Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota motora


Milošš

Recommended Posts

Cavte.

Chcem sa vas opytat aku mate pribliznu teplotu motora.

V poslednom tyzdni sa mi zacina javit problem - motor nedokazem zohriat na 90° ani po 50 kilometroch v meste a mimo mesta (max na 80°).

Teplota motora mi kolise od 50° do 70° a po dlllhom cakani a splhani sa na 80° spadne znova na slabych 70°. A znova sa to opakuje.

Mam podozrenie na vadny termostat, ale niesom si isty. Nemate niekto podobnu skusenost.

Inak motor 1,4i 55 kw.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadice do chaldica (pri teplote 65° - 70° na teplomeri) su teple a auto zacina kurit prijemne od par 2-3 kilometroch jazdy v meste (pri nadstaveni kurenia na max).

Podla mna otvara termostat bud velmi skoro, alebo velmi skokovo - to by zodpovedalo tomu skakaniu teploty si myslim. Obcas si myslim, ze je termostat otvoreny stale ked sa rucicka nepohne ani priblizne 8 kilometroch, ale to by zase nazacinal kurit tak skoro.

Chystam sa s tym do servisu, len si to chcem pred tym vydiskutovat a poodhalit troska problem aby som mohol lepsie argumentovat na pripadne vykrucacky z ich strany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemusí to byť ono ale tento problém som mal na predošlom aute a pretože už bolo dosť staré ten uzáver netesnil, alebo oslabený ten pretlakový ventil a blblo to. po výmene za nový bolo ok. ale pravda je že som vodu dolieval docela často cca 1x mesačne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Milošš

... ale skusim pozriet aj ten uzaver. To ma nenapadlo.

Zbytočne, ten s tým nič nemá ak sa nejedná o teploty okolo 100 stupňov. Tvoj problém je v termostate alebo v čidle teplomera. Ideálne by bolo zkonfrontovať teplotu nezávislým teplomerom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je ten termostat riadeny tak musi byt v riadiacej jednotke zaznam,alebo charakteristika teplot a hodnoty pri ktorych otvara/zatvara alebo ci nieje stale otvoreny. Z toho vyplyva, ze dobre a poctivo spravena diagnostika musi odhalit problem so nepravidelnym otvaranim termostatu.

Myslim si, ze takto by sa ten problem dal vyriesit.

Inak zistil som,ze mi to robi len pri teplotach do max 10°. Dnes poobede pri 17° ziadne vykyvy teploty neboli a motor sa zahrial v priebehu 8 km na 80° a stale stupal az nakoniec k 90° - takze idem skumat aky velky ma nato vplyv vonkajsej teploty.

Dakujem vsetkym zatial

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Milošš

Ak je ten termostat riadeny tak musi byt v riadiacej jednotke zaznam,alebo charakteristika teplot a hodnoty pri ktorych otvara/zatvara alebo ci nieje stale otvoreny. Z toho vyplyva, ze dobre a poctivo spravena diagnostika musi odhalit problem so nepravidelnym otvaranim termostatu.

Myslim si, ze takto by sa ten problem dal vyriesit.

Inak zistil som,ze mi to robi len pri teplotach do max 10°. Dnes poobede pri 17° ziadne vykyvy teploty neboli a motor sa zahrial v priebehu 8 km na 80° a stale stupal az nakoniec k 90° - takže idem skumat aky velky ma nato vplyv vonkajsej teploty.

Dakujem vsetkym zatial

To že je riadený necháp tak, že je vždy za každých okolností a presne ovládaný kedy otvoriť a kedy zavrieť...

On je pevne nastavený tak, že otvára pri 105°C a riadenie spočíva v tom, že počítač motora ho môže otvoriť skôr pri určitých podmienkach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Milošš

Ak je ten termostat riadeny tak musi byt v riadiacej jednotke zaznam,alebo charakteristika teplot a hodnoty pri ktorych otvara/zatvara alebo ci nieje stale otvoreny. Z toho vyplyva, ze dobre a poctivo spravena diagnostika musi odhalit problem so nepravidelnym otvaranim termostatu.

Myslim si, ze takto by sa ten problem dal vyriesit.

Inak zistil som,ze mi to robi len pri teplotach do max 10°. Dnes poobede pri 17° ziadne vykyvy teploty neboli a motor sa zahrial v priebehu 8 km na 80° a stale stupal az nakoniec k 90° - takze idem skumat aky velky ma nato vplyv vonkajsej teploty.

Dakujem vsetkym zatial

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj

mám ten stejný problém. začalo mi to před pár dny,tak to sleduji a v servise jsem zatím nebyl. Myslím si,že to zlobí asi čidlo,ale nejsem odborník. Auto normálně topí a ukazatel teploty se vůbec nepohne- až tak po 15 km,ale na 90 se nedostane a rychle klesá při snížení otáček. Zatím to sleduju a uvidím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cavte

Ja to sledujem uz neaky ten tyzden a zistil som, ze sa to neprejavuje od 6° vonkajsej tepoty.

Napriklad dnes pri obvyklej trase cca 10 km, kde za spominanych podmienok (viac ako 6°) zohrejem motor na 90 v pohode uz po 7 km sa mi rucicka teplomeru ani len nepohla, pritom to pekne kurilo.

Ked som zastavil a vypol motor a po cca 1 minute zapol len zapalovanie rucicka teplomera skocila na 60 a v priebehu minutky sa vysplhala na 80.

Cize podozrievam uz aj teplotne cidlo, nielen termostat.

Tento tyzden som dohodnuty na diagnostiku - (mimo servis) a potom, po zisteny chyby to dam do servisu.

Dufam, ze sa to da cim skor doporiadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo,jo,taky to budu dál sledovat. Auto je ještě v záruce,takže to dám když tak do značkového sevisu ať si poradí- u nás jsou šikovní,tak snad budou vědět hned,nebo ten díl prostě vymění a bude. Čidla a podobné problémy a poruchy znám z práce,takž bych se ani nedivil,že to tak brzy odejde. Ještě tomu dám pár dní a pak to budu řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...