mě byl, viď? Schválně, kdo myslíš, že mění kola častějc... I když pravda, na garáži na to mám ráčnu :)

S tou rezervou to stoji za ho-, protože to budu muset řešit take flexou, je to rezave jak betlem, a ten klič dodýchal minulý týden, když jsem měnil letni za zimní gumy-takze salát. :mad: