Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Ondra

vyhybky

3 posts in this topic

Dotaz (asi opět na jra :D)...

ma cenu je zamontovat a používat? když si dám třeba jenom k tomu Pioneeru nějakej bassreprák???

výškače s středy mám teďka na jednom výstupu a zadní basáky (který sem tedka vyhodil, se roztrhaly) mám na druhým výstupu (přes fader).... mám k těm basákům použít vyhybku?

[Editováno 10/15/02 Ondra]

Pokusim se odpovedet ja, teda jestli to nevadi :D

Kdyz jsem si jednou udelal subika, tak jsem prvne nepouzil vyhybku (band pass) a vysledek byl celkem uspokojujici, ale byly tam slyset stredy (asi tak do 4000Hz), coz nekdy docela rusilo, ne ze by si s tim ten subik neporadil, ale proste ty tony k nemu nepatrily, tak jsem tam dal vyhybku a uz z nej sly jenom basy.

Z toho pro tebe Ondro vyplyva, ze pokud te tam ty stredy nerusi a reprak to zvlada, tak se n vyhybku vykasli, ale pokud chces aby ze zadu sly jenom cisty basy, tak ji tam klidne dej, uricite to zni lip kdyz z basaku lezou jenom basy a ne jeste stredy.

Tolik muj soukromy nazor.

Je to v podstate jednoduchy. Vyhybky by jsi mel pouzivat i pro ty stredy a vejsky. Jde o to, aby kazdej reprak hral jenom to, co ma hrat. Takze subwoofer oriznout cca na 80 Hz a od tyhle hranice by to mely hrat stredy. Protoze i kdyz bys do stredovejch repro poustel basy, tak se budou snazit hrat neco co zahrat neumej a budou chrchlat. Jestli to mas ale jenom na radio, tak je to uplne jedno :D