Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jaké svíčky na LPG?


mychaylow

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Po montáži plynu jsem tam dal nějaké LPG svíčky které sice na LPG fungovaly dobře ale jak se venku ochladilo tak studený motor na benzín netáhl a nebyl jsem schopen vyjet ani z garáže která je v kopci. nakonec jsem koupil NGK a jede to dobře na plyn i benzín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Ahoj, celé jsem to tady pročetl a nikdo asi nemá moji motorizaci, tak proto píšu dotaz. Za měsíc mám měnit svíčky(každé 2 roky) a teď se mi stává, že nastartuju a vše se zdá v pohodě. Ujedu cca 5 km a motor jakoby cukne. Ale po chvilce vše zase v normálu. Má otázka zní: můžou to být svíčky? Můžete mi někdo poradit, jaké svíčky mám dát? Moje motorizace je PUG 306 1,6 65 kW r.v.1999. děkuji za pomoc

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, jsou to FR7DC+ a na to LPG muzes dat o stupen studenejsi FR6DC+

odtrh nastavit 0,7mm

osobne menim na LPG cca po 20tis km (nebo alespon premerim odtrh)

Tak skutečně jsem měl v autě tyto svíčky, FR7DC+. Jsem zvědav zda ty dvouhroté BKR6EK vydrží, když tak se vrátím zpět k těm, co jsi psal ty

Edit: ten odtrh je někde vyčtený? Nebo snad je to ze zkušeností? A jakým způsobem to nastavuješ? Díky za informace

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem martincihak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Ještě jedna věc, pozor na to, že hořením LPG vznikají v motoru např.vyšší teploty a svíce by měla být tedy pro systém LPG připravena. Tady nemusí obyč svíčky pracovat spolehlivě, nebo klidně po 10tis. km bude po ní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave, ze mam uplne opacnou zkusenost ( na lpg jsem najel pres 500tis km) - vsechny specialni LPG svicky vetsinou jezdily daleho hur ( v idealnim pripade teda nebyl znat zadny rozdil, jen v cene), nez ty obycejne predepsane Boschky podle origo cisla ze Serviceboxu. Zaklad je castejsi kontrola elektrod a odtrhu (nebo rovnou vymena), me se osvedcilo po tech 25-30tis km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je pravda, že není nad osobní zkušenost. Pokud to funguje, jak píšeš, tak zkusit tuto cestu. Já s LPG nejsem kamarád.

Potom tedy nechápu snahu výrobců svíček, kupovat produkty pro LPG, když to jde i cestou, co píšeš...a v podstatě lépe.

Asi tomu asi ani nechci rozumět :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobni zkusenost, na mem aute na plynu najeto 200 000+km, svicky? Jakekoliv "specialni" nikdy nefungovlay jak mely. Davam uplne obycejne doporucene pro NFU motor. Aktualne zacal byt problem po 70 000km... zacalo to cukat. No, 70 je na svicky uz docela dost :D

Obdobna zkusenost z dalsich aut... 307 s NFU - 100000 km, Opel Frontera s 2.0 motorem, 250 000+ km ... nejake specialni drahe svicky nikdy poradne nefungovaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...