Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.8-1.9 TD


tuner

Recommended Posts

My jsme měli jednu kupovat místo tý co jsem zrušil ale moc jich není a tak jsme ji nevzali.Kdyby se něco po to tak kde to shanet.ty motory byli myslim shodny to co ma napr.:Ondra ve 405

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Michalem, diesely od Peugeotů jsou opravdu jedny z nejlepších naf?áků (zejména co do životnosti). Říkám to z vlastní zkušenosti. Měl jsem 15 let starou 205ku 1,8d a chodila perfektně, zatímco jsem dělal generálku asi na čtyřech GTi a na všech byla v h..... elektronika. Jo holt ten kdo si koupí GTi, asi ho nemá na nedělní projížďku k babičce a to se na životnosti projeví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Tak, schválně jsem si našel tu dávnou debatu, o případné záměně motoru v P205-ce, případně dodatečné montáži turba. Protože tu právě mám nějaké díly z TD motoru, a jeden celý motor, můžu zkusit nastínit jakýs takýs rozbor...

1. montáž turba na stávající 1,8D.

To mi přijde jako nesmysl. Turbo není zas až tak jednoduchá srandička, aby se dala někam jen tak přišroubovat. Musí se mj. vyměnit sací a výfukové potrubí, odněkud přivést tlakový olej... Nicméně, tato sada turbo + sací a výfukové potrubí + hadice a trubky oleje by se dala pořídit za cca 6.000 Kč (dá rozum, že starší).

Sama tahle montáž ale nepřinese vůbec nic. Do motoru se sice dostane víc vzduchu, ale co z toho? Je tam potřeba dostat také úměrně více nafty, aby se zvýšil výkon. Jen tak o něco zvýšit dávku na původním čerpadle je sice možné, ale motor s tím bude zooooufale hulit - nehledě na to, že to stejně nebude ono... Takže je vhodné k tomu přidat ještě vstřikovací čerpadlo z TD, které má regulaci dávky podle plnícího tlaku. Tahle čerpadla jsou ale poměrně žádaná, počítejte s cenou od 3.000 Kč, ale spíš víc...

Další problém nastane s kompresním poměrem. 1,8D má kompresní poměr okolo 23, TD má tuším okolo 18-ti? Takže, když necháte původní hlavu (a písty, viz dále), a tedy vysoký kompresní poměr, sice to pojede jak z praku, ale jak dlouho? Párkrát tomu šlápnete na krk, a hlava tutově rupne, na tuhle zátěž vůbec není počítaná....

Řešením by bylo dát tam hlavu z TD - ovšem, ta ráda praská obecně, a je proto docela nedostatková. Sehnat se dá, ale za draho - tak 8.000,-.

To ovšem ještě není všechno! TD motor oproti D má také jiné písty (kvůli kompresnímu poměru), silnější ojnice, jinou klikovku, a ostřik pístů olejem - to vše kvůli zvýšenému namáhání. Když necháte tohle všechno původní z 1,8D, zase to moc dlouho nevydrží...

Takže zbývá poslední řešení - celý motor 1,8TD. Prostým součtem 6tis turbo + 3tis čerpadlo + 8tis hlava + 3tis spodek motoru dostaneme 20tis Kč. To je motor, který se někde někomu válí v garáži, a je vhodné na něm udělat, když už je venku, rozvody, vstřiky, spojku... a pak je taky třeba jej do auta zamontovat. Takže cena ještě trochu naskáče...

Tak co, ještě máte chu? experimentovat? Nasypat do stávajícího auta přes 20 tisíc - s tím, že tam zůstanou původní nic moc brzdy, že se sníží životnost beztak již mizerných poloos... no nevím, mně by to za to nestálo. To už je lepší prodat diesela, koupit GTI a těch 20tisíc projezdit v benzínu, když už chcete závodit - ale to už je každého věc... Jak už jsem předesílal, některé ze zmiňovaných věcí mám doma, a časem budou k dispozici ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem varuz

Já osobně bych tu přestavbu nedělal. Jak tu byly názory, nikdy se to nevyplatí. Je pravda, že jsem si svojí P205 1.8D předělal na 1.9D(jezdí znatelně líp, ale spotřeba šla o skoro litr nahoru(5,2 l/100km)) a to je asi všechno co jsem podle mýho názoru mohl udělat pro to, aby moje autíčko jezdilo líp ještě nějakej ten pátek. Jinak papírově to zůstalo samozřejmě 1.8D takže levnější pojistka :-))) :D

Akorat az dojde na nejakou nehodu a pojistovna zjisti, ze je tam jinej motor nez jsi jim rekl, tak za tebe nic nezaplati, takze takova pojistka je ti na dve veci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojiš?ovna nezjistí vůbec nic. Tyhle motory se liší jen typovým štítkem, který je pohříchu na nýtku, takže jej lze v klidu přendavat. Jinak ty motory nepozná skoro nikdo - technici na STK leckdy ani nevědí, kde ten štítek hledat, natož pak pojiš?ováci! Nehledě na to, že v TP bývají pod typem motorů speciálně u pažoutů totální pitomosti, opravy typu motoru v TP už jsem řešil snad 20x... A co se týče samotnách likvidátorů: na poškozeném autě mi dokonce ani nezkontrolovali VIN (!), a škůdcovo auto vůbec nechtěli ani vidět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

To Oddie: Není nad jasnější argument než podrobnej výpis svízelů od tebe cosi tu uvedl. Přiznám se, že sem kdysi měl podobný choutky na 405D taky. Naštěstí mi ji ukradli včas :mad:

Co takhe dát turbo na notorek od stěračů?... Jen bacha a? neuletěj gumičky i s ramenama...:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to strasne dlouho co jsem psal tenhle prispevek opravdu jsem se do toho chtel pustit tak jsem si sehnal do zadu kotoucovou napravu,GTI tlumice s perama ramena a podobne veci aby tomu vykonu odpovidal i podvozek jenze ouha na zadni naprave sem se dost nachytal a ona je uplne v pr**li takze vymena kotoucu,repas brzdovych trmenu,vymena hlavniho brzdoveho valcea ted schanim zatezak z GTI jelikoz dieslovej nepusti tlak dozadu no co vam budu vypravet dva a pul mesice jiz sem bez auta.Takze sem dospel k nazoru ze radsi budu setrit setrit a setrit a az zas budu chtit mit v garazi sportaka tak si ho pujdu koupit jiz od vyrobce ale je to cenna zkusenost.Tim nechci nikoho od prestaveb odradit ale chce si to predem zjistit co vse je k tomu potreba a zda je to konstrukcne mozny.:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak, tenhle víkend jsme hráli takové malé šachy, a v mé 405-ce se místo 1,9D octnul kompletní agregát 1,9TD. Ještě není úplně zapojený a \"rozchozený\", ale je tam...

Zájemce o případné takovéto výměny upozorňuju, že to fakt není vůbec žádná pr.el. Ačkoliv ten motor byl vyndán ze stejného typu auta, měl jinak úchyty, a vůbec se tam lišilo co kde mohlo... sice relativně drobnosti, ale otravné.

Tak jsem zvědav, jak se to s tím TD bbude chovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) no ne zas tak úplně. Motor bych totiž musel měnit tak jako tak - a na tom připraveném atmosféráku by bylo ještě třeba dělat čerpadlo a komplet spojku - kdežto tady jsem dělal jen rozvody ( a to ještě na vyndaném motoru, a to se dělá nadmíru pohodlně).

No, a ještě k tomu jsem to auto podstrčil k Vašendovi, takže část udělali oni (já byl na služební cestě a neměl jsem čas) - ale stejně jsem se pak s tím včera vztekal do dvou do rána...

Např.: dvě \"stejné\" kastle - a úplně jiný držák silentbloku. Jinudy vedoucí a jiné hadice. Jiná zakončení kabelového svazku... to jsou přesně ty drobnosti, které neznamení žádný velký problém, ale je jich kupa, jsou otravné a žerou čas :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...