Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Audio 306 + Subwoofer v aute - foto


Guest Lubk0

Recommended Posts

Mam taku hlupu otazku...

Chcem si zacat (pomaly ale iste) robit hudbu do sveho sedanu...

V predu mam radio kenwood, neviem oznacenie, nejakych 311 tam ma tusim, s MP3, 4x50Watt tusim MOSFET, take celkom sikovne.

Bohuzial ma vystup iba na 4x repro...

V planu mam nejak postupom casu urobit subwoofer + zosik + nove radio (asi alpine) + vpredu komponentne repro (este neviem, ale asi sinus live) + vytlmit predne dvere a kufor, mozno kapacitor...

Potom uvidim, ako by to hralo, a popripade sa popasujem zo zadnymi ovalmi.

Chcel by som zatial zacat subwooferom + zosik (chcem len samotne repro, bednu si budem robit sam). Potom predne repro,a radio az nakoniec.

Preto sa pytam, da sa napojit subwoofer, nejak aby rozumne hral, so zosikom, namiesto zadnych reproduktorov ?

Ak ano tak ako ?

[upravil dne 5/7/09 Lubk0]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lze to udělat upravením signálu pro repro na RCA výstup teď něco takového prodávám tu

http://www.peugeot-club.com/topic/42525-predelani-rd4-na-rt3-v-velkym-displayem-navi-gsm/

mám tam i zesik ale to je podle mě jen tak na repro pro lepší pocit, a ten na woofer už je prodanej:roll

jinak podle mě je lepší zainvestovat do rádia když už se do toho člověk začne hrabat takhle by ti to sice mlátilo ale nic moc hudbu by sis neužil pokud bys měl zapojený pouze předky a woofer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo radio chci kupovat, ale prvne sem chtel woofer, a radio az o par mesicu, ako posledne.

Navic i kdyz koupim radio, tak nevim ci budou zadni ovaly.

Moc se mi do toho nechce, plato je o nicem, a pod nim mam napevno plech ... To neni bohvieco :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim si, že když začneš budovat auto-hifi ve svém autí, tak bys měl opravdu začít od kvalitního autorádia s výstupy na sinch. Jinak kvalitní hudbu lze jen těžko očekávat. Jak tu již někdo uvedl. Já například koupil nejdříve rádio Pioneer 4x45W a pak sem začal se zbytkem..subwoofer, ozvučnice, ovály do plata, zesik a nakonec dveřní repra. Důležitá je i kvalitní origo kabelová sada k zesilovači..řada lidí si to napojí z kabílků co jim zbyde doma a pak se diví, že soustava vydává nekvalitní zvuky, proto origo kabeláž podmínkou, jinak nelze nic moc výkon očekávat:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mooozem este, do hudby som lama :D

1. Kam sa napaja kapacitor ?

2. Je viac hodnot, napr 1k atd, aku to ma ulohu ?

3. Co sa tyka kabelaze k subwoofru + zosiku

2 kable ide od baterie k napajaniu zosika

1 kabel remote od radia do zosika, aby ho zapal vzdy kdyz zapne radio

2 kable od radia do zosika, a zo zosika do subwoofera ?

Alebo nejak ina :)

Este raz sorry, na hudbu som lama ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kapacitor se pripojuje pred zesilovac neco kvuli kolisani napeti a snad i proto abys nevycucnul baterku(nevim jiste)

je vice druhu cim visi cislo tim vetsi kapacita ale tomu taky moc nerozimim kolik na co je potreba jeste jsem ho u sebe nepouzil a pry by mel byt co nejbliz zesiku

kabely k zesilovaci jsem koupil v sade vyber jsem nechal na klukach z rapid autohifi je dulezite prumer kabelu a izolace

a ja mam jen jeden kabel od baterky k zesilovaci (s pojistkou= DULEZITE) a minus jsem vytahl z kostry kratkym kabelem

jinak to mas napsane dobre jeden spousteci a jeden nebo dva(podle toho jestli chces mono nebo stereo) RCA kabely(cinch)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj

tak jak funguje kapacitor si pocti tady

dale poradne radio je zaklad ALPINE schvaluju ale pozor na ovladani abys nebyl zklamany

dale jestli chces delat nejakou hudbu na urovni poradne si uz ted rozmysli jake repro tam mudes mit kolik a jakych wooferu a jake vykony a co od toho ocekavas

takze po radiu tohle musis vedet abys nekoupil zesik ktery je potom spatny vuci vykonu nebo poctu kanalů

SUBWOOFER: 1 a 2 civky skro zadny rozdil ale 2civky maji vice moznosti zapojeni a jsou vetsinou kvalitnejsi a vykonejsi

otazka je jakou zastavbu planujes co od toho ocekavas a hlavne do jake cenove relace se chces dostat

REPRO: dej tam kazdopadne komponentni dopredu i dozadu (koaxialni ovaly nech nejakemu vetsimu amaterovi) mluvil jsi o zn. SINUS LIVE tedy dle te cenove relace ti doporucuji SL16+25s pokud bys je nemohl sehnat nebo cokoliv ozvi se mi treba na mail...

KABELY: davej pozor na vykon zesilovace!!!!! podle toho urcis jaky prurez kabelu budes potrebovat....dej tam kabely na autohifi ne na obyc elektriku dle meho nazoru odhaduju predbezne kabel 16 nebo 25qmm prurez nmensi urcite na zesilovac NEEEEEEE!!!!!!

ZESILOVAC: pokud chces byt na urovni s reproduktorama zn. SINUS LIVE doporucuji ti koupit hned ted 5-ti kanalovy zesik

1/2 kanal mas predni repro 3/4 kanal zadni repro a 5ty kanal subwoofer = pozor na vykon 5-teho kanalu a wooferu aby ti to vse komunikovalo

KAPACITOR: kapacitqa staci bohate 1F pokud koupis s vetsi kapacitou nevadi

ODRUŠENÍ: Pokud budes instalovat takovou to muziku nezapomen na odruseni signalu a napajeni (muj tip= odrusovac cinchu+ odrusovac signalu - odrusovaci kapacitor 0,33F)

TLUMENÍ:

mrkni na me prispevky a budes vedet jak vytlumit poradne karu a hlavne kvalitne (potom hraji role penize)

INSTALACE: vyber si kvalitni stinene repro kabely min. 1,5qmm na woofer min. 4qmm, napajeci a signalove a repro kabely tahej zvlast..predbezne zabranis moznemu ruseni!!!

do zesilovace nepouzivej ocka a vidlicky ztracis tim vykon a zbytecne utracis penize (nenkdy to ale nejde) muj tip: kup zesik ktery ma konektory na kabely v kostickach ktere zatahnes imbus sroubem je to perfektni a kvalitni ukotveni kabelu

napajeci + a - musi mit stejny prurez = + opatri pojistkovou dostatecne dimenzovanou ale ne moc (dle vykonu zesilovace)

STAVBA OZVUCNICE: davej pozor na litraz = objem je dulezity u kvalitniho wooferu vyrobce udava i popis tavby a parametzry ktere by meli ozvucnice mit popripade i zapojeni wooferu

Muzika nemusi byt draha, ale otazkou je jestli chces v aute tzv. BORDEL coz ti bude hrat vsechno na max a budes tam mit rachot, ale ne muziku

a nebo jestli chces kvalitni poslech kde bass je basem a vyska vyskou!!!!! nad timto totiz ti co hudbe nerozumnej nepremysli a vidi vse jen za heslem nepotrebuju nic draheho = to nejsou fandove poslechu hudby

Tak hodne stesti :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj :)

Tak se docela vyznas, tak bych chtel pomalu nejak zacit.

Autoradio by mnelo byt TOHLE

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=4119101A

to budu brat nejak teraz.

Nejak zaciatkom leta by som chcel poriesit Subwoofer + vytlmenie kufra ...

Na sub mi celkom sadla tato sada, vyzera za ty penize celkem slusne ... Ale necham si poradit i od tebe, kable su tam k tomu,a zevraj kvalitne ...

http://www.autohifishop.sk/index.php/akcie/alpine-sbe-12kit.html

Ked bude potom cas, uvidim jak budem na tom s pracou a podobne, tak by som dopredu kupil tie komponentne repra, tie sinusi co si odporucil a vytlmim dvere...

Potom sa uvidi, ako to bude hrat a na zaklade toho sa rozhodnem, ako dalej ...

Skus sa mi na to pozret, ci to je stastna alebo nestastna volba tieto veci ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo dik :)

Taky sem to tak nejak myslel. Jen mi jde o to, ci za ty penize se neda este neco lepsiho, treba ne sadu, ale neco jineho. Opravdu nemam ani potuchi jak ten ALPINE woofer hraje, ci robi ALPINE aj dobre woofre a zosiky. O tom som nikdy nepocul tak neviem.

Celkovo som v hudbe novacek, ale hlavni prioritou neni hluk, ale kvalitna hudba. Samozrejme, ne uplne fajnsmekerska, ale proste taka, jak psal roro, kde bas je bas, a vyska je vyska...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem dneska pobehal par obchodu, a v jednem sem s potesenim nasel tipka, co tomu rozumel.

Tu sadu ALPINE mi neodporucil. Hovoril ze samotny zosik v tej sade je vynikajuci, ale woofer je o nicom, ze za ty prachy se da urobit lepsi a vykonnejsi set.

Kdyz sem mu zdelil kolik bych do toho asi chcel dat, povedal ze pri teto cene dostanem to nejlepsi od JBL ...

Pokial by som nebral SET tak hovoril ze sa oplati neco taketo

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=932051204

A pokial set, tak je teraz za slusnou cenu tohle

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=9320121

Len samotny zosik monoblok tejto znacky som nasiel na nete za 199 Ojro, takze zacinam nad tym vazne uvazovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr ja vim, jenze mne se to oranzove proste nejak nelibi, nemohu si pomoci ... Ta zelena, je krasna, takze asi vemu predsa len tu ...

Nehovoril ze ALPINE ma zle subwooferi, ale hovoril ze tamten v tej sade proste je slaby, a skor by ho dal do mensieho hatchback auta... Do sedanu mi ho neodporucal ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak jsem tady :super

no uplny profik zase nejsem ale mam zkusaenosti jiz se spickovou muzikou kterou jsem stavel do 3 aut 2x pro me a 1x od kamose

jiank alpine radio = super ale jsou lepsi (tzda se mi ze alpine je zbytecne slozity na ovladani, ale jinak super) ja preferuju radia CLARION mam s nimi maximalni zkusenost a spokojenost ale to je na svazeni

subwooferem bych urco nezacinal a uz vubec ne pokud chces muzikku co pekne hraje a nedela bordel...zacal bych komponentima repro dopredu i dozadu (nekupuj ovaly jsou koaxialy a kdyz koupis ovaly kompo tak je to zbytecne bo tam budes mit stejne woofer a ovaly jsou proto = maj vetsi membranu = vetsi bass ale je to zbytecne kdyz tam budes mit poradny woofer)

JBL je mozna dobry ale nic moc a s monoblockem to bude sta sileny prachy a bass zas nejaky extrem asi ne...

pokud si chces vyrobit ozvucnici sam musim nedriv vedet jake repro chces v aute např. 2x dvoupasnmo kompo = jake vyhybky?? a potom subwoofer = chces opravdu monoblock??potom se dostavas do jine cenove kategorie s investici do muziky)

vic nevim co bych napsal

muj tip:

1. krok = kup radio alpine good

2. krok = rozvrhni si jaky potrebujes zesik a kompo repro + nezapomen na vykony zesiku + repro + jake vyhybky abys mohl vse zapojit ja ma byt a nebylo to poddiimenzovane nebo naopak, nezapomen na woofer kolik jich chces a na jaky zesik napojit??

3. krok = dle vykonu urcis prurezy kabelů a instalacniho materialu, pojistky, distribucni bloky, odruseni napajeni a signalu

4. krok co vse chces vytlumit a kde a kolik chces do tlumeni investovat

5. krok vyroba a typ wooferu + ozvucnice

6. instalace

takhle nejak bych postupoval ja ;) ale je to na tobe, kdyz tam das woofer jako prvni bude ti to moc basovat a neuslysis poradne hudbu anavic koupis nejaky zesik a pozdej muzes zjistit ze to slo zapojit jinak treba nejakym kvalitnim 5-ti kanalem kdyz do toho nebudes chtit investovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ALPINE CDE 101 Rm je doma, a uz aj v aute (hodim nejake foto)

Woofer som sa nakonec rozhod, ze ozvucnici robit nebudem, a ze koupim set. Mam nejake zname, a mam nejakou slibenou slevu...

Co se tyka WOOFERU. Kupuju ho prvni proto, ze je teraz v akci slusnej SET, a muzu nanho teraz este dostat slevu 15 procent.

Cize by sem tam myslim hodil tenhle set

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=9320121

Bude stat 170 Eur, coz je CCA nejakych 4600 KC ... Myslim, ze to nejak vyraduje teoriu, ze monoblok je drahy ...

Chci to tak koupit proto, ze tento samotnej WOOFER bez zosiku stoji cca 150 Eur skoro vsude. Cize v podstate za priplatek 20 Eur, mam MONOBLOK rovnake znacky, pekny dizajn s podsvicenim atd ... Navic si ho celkem na netu chvalili, samozrejme od PROFI ma daleko, ale neni to ani nejakej LOW END...

Nebojim se, ze by hral prilis moc, protoze na ALPINE ho muzu upravit, jak chci, treba i stlmit, alebo mu i pridat, takze pro zatim, nez prijdou predni repro, by to mohlo jet.

Po tomhle kroku bych chtel trocha pretlumit kufr. Co sem tak pozeral tak

2x Asfaltovi plat na veko kufru znacky SINUS = 2 x 3 Eur tj 6 Eur

1x Dynamat Extreme = 5 Eur

2x Acusticka pena na podlahu kufru , to by mnelo byt nejak = 8 Eur

Tj 19 Eur kufr.

Kablova sada stoji nejakejch 35 Eur

1x 5 metrovy kabel, priemer na vyber 20mm alebo 16mm na +

1x 1 metrovy kabel rovnakeho priemeru na kostru -

1x 5 m dvojlinkovy kabel cinchovi, myslim nejaka kvalitka 99 procent medi, ci jak to hovoril

1x 5m kabel na Remote k radiu

1x poistkove pouzdro

1x 40 A poistka

A potom pozlatene pripojky rozne ...

Ked toto dokoncim, tak by som sa chcel vrhnut na predne dvere. Vlozil by som tam asi tie sinusi, co si hore odporucil, predavaju ich v sade aj z vyhybkou, cize by mi asi odpadla vec hladania vhodnej vyhybky.

Tam chcem tlmit dvere obdobne, na vonkajsi plech

2x asfaltovi plat SINUS

Na vnutorni 2x dynamat EXTREME

+ Chcem na basovi repro spravit nejakou drevenou zakladnu, abych to nemontoval do plastu, samozrejme vse utesnit jak se patri.

Dozadu bych chtel taky vymysel. Mozna mne za to zabijete, ale kamarad to tak ma vo VW Bora a pro mne to hra krasne.

Vzadu nechal cisto jen vyskovy repro, nekde nad hlavy zadnych cestujicich, s tym ze sou napojeny na vyhybku.

A tu by sem se chtel zastavit, a poslechnout.

Kdyby my nestacilo, tak pockam na JEZISKA do vanoc, a dokoupil bych 4 kanalovej zesik, na predni a zadni repro, a dozadu bych k vyskam dokupil aj komponentne basove repro, a vse ponapajel na zosik, plus komplet nove zadne plato.

Je treba vytlmovat zadni dvere kdyz su v nich neni repro ?

Skuste to nejak ohodnotit, kludne ma mozte sprdnut :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...