Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výběr subwooferu? (na audison srx 2s)


ART

Recommended Posts

potřeboval bych poradit pár vhodných adeptů, nebo na jaké parametry koukat...?

mám doma audison srx 2s (nohl bych na to napojit i woofer co mám ale ten je moc velky a do kufru danného auta se nevejde...)

parametry toho zesilovače:

2x180w (4ohm)

2x300w (2ohm)

v můstku 600w

rád bych se poohledl po nějakém decentním subwooferu (už v or.osazaném boxu).

Měl by být menší levný (nevím tak kolem 1500-2500?kč) ale zaroveň aby byl dost kvalitní...

Poradíte něco optimálního?

[upravil dne 15/7/2009 ART]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost si protiřečíš. Chceš něco a kvalitního a zároveň levného. Kvalita a nízká cena je snad jedině v Baumaxu zaručena.

Co se rozumí pod pojmem kvalita? Dunění ze kterého bolí hlava, nabo pořádné, silné, rychlé basy?

Pod pojmem \"menší\" se rozumí co? Osmipalec? Desetipalec?

Má jít pouze o doplnění stávající audio-sestavičky, nebo chceš něco, co bude ostatní frekvence překrývat a bude při přehrávání hudby dominantním prvkem?

Rozepiš se trochu. :super

Ten Audison je parní stroj, co se výkonu týče, ale samotné elektrické parametry a především jeho chování při větším výkonu do zátěže je dost nepředvídatelné. Kolik tě stál? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

destiny: :)

peugeot09:

možná to tak zní, ale V mém případě si neprotiřečím...V autě stavím low-cost audio, od kterého ale očekovám jakousi kvalitativní úroveň, jedná se o běžný poslech žádné emma a dB drag, ale zkrátka chci mít v autě sestavu takovou aby stála co nejméně peněz a zvukový projev byl kvalitní.

(zbyl mi už jen kapacitor,sub Focal Twin Lux 27 (ten se do nového starého auta ale nevejde takže ho nemůžu eventuelně složit s tím stávajícím zesilovačem), no a pak mi tedy zbyl ten Audison)

teďka jsem v situaci kdy pečlivě vybírám jednotlivé komponenty za nízké ceny, s důrazem na kvalitu.

chybí mi už jen ten sub (a možná i zesilovač pokud je ten muj moc silný, ale nejdřív bych musel ty svoje zbytkové komponenty prodat)

Od nového subwooferu očekávám malé rozměry (bude umístěn v kufru) jak reproduktoru 10\"-12\", tak i boxu (samozřejmě objemem optimálně pro daný reproduktor), kvalitní zvuk (čístý přednes, přesné basy..), vhodnost ke stávájící sestavě, kvalitní provedení, dále (prozatím) vhodnost pro můj stávající volný zesilovač (už jen z důvodu že by to byli další peníze do nového zesilovače), dále tu nízkou cenu - viz např.stávající sestava (takže tak ten rozptyl co jsem psal), no a pak další, prozatím nepodstatné požadavky.

Jinak stávající sestava:

radio: Clarion DXZ 588, živí:

DLS K4 (vpředu)

Helix E 106 Esprit (vzadu)

Snad jsem svou situaci alespoň částeně vysvětlil...:aut

jinak ten audison jsem kupoval více jak před 5ti lety a to stál tuším že 12000 (ale hrál mi v bývalém peugeotu 605, takže opravdu velice svátečeně, tudíž bych se nebál že by byl na tom nějak špatně..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborně, jsem rád, že se bavím s člověkem, který ví, co chce. Jaká je zhruba cenová relace? Možná bych mohl nabídnout stavbu na zakázku s případným tuningem zesilovače. Díval jsem se po netu, ale nedaří se mi najít nic, co by alespoň z větší části splňovalo tvoje požadavky. :myslim

EDIT: Rovněž by bylo vhodné napsat maximální objem ozvučnice, která se ti tam vleze a průměr reproduktoru... :super

[upravil dne 15/7/09 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento som pocul u kamarada, a je za ty prachy myslim paradni.

Jeho zestava je nevim presne ale znacky si pamatuju :P

Radio je Alpine IDAX, ten nejlevnejsi co nema CD mechaniku, jen USB , IPOD a podobne , myslim ze 301 to je

Vpredu ma komponentne sinusi

Vzadu ma ovali takisto sinus

V kufru ma nejakej 800 Watovej 4 kanalovej zosik od Blaupunktu a ma ho napojen 2x zadni repro + mustek na woofer.

http://www.jbl.com/car/products/product_detail.aspx?prod=GT5-1204BR&Language=ENG&Country=SK&Region=EUROPE&cat=LEN&ser=GT

Pocuva vicemene techno, trance a podobne veci, takze rychly a presny bas byl u nej podminkou, a woofer to stiha naprosto bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjádřím se k poslednímu příspěvku.

Sinus Live jsem slyšel (nejen klasický \"feritový\" ale i \"neodymový\" model) a můžu vám říct, že žádná sláva to nebyla. Neměl jsem možnost změřit chrakteristiku, ale přišly mi strašně uřvané na středech.

Ano, 800W na 4 páry tranzistorů. To zní uvěřitelně (asi jako tvrzení že P206 1.1 jede 250km/hod). Blaupunkt z poslední doby jsou jen prachobyčejné šmejdy, které bez úprav hrají naprd. Pár už jsem jich slyšel, zevnitř viděl, od několika dalších mi stačilo vidět schéma, víc nepotřebuju, abych si na tohoto výrobce udělal názor.

Subwoofer s BR s využitím klasického autohifi reproduktoru a rychlý bas? Pánové, to přece nejde k sobě. Slyšel někdo z vás někdy opravdu rychlý bas a přesný bas? Já ano, denně ho vozím v kufru. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeot09

Vyjádřím se k poslednímu příspěvku.

Sinus Live jsem slyšel (nejen klasický \"feritový\" ale i \"neodymový\" model) a můžu vám říct, že žádná sláva to nebyla. Neměl jsem možnost změřit chrakteristiku, ale přišly mi strašně uřvané na středech.

Ano, 800W na 4 páry tranzistorů. To zní uvěřitelně (asi jako tvrzení že P206 1.1 jede 250km/hod). Blaupunkt z poslední doby jsou jen prachobyčejné šmejdy, které bez úprav hrají naprd. Pár už jsem jich slyšel, zevnitř viděl, od několika dalších mi stačilo vidět schéma, víc nepotřebuju, abych si na tohoto výrobce udělal názor.

Subwoofer s BR s využitím klasického autohifi reproduktoru a rychlý bas? Pánové, to přece nejde k sobě. Slyšel někdo z vás někdy opravdu rychlý bas a přesný bas? Já ano, denně ho vozím v kufru. :papa

Peugeot 309 - bavime se o LOW COST audiu, kde si myslim, ze JBL vynika.

Ten zosik hraje uplne normalne, a sinus live by sem jako smejdovu znacku urcite nepovazoval.

Bavime se o cene do 2500 KC, takze to co mas v kufru, si klidne nekde strc ... Nebo mu to prodej za 2500 KC ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hádat se nehodlám. Svoje argumenty mám podloženy praxí (i teorií), proto vím, že mu radíš hovadinu. Za dané peníze nic, co by do puntíku splňovalo jeho požadavky, nesežene. 2,5k Kč je na opravdu dobrý subwoofer, který zvládá rychlé, přesné basy málo. Vždyť si to jednoduše spočítejte, co se do ceny subwooferu musí všechno vejít za položky, selským rozumem pak dojdete k tomu, že tudy prostě cesta nevede.

1)Samotný reproduktor

2)Dřevo

3)Vruty, lepidlo

4)Povrchovka

5)Tlumení

6)Konektory, kabely

7)Práce

8)Doprava z Číny

9)Marže velkoprodejce

10)Marže maloobchodníka

Určitě bych ještě na několik položek přišel...

Chci tím říct, že pokud výslovně trváš na opravdu přesných, rychlých basech, budeš muset jenom za samotný reproduktor dát minimálně těch 2500Kč, aby to za něco stálo. Pokud budeš trvat na ceně do 2500Kč, kup si třeba Boombox z Tesca. Pak ale nechápu, proč máš v autě parní zesilovač za 12k Kč. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tunit zesilovač? No spíš pokud není vhodný pro tak \"malý woofer\" tak se poohlídnu po jiném (stejně s tím Audisonem a Focal wooferem mám ještě něco v úmyslu). A zastavba pro mě nebude také ono. Opravdu mi jde jen hotový box který půjde rovnou kdykoliv vyndat, nebo v autě přemístit (tedy pokud nechceš stavěět bednu, ale to už je pak další aspekt výběru). Ozvučničnice - box má být úměrný osazenému reproduktoru (a jeho rozměry by měli cca maximálně (když budou menší tím lépe) šířka do 60cm, hloubka tak do 45cm, a výška též do 45 cm.

nějaký vhodný adept (zatím nástřel a nestudoval jsem, ještě budu muset pořešit dle ceny a též jestli budu k tomu pořizovat i zesilovač)

dávám odkazy z ahifi proto, že maji pro mě přehledné stranky, a výběr mají široký, ne že se to dá sehnat jen za tu cenu...(je to snad až na několik vyjímek do max 3000 (a stejně vím o někom kdo mi udělá slušnou cenu jakou na netu nenajdu;) takže to neber jako přímou konkurenci)

http://www.ahifi.cz/subwoofery/esx-sxb200.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/esx-sxb250.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/crunch-crb-300.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/subwoofer-v-boxu-crunch-crb-250.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/subwoofer-v-boxu-crunch-crb-350.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/helix-dark-blue-10-s.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/bull-audio-esw-12.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/jbl-gto1204br.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/magnat-edition-bp-125.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/carpower-sub-112.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/crunch-gtr-400.html

http://www.ahifi.cz/subwoofery/bull-audio-esw-12.html

nejvíc se mi asi zamlouvá ten co jsem dal nakonec...ale zatím se teprv rozhlížím po tom co bych mohl do auta dát, pak z nich vyselektuju dobré kousky, a pak dle dalších aspektů si z nich vyberu (výhledově tak 2 až 8 týdnů toto bude trvat (přece jen jsou prázdniny)).

A jinak koukám trochu se to tu rozhádalo, ale snad se to ujasní.

Abych to řekl doslova ten zesilovač jsem vyštrachal z garáže a zbyl mi z instalace po mém bývalém autě. Tedka v mém dalším autě je pouze to co jsem vypsal v předešlém postu! Takže audison a ten Focal, mi leží v pokoji jen tak (nikde není zapojený(ale možná pokud to nevyužiji, tak s tím mám něco v plánu - ne do stávající instalace))

Když už tedy soudíš co je dobré a co ne, tak se mi můžeš klidně bez servítek vyjádřit k celé té stávající sestavě, můžu říct, že sestava byla vybýrána v průběhu 4 měsíců (ne každý celý den, ale nějakou minutu jsem tomu věnoval)

A Lubk0 to pochopil jde opravdu o kvalitní low cost. Kde i na ten JBL jem koukal, a jíný JBL je i v mém výběru. Nepotřebuju masivní zvuk z kufru, to bych tam mohl narvat toho Focala ale byl bych bez kufru.. Chci decentnní doplněné stávající sestavy, a v případě že mě to popadne, přiladím na radiu bass a woofer dá o sobě vědět (ale žádný drag..) bude to nadstandartní kvalitní poslech. Což by některý z těch co jsem napsal mohl zvládnout...Ahifi nemá celosvětový sortiment takže si rád prostuduju i ostatní. A dále zatím jsi jen na všechny kousky co tu někdo předhodil nadával, nadhod i Ty něco a doporuč s danými aspekty. a nebo v dané ceně pověz co dokážeš obstarat či udělat (kolem těch 2500, několik stovek navíc nebo mín nevadí ale drž se blíže této částce a ne třeba 6000.. (bez zes)) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proti tvojí stávající sestavičce nic nemám (nejspíš proto, že jsem Focaly v autě slyšel jednou jedinkrát a to už si navíc ani nepamatuju jaký model). Pokud jsi ochotný dělat velké ústupky v kvalitě, vyber si, co uznáš za vhodné. Několik subwooferů, které jsi postnul jsem zatím neměl možnost slyšet, ale ten zbytek, to je nefalšovaný šmejd. Jediné co z toho všeho zvukově vybočuje (a co bych si v případě, že by na chleba nebylo a co bych si v nouzi nejvyšší koupil) je Helix. ;)

Člověk to s tebou myslí dobře a ty zatím vymýšlíš jak ušetřit pár mrzkých stovek. Zastávám názore, že když už kupuju cokoliv dražšího, chci aby mě to (v ideálním případě) přežilo a fungovalo bezvadně, nepočítám s tím, že bych to každý půlrok obměňoval... :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tedy nepochopil jsi mne s tou sestavičkou. Tak ještě jednou. Tu původní - starou, ze které mi zbyli ten welký woofer Focal a zesilovač audison, už neřešíme. (co se týče toho focálu tak hrál velmi jemné (asi to není to správné slovo , citlivé) basy které mi doslova rozvibrovávaly vlasy)

Ale zpět k součastnosti

V mém dalším autě jsem se pustil od začátku do audia.

A koupil jsem dopředu repro DLS K4, pak jsem pořídil dozadu repro Helix E 106 Esprit.

Pak přišlo na řadu rádio a to Clarion DXZ588, které rovnou pohání ty dva páry repráků.

Takže vidíš že jsem v tom už za nějakých 8000 kč... A pro doplnění basové složky bych rád subwoofer, jak jinak že..ale určitě ne za cenu stávající sestavy. Ne že bych neměl na chleba, ale mám takový cíl, že chci za audio utratit co nejméně peněz a přitom mít velice slušnou kvalitu za kterou se nemusím stydět, což si myslím že stávající sestava (Clarion.., DLS.., Helix..) je. (k tédle sestavě jsem myslel ať se vyjádříš můžeš:)

Pokud je to co se prodává v ceně 3000 odpad, je to možné (pro hudební soutěže). Ale Firmy jako JBL, Rainbow (alias ten bull) a další by si neměli kazit jméno odpady, vím že existují firmy rockford, morelo...ale to není muj cíl. Co očekávám od subu jsem už vypsal. Samozřejmě že to nemusí splnit všechny aspekty na 100%, ale co nejvíce se většině jim přiblížit (ok?), a z nepřeberného množství produktů jich pak zbyde opravdu jen pár.

Tak to zkus znovu ju? :)

A jinak jsi pořád nic od sebe nenastínil, co by bylo aspoň trochu pro mne vhodné. Když řekneš vím o subu za 4000 je takový a takový, a nebo vím ještě o jednom za 3500 umí to a to, slyšel jsem atd.. Pak třeba začnu přemýšlet o subu za 4000. ALe pokud budeš jen na ostatní nadávat, tak mě tekhle tedy nepřesvědčíš..;)

A stále jsi nic takového nenapsal, tak se pochlub co ty dokážeš za takové peníze(kolem těch 3). co bude sub umět a co nebude umět.. A klidně poreferuj o tom co tebe kope do zad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tedy nepochopil jsi mne s tou sestavičkou. Tak ještě jednou. Tu původní - starou, ze které mi zbyli ten welký woofer Focal a zesilovač audison, už neřešíme. (co se týče toho focálu tak hrál velmi jemné (asi to není to správné slovo , citlivé) basy které mi doslova rozvibrovávaly vlasy)

Ale zpět k součastnosti

V mém dalším autě jsem se pustil od začátku do audia.

A koupil jsem dopředu repro DLS K4, pak jsem pořídil dozadu repro Helix E 106 Esprit.

Pak přišlo na řadu rádio a to Clarion DXZ588, které rovnou pohání ty dva páry repráků.

Takže vidíš že jsem v tom už za nějakých 8000 kč... A pro doplnění basové složky bych rád subwoofer, jak jinak že..ale určitě ne za cenu stávající sestavy. Ne že bych neměl na chleba, ale mám takový cíl, že chci za audio utratit co nejméně peněz a přitom mít velice slušnou kvalitu za kterou se nemusím stydět, což si myslím že stávající sestava (Clarion.., DLS.., Helix..) je. (k tédle sestavě jsem myslel ať se vyjádříš můžeš:)

Pokud je to co se prodává v ceně 3000 odpad, je to možné (pro hudební soutěže). Ale Firmy jako JBL, Rainbow (alias ten bull) a další by si neměli kazit jméno odpady, vím že existují firmy rockford, morelo...ale to není muj cíl. Co očekávám od subu jsem už vypsal. Samozřejmě že to nemusí splnit všechny aspekty na 100%, ale co nejvíce se většině jim přiblížit (ok?), a z nepřeberného množství produktů jich pak zbyde opravdu jen pár.

Tak to zkus znovu ju? :)

A jinak jsi pořád nic od sebe nenastínil, co by bylo aspoň trochu pro mne vhodné. Když řekneš vím o subu za 4000 je takový a takový, a nebo vím ještě o jednom za 3500 umí to a to, slyšel jsem atd.. Pak třeba začnu přemýšlet o subu za 4000. ALe pokud budeš jen na ostatní nadávat, tak mě tekhle tedy nepřesvědčíš..;)

A stále jsi nic takového nenapsal, tak se pochlub co ty dokážeš za takové peníze(kolem těch 3). co bude sub umět a co nebude umět.. A klidně poreferuj o tom co tebe kope do zad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 3 litry nedokážu nic, za takový peníz si opravdu radši kup nějaký naleštěný šmejd a doufej, že to bude alespoň trochu hrát. Za 5 tisíc již dokážu na zakázku postavit něco, nad čím byste se posadili na zadek. Takový reproduktor má brutálně předimenzovaný magnetický systém, obrovskou zatížitelnost a vysoký silový faktor. Je určený pro profi ozvučnování, ale stačí pár hodin měření a dolaďování a lze bez problému použít i v autě, kde udělá svým akustickým tlakem neskutečnou paseku a citlivější lidi z takového auta vyžene. Když se auto s adekvátním zesilovačem (což ten tvůj rozhodně je) projíždí po městě, zní to jako bouřka s hromem dohromady. Sice z toho nebudu mít pořádně ani korunu, ale to jsem ochotný (v zájmu dobrých referencí) oželet. Takový subwoofer s neskutečným přehledem přehraje vše, co jsi postnul. Při té příležitosti bych se mohl podívat i na tvůj zesilovač a provést na něm úpravy, které by zajistily, že se i při nejvyšším možném výkonu, který dokáže dodat, bude chovat zcela korektně (nebude zakmitávat a pouštět SS složku do reproduktoru), zvýšení hudebního výkonu a značné zvýšení DF samozřejmostí). S výsledným změřením a doladěním subwooferu nemám sebemenší problém.

Subwoofer, který vozím v autě je tak trošku experiment, který se vydařil. Sestává z průměrného osmipalcového hifi reproduktoru dovezeného z USA, na kterém jsem udělal několik úprav a pasivní membrány z jednoho spáleného reproduktoru Macaudio (o několika dnech, které jsem měření, kompletní přestavbě a výslednému ladění reproduktoru věnoval, radši nepíšu). Jako zesilovač slouží kompletně přestavěný Raveland XCA700. Jsem ochotný tuto svoji mini sestavičku předvést v akci, pokud budeš mít zájem. Upozorňuji, že jsem svůj subwoofer musel uzpůsobit svým potřebám a především velikosti (či spíš malostí) kufru. Výsledkem je malá, dvacetilitrová bedýnka schopná produkovat bez problému 35Hz, což je na malý, osmipalcový reproduktor impozantní hodnota. Kdybych nepotřeboval v autě vozit náklad, šel bych do reproduktoru, o kterém píšu v prvním odstavci. Vzal jsem si ale příklad z kolegy, který kvůli zboží musel neustále vyndavat svojí 50 litrovou tubu a už ho to opravdu nebavilo. Takhle mám malou, schopnou krabičku, které si nemusím všímat a která i něco zahraje. :super

Koaxiální reproduktory jsem zatím také stačil potunit, ale není to nic špičkového. Starší, třípásmové Pioneery s několika úpravami. S tím mám časem taky v plánu něco provést. ;)

Máš zájem o ukázku? Napiš SZ. :papa

[upravil dne 16/7/09 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peugeot09 stale si myslim, ze to nechapes. Pises tady, ze mu postavis neco, co vsechny zminovane prehraje , bude silnejsi a lepsi, jenze on stale pise, ze to bude na vyssi standard hudbi.

Tipuji ze nevyuzije ani max na hociktorem, ktory napsal, natozpak kupovat silnejsi.

Pocul sem kopu LOW COST audio zestav do 20 tis, a bezali i na podobnych wooferech, a jelo to v pohode.

Co se tyka tveho naceneni.

Tak vyrobci woofrov

Si samotnej reprak vyroby sami, takze si platej jen material, zamestnance atd. Urcite ich pri velke vyrobny kapacite vyjde mnohonasobne mene, jako tebe treba s velkoobchodu.

Ked uz nekdo ako napr magnat, jbl, helix a podobne stavy woofre, tak to drevo, lep, tlumeni atd atd ma taky minimalne o polovic levneji, jako ho mas ty. To iste by se dalo povedat na dopravu. Jina bude doprava s ciny 1 krat 1 balik, a jina bude pravidelne nekolik krat mesice stovky co tisice kusu ze ?

Takze neni to tak nejak jednoduchy, jak se to napise.

Ad k woofrom, ten JBL sem odporucil proto, lebo byl levnejsi.

Ten co si hodil, mam v aute chvily

a hraje naozaj slusne. Dokaze zahrat i duneni, a dokaze i normalni krasne basy bez duneni a otrasani celeho auta. Pri spravnem naladeni, hra opravdu pekne ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, obávám se, že jsi doteď nepochopil, že se opravdu veškeré tyto položky v konečné ceně (nejen subwooferu) nacházejí. Výrobce ti neodpustí nic a ještě si k tomu pár desítek procent přihodí, s tím ani ty, ani já nic neuděláme. :nevim

S reproduktorem, který by dokázal zahrát jak špičkově rychlé basy, tak zadunět jsem se zatím nesetkal. Buď je to jedno, druhé, nebo něco mezi (což je ten nejhorší případ, nemastné, neslané basy). Jestli chceš, můžu ti dát kontakt na jednoho svého známého, který ti vysvětlí základní principy a postupy při výrobě takového subwooferu a popíše ti veškeré položky, které se ve výsledné ceně výrobku nacházejí, vsadím se ale, že jeho slova budou dost podobná těm mým.

Plýtváme tu zbytečně slovy. Nechme ARTa, ať se rozhodne. ;)

EDIT: Mimochodem, spousta výrobců si ani ty reproduktory sami nevyrábí, nýbrž je odkoupí od firmy jiné a (téměř doslova) pouze přelepí svým logem. Nic víc, nic míň.

[upravil dne 16/7/09 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poslyš teď se budu snažit už jen krátce, stejně to ale nejde...podle mně nečteš vše co píšu..

Třeba to nemyslíš zle (a ani já teďka ne) ale nikde jsem nepsal že chci předimenzovaný woofer, věřím že bys i dokázal udělat, masivní sound system v kvalitním provedení na míru, s brutálním tlakem... Ale to opravdu v tuto chvíli není můj cíl. Sám mi pak napíšeš že ty máš malý decentní kvalitní osmipalcový sub :/ tak přoč bych já musel mít nějakého dunivého netvora kterého nevyužiju?

Chci doplněk bassové složky kde dám důraz na kvalitu (ne na kvantitu - nekde jsem tu nepsal nic o vysokých výkonech), a to mi neříkej že např. takový 10\" reproduktor (třeba už ten helix, či obdobný) se nenajde (cena odhadem cca 1800?) a k tomu ozvučnice, myslím že k stavající sestavě optimální. A stejně Lubk0 dobře napsal že ani ty co jsem vypsal pro danou sestavu nevyužiju na plný výkon.

Kvalitní malý decentní woofer = předpokládám málá cena jde o výkon 150, 200 či 250 kvalitních W bohatě bude stačit.

Máš nějaké své stránky? Reference, produkty atd? Jestli bych si tam něco vybral.. Jediné co mě napadá s tvým doporučením je sestavit opravdu decentní woofer, že bys provedl třeba ozvučnici pro ten např. helix (či jiný tebou doporučený reproduktor) uděláš nabídku? Samozřejmě budu muset vybrat ještě zesilovač, protože ten audison bude nejspíš moc silný..

A až budu chtít brutální dunivý wofer (časem) tak ti to napíšu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke stránkám jsem se zatím nedokopal. Reference bych měl, ale nejedná se o nic světového. Ucelenou řadu produktů nemám, dělám spoustu různých věcí, v několika větách to jednoduše uvést nejde.

Údaj o výkonu není důležitý. Mnohem důležitější je citlivost a především plocha membrány v souvislosti s TS parametry reproduktoru a jejich poměrem.

Kup si toho Helixe, co jsem ti v některém ze svých příspěvků doporučil, vyloženě zklamaný bys být neměl. Zesilovač určitě neměň. Důvodů je milion, nemám dostatek času ani sil, abych je všech komplexně popsal. Spíš se radši vyhni testování typu \"tak a teď to pustím na plný koule, abych věděl co v tom je\". Nějakou chvíli by ti to snad vydržet mělo (než se oposlouchá). :papa

Za osmnáct stovek nemá cenu, abych cokoliv navrhoval. Specializuji se spíše na lepší, dražší věci, povětšinou se to dá označit za \"definitivní řešení audio otázky\", ten dotyčný dostane za svoje peníze to nejlepší možné. Poměr zvuk/cena je u mě stoprocentní. Nehodlám si kazit reference nějakým šmejdem, se kterým bych nebyl spokojen (pravděpodobně ani majitel). Máš pravdu, myslím to s tebou nejlépe, jak jen dovedu. Za cenu 5k KčDunivý zvuk dovedu také, ale specializuji se především na to, co hned tak někdo nemá-špičkové, rychlé, přesné, prokreslené basy, ze kterých je cítit síla.

Za 5 tisíc dovedu něco, o čem si klasický velko-výrobce může jenom nechat zdát. Opět už po několikáté opakuji, že jemu nejde o to, aby vám prodal kvalitní zboží, nýbrž o to, aby na vás měl co možná nejvyšší zisk.

Ale, co já se tu vůbec namáhám, nebudu vám kazit iluze, ani se něco snažit vysvětlovat, vidím, že tu stejně mluvím do vrby. Budu doufat, že mi admini odemknou můj neškodný (komerční) thread, ve kterém jsem se jen snažil prezentovat svou nabídku. :roll

Kup Helixe, až budeš připraven na pořádný zvuk, dej vědět. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peugeot09

Sorry, ale o com tady meles ?

Vypravis, jak nas vsetci ty vyrobci okradaji, jak nam vubec nedavaji zadnou kvalitu, atd atd.

A ty se tu prezentujes, ako nejaky spasitel vsech, co chcou nejakou hudbu, a navic mi to pripada, jakoze \"ty\" na tom nevidelas ani korunu, protoze si hodnej samaritan, ktory chce vsem naokolo pomahat, a vse presvedcuje, jake otrasne muziky to v autech maji ...

Tady si \"bohuzel\" na peugeot - clubu, ne na AUTO HIFI clubu, kde se vsetci zajimaji, jak udelat nejaky mega audio ze vsim vsudy. Tady si proste normalni lidi, co nemaji AUTO HIFI v prvnim rebricku ich priorit, ale lidi, ktery si chteji troska zlepsit poslech v aute.

Kdyz on hovori, ze potrebuje neco na zvirazneni basu, a chce dat do toho 1800 KC, proc ho tlacit k nejaky zakazkove vyrobe nejakyho subwoofru, buhvijak tuneneho, s buhvijakou vydrzi za 5 tis KC.

Bohuzel te sklamu, ale povim ty holou pravdu, ty si takovej istej, jako ty vyrobci , ktery prodavaj hotovy subwoofri. Tez si koupis od nekud samotnej reprak (ktory takisto nejaky vyrobce vyrabel za vidinou zisku), tez si koupis tlumici material, tez mas odnekud drevo atd atd, a jen mi tu prosim nehovor, ze praci delas zadarmo. Taky to robis, s vidinou zarobku.

Navic sorry, nechci se te dotknout, ale prisel se od nekud z neznama, nikdo te nezna, reference mas \"buhvijake\" reps. skoro zadne, nemas webovku, nemas nic k overeni, a cakas, ze ty tu lidi placnou 5 litru za woofer, a budou cekat, ze \"snad ten clovek nekecal a urobi mi paradni woofer\" ...

To prosto nejde. Kdyz jedu do obchodu, tak vim, ze kdyz koupim helix, jbl atd atd, tak kupuji znacku, kterou ma v autech kopa lidi, a je spokojena. Mam zaruku 24 mesicu, a vse, co k tomu patri. U tebe zaruky bohuzel nikdo nema, mozna nejakej prislub. Ale to je vse. Ja nevim co jsi za cloveka, a co kdyz se mi ten samotnej woofre po 3 mesicich odpali, vdaka tvemu tunovani, jakou mam jistotu, ze s tym neco udelas ?

Doufam ze se neurazis, ale proste sem to musel napsat, protoze lidi v prispevkech doslova nutis k tvojim vyrobkom, a vse ostatni ocernujes, respektive napises, ze nebudou vyslovene sklamani, ale kdyby si to delal ty tak to bude PECKA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...