Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ovály nebo subwooofer???


Orech304

Recommended Posts

Kristova hnáto. Předložil jsem prakticky ověřené argumenty, které jsou dle mě natolik rázné, že to musí pochopit i \"debyl\", co píše ve slově \"debil\" tvrdé \"y\".

Šalda: Nikdo tu nemluví o \"debylní\" dunící kostce, která je slyšet na míle daleko. Subwoofer, který mám v autě třeba venku vůbec slyšet není a uvnitř je to zvuková lahůdka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bože, už zase tu někdo začíná s těmi watty. Dám ti k dispozici svůj druhý subwoofer s potuněným reproduktorem o citlivosti 98dB/1W, to celé v BR naladěném na 40Hz a dovolím ti do něj pustit 50W sinusového výkonu na 40Hz. Já ti garantuju, že v tom autě moc dlouho nevydržíš a pokud ano, pak dej sbohem svým uším. :grr

Pokud trpíš na epileptické záchvaty, pak pro tebe bude tenhle zážitek první a také poslední.

[upravil dne 22/9/09 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

holt sem to říkal že píchnu do vosího hnízda:D

Je mě jasný že tady preferuješ subwoofer abys měl kšeft, to ti nechcu kazit, jen říkám že ovály kolem 3 000.- dají slušnej zvuk, nic víc nic míň;)

A s těmi watty sem začal jen pro ty co o hudbě moc neví a tohle je pro mě jedno z hlavních měřítek při kupování repra;)

[upravil dne 22/9/09 Šalda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady vůbec nejde o píchnutí do vosího hnízda, tady jde o to, že za tu cenu může mít mnohem lepší zvuk než ze dvou trapných koaxů, nehledě na to, že po \"vohulení\" se taky může v případě oválů stát, že mu milej pan former, na kterém je namotaná cívka, dá po jednom hlubokém tónu sbohem, protože seš ***** a provozuješ reproduktor v mnohem větším objemu, než pro který je konstruovaný, tudíž pohyb membrány není lineární ale čistě náhodný, stejně jako objem kufru (z pohledu dvou koaxů). A z tebe se stane ještě větší *****, protože je napojíš na rádio s už tak mizerným DF, který navíc ******** tenkými, dlouhými tkaničkami.

Kostku dáš do auta, naladíš s ohledem na zbylé audio a dál si ji nemusíš všímat. Výchylka prakticky 0 (díky vhodně koncipované ozvučnici a kvalitnímu reproduktoru určenému pro reprodukci hlubokých tónů) a zvuk perfektní.

Místo hloupých průpovídek o vosím hnízdě předlož argumenty, ze kterých bude patrné, že ovály v platě jsou lepší řešení než subwoofer. :P

[upravil dne 22/9/09 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neříkal sem že ovály sou lepší, jen sou konstruovaný přímo do prostoru auta, tudíž ozvučnice je plus mínus optimální, a nebojím se že při ohulení na plný knedle odejde, jelikož se nebavíme o oválech za 1000.- z globusu, je samozřejmý že ovály musí koupit s ohledem na rádio jaký tam má, aby to bylo optimální

A píše o 306 hatchbacku, tudíž prostor tak velký není, něco jinýho je to u kombajnu, tam holt woofer dát musíš, a už sem viděl hodně spálených woofrů když už mluvíš o zničení oválů:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že jsou ovály konstruovaný do \"prostoru auta\" (jestli to dobře chápu tak do myslíš do \"free-air) doufám nemyslíš vážně. Ovály nejsou žádné speciální reproduktory, nýbrž prakticky klasické reproduktory, které jen mají \"oválnou\" membránu. Výchylka je u nich (stejně jako u ostatních reproduktorů) konečným parametrem, po jejímž překročení, nebo alespoň přiblížení se k této hodnotě může nastat destrukce formeru. Už jsem viděl spoustu takto zničených reproduktorů na to, abych řekl, že tudy prostě cesta nevede. Mám tu ještě jeden reproduktor, u kterého je taky evidentně poškozený former, až budu mít někdy čs tak odfotím. Myslím, že pak úplně každý pochopí že JE VOLOVINA DÁVAT OVÁLY DO PLATA. Nad argumentem \"už jsem viděl hodně spálených wooferů...\" musím jenom nechápavě kroutit hlavou. Inteligentní běloch NEDOKÁŽE vhodně dimenzovaným zesilovačem spálit reproduktor. Jedinec, který něco takového zvládne je pro mě *****, který neumí nic jiného než pootočit volume doprava, nebo *****, který koupil ten nejhorší **** (\"zesilovač\") a snažil se z \"reproduktorů\" dostat maximum. Někdy se s tebou chci sejít osobně a na tohle téma diskutovat. V tvých příspěvcích vidím náznak inteligence, jenom to bereš ze špatného konce. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

věnuju se hudbě asi 16 let, myslím že o tom něco vím, zatím sem každýmu poradil dobře, o spálených ať už woofru a nebo oválech je toho všude popsanýho dost, je jasný že za to vždy může člověk protože šptně propočítal hodnoty, jen sem chtěl říct, ať si nekupuje sám nějaký takovýhle věci, ale ať si to nechá od někoho odbornýho změřit a namontovat, jinak by mohl peníze zbytečně vyhodit oknem.A nejde jen o ovály, mám na mysli i normální kulatý basový měniče, vždy může něco odejít, jen sem ho ptal jak moc chce aby to hrálo, protože každej si představujem pod slovem BASY něco jinýho, někomu stačí míň a někomu zase víc. Jen nechci aby si kupoval woofer když mu postačí tuba značky XPLOD, ne XPLOID ale XPLOD z Tesca za 600.- :D a nebo se to tam taky menuje tuším boomblaster nebo tak nějak :D kterej hraje od 50Hz :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že jsme si to vyjasnili. O tom, zda Ořechovi stačí tuba z Tesca nebo chce něco na poslech neunavujícího a opravdu hrajícího, co je radost poslouchat, ať rozhodne on sám. Ořechu, radši dvakrát, nebo radši vícekrát poslouchej, a až potom kupuj. Dočkej času, věřím, že by mi to snad mohlo z kraje příštího týdne vyjít...pak poslechu nic nebrání. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2200Kč. Neměnná cena, veškeré úpravy, tuning, postupy...jsem schopen do podrobna vysvětlit, pokud ovšem bude zájem (což většinou bohužel není :grr ) . Časem možná prodám svůj kompletně překopaný Raveland, který si s nižšími Audisony či standardními Magnaty vytře *****. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...