Sign in to follow this  
Followers 0
ChainsaW

Záběh - 206 1.4 (55kW/75k)

17 posts in this topic

Hello,

před několika dny jsem se stal š?astným majitelem 206 1.4 (55kW/75k), a rád bych věděl, jaké jsou optimální podmínky pro jízdu v záběhu, tj. otáčky, max. rychlost a po jakou dobu (počet km).

Díky (za seriózní odpovědi).

---

ChainsaW

Normálně s tím jezdi, tedy myslím v klidu, žádné závodění. Moc vrásky bych si s tím nedělal, jen to chce netrápit motor v příliš nízkých otáčkách, ani točit jej na max s plným plynem. Prostě začít v klidu a v pohodě, a po pár tisících ho začít trošku vytáčet

Co se zabehu tyce, tak by to melo bejt popsany v ty prirucce, kterou jsi dostal k autu. Jinak bych to ze zacatku moc netrapil a po par tisicich ho pekne zacal prohanet, protoze ten motor dokaze pekne pelasit .... vim o cem mluvim ;)

Vostiku ty jsi poznal jenom zlomek. Ja myslim, ze Masinka s Nukynou by mohli vypravet :D

No to ti verim :o) TEN sobotni orientak musel byt dost crazy :o), skoda, ze jsem se nemohl zucastnit :o(

Ahoj,

mám stejnej motor ve 306ce, už mám najeto 80 tis. V servisu mi při koupi řekli, že záběhovej režim je asi následující: Prvních 1000 km to nevytáčet nad 4500 otáček, pak už je to jedno. Ten motor je naprosto super.

Má naprosto skvělou spotřebu a výkon je taky slušnej na tak nízkej objem.

Optimální otáčky po záběhu vidím tak mezi 2700 - 3500. Ale podle zkušeností s tim motorem můžu říct, že a? to točím jak to točím, spotřeba nešla přes 7,5 litru. V průměru po praze jezním za 7 (a nedá se říct, že nevím co s autem dělá omezovač -:)). Po 30tisících se vlastnosti motoru výrazně změnily k lepšímu. (Vyšší max. rychlost, větší zátah v nízkých otáčkách...)

Užij si to, ten motor je super.

Stembi: Jakou ze to mas spotrebu??? Ja ji meril akorat jednou, kdyz jsem byl na srazu v Rasny a tam byla asi 8,5 a to musim rict, ze to byl poradnej narez :D

8,5 l/100km jsem měl když jsme jeli v zimě do Francie lyžovat. Ale to jsme jeli ve čtyřech na hranici nosnosti, na střeše rakev s lyžema a po dálnicích jsme to valili 160-170km/h.

Jak jsem řek, já jsem s tou spotřebou naprosto konsternovanej. Vážně jsem se přes 8.5 litrů nedostal... A nejzdím s tím jak andílek, to rozhodně ne... Běžně řadím na 4000-4500. Tenhle motor se musí při zátěži hodně vytáčet...

To je druhá varianta. Když jedu s někým (většinou je to maželka, protože ji vozím do práce) tak řadím poměrně rozumně. Jak jsem ale v autě sám, už autem cuká omezovač. Ty máš stejnej motor (7EKFX) ?

JR: koukam,ze mas v podpisu Rodek forever.... kde je tva laska k Magnatum ?????? :D

stembi: Jo ten samej. Vzhledem k tomu, ze pritelkyne se mnou jezdi skoro porad, tak uz si na muj styl zvykla. Tocit to do omezovace nema smysl, protoze v tech otackach uz to auto stejne netahne ....

Vostik: To vis, ted uz jsem v jiny cenovy kategorii :D

jj 1.4 neni zla ... ale jen do ty doby dokud se nesvezes v 205 1.6 GTI ;) nebo silnejsim. Jinak rozumne auto pro normalni jezdeni - na zavodeni to neni no nez se to rozjede na rozumnou rychlost (160km/h) tak to chvilku trva no mozna to je tim jak mam siroky kola 195/45 takze nevim ... sem zvedavej na zimaky.