Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ovály nebo subwooofer???


Orech304

Recommended Posts

Ahoj všichni, prosím o radu ohledně ozvučení mého P306 hatchback. Rádio mám JVC KD-R401 a repráky ve předních dveří Grundig L409-cx(docela slušně hrajou), ale pořád to není ono. Potřeboval bych přidat o něco málo basů. A nevím, jestli si mám pořídit ovály nebo basové repro na zadní plato, a nebo nějakej aktivní sub. K tomu aktiv.sub. co budu vše potřebovat?? nebo stačí jen napíchnout k rádiu. Nejsem totiž žádnej profihifi a moc tomu nerozumím. Moje cenová relace je kol 3000,- Díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do plata nic nervi. Zrovna prodávám subwoofer, který ti absolutně vyhoví. Jsem od Tábora, pokud budeš mít cestu, není problém předvést. Je to malá krabička o objemu 20litrů s aktivním, kvalitním osmipalcovým reproduktorem Made in USA a desetipalcovým pasivním zářičem. Naladění 35 Hz. ;)

Napiš SZ, domluvíme se. :super

[upravil dne 17/9/09 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bodejť by nechrčely ty troubo, když jim dáš asi desetinásobně větší pracovní objem, než by měly mít, navíc ne úplně uzavřený a k tomu to určitě poháníš rádiem, od kterého vedou tenké dráty. Ale z toho si nic nedělej, takových je spoustu. :D:)

[upravil dne 22/9/09 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já zastávám názor že woofer ti nikdy neudělá tak kvalitní nízký tóny jako poctivej basovej měnič, viz třeba hudba doma, vždycky je lepší koupit kvalitní basáky než nějakej subwoofer, kterej jen duní a je po něm hovno, i když uděláš otevřenou ozvučnici tak nikdy nedosáhneš takové kvality basů jako u normální basové bedny.

Ale hudba do auta je samostatná kapitola, tam se to ladí hůř, musel bys koupit opravdu kvalitní ovály aby hrály jak mají, a musel bys je dobře umístit na vhodný místo, aby neměly ani málo místa alůe ani zase moc místa, protože pak by se ten zvuk ztrácel, takže do auta jedině dobře udělanou tubu;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to s tou tubou nevim, nevim...jinak s ostatním vcelku souhlasím. :D

Zastávám názor, že nejlepší je si subwoofer sám vytvořit...doplnit o nějaký kvalitní zesilovač, ten si upravit také k obrazu svému a mám subwoofer dle svých (zvukových) představ. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stydím se za to, že jsem Jihočech...,

Je úplně jedno, jaký ovály tam dáš, je úplně jedno v jaký cenový relaci. Prostě si uvědom, že ty ovály budou pracovat prakticky ve \"free-air\" ozvučnici, na basech nebudou nijak tlumený. Výchylka membrány obrovská, basy žádný, zkreslení jako prase. To už mi ty peníze radši dej, dokážu s nima naložit líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem koukal na Tvůj inzerát ohledně woofru, možná by se mi hodil, ale pořád nevím, co nych k tomu ještě potřeboval.

Jak je velikej?? a kam bych měl umístnit?? A co kabely, postačí jen napíchnot do rádia?? Teď jezdím na odpolední do Všemyslic k Týnu nad Vltvou. Kdyby jsi chtěl, můžeš mi tu nádheru ukázat a já se rozmyslím

[upravil dne 22/9/09 Orech304]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukázat bych to mohl, to každopádně, ale nebude to hned. momentálně jsem ještě v práci a několik následujících dnů to bude úplně stejně. Jestli na to nepospícháš tak prosímtě počkej. Na rádio se nic píchat nebude. Z rádia půjde jen signál do zesilovače, který se bude starat o \"pohon\" subwooferu. Rozměry jsem zatím neměřil, ale zabere do šířky asi čtvrtinu až třetinu kufru 206ky. Vnitřní objem téhle nádhery je 18 litrů, kvalitně vytlumeno. Nechci jej prodat za každou cenu, ale do rukou inteligentnímu člověku, který jej bude používat jako doplnění stávající audio sestavy, nikoliv jako majoritní prvek. Sice zvládne rozrezonovat auto, ale není k tomu určen. Uvidíš a uslyšíš sám. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a taky pamatuj na to že hudba nemá hrát v autě moc hlasitě abys slyšel třeba houkačku sanitky a podobně, abys včas stihl uhnout na stranu;)

Vždycky sem poslouchal hudbu v autě docela nahlas a teď už jezdím úplně bez, ani nepouštím rádio a jen vnímám nádherný zvuk mýho Hdi:)

Jinak do 306 by do plata šli v pohodě dát nějaký ovály, ale počítej s tím že je stejně budeš muset píchnout na zesák, rádio to nebude zvládat a ty ovály budou hrát hůř než mají.Na woofer bych se vysr......:blicismajlik

Ale asi sem teď šlápl do vosího hnízda:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď nevím na čem jsem:myslim už jsem z toho trochu zmatený. Jeden říka to a druhý zase tohle. Já jen potřeboval k těm malinkej repráčkům co mám ve předních dveřích, přidat trochu basového tónu, aby to lépe znělo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...