Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Pomoc při demontáži palubovky u 406


Cappry

Recommended Posts

takze nejprve demontaz stredni tunel - vyndat popelnik, pod manzetou kolem radici paky jsou do boku dva torx srouby a dole 2 matky, vzadu pak, kdyz posunes sedacky dopredu, zboku dva srouby, vycvaknes zaslepku pod rucni brzdou, vycvaknes v predni casti bocni vydechy na nohy ( mozna jsou vepredu jeste chycene sroubkem, prohlidni ) a pak uz jen stredovej tunel nadzvihnes, odpojis konektory zespodu a vyndas z auta ven.

Pokracujes demontazi kastliku, oblozeni sloupku pod volantem, plastu pod volantem, vse na torx sroubech.

Demontujes oblozeni kolem budiku a samotne budiky, vyndas hodiny a uvolnis vsechny konektory jak budiku tak hodin. Vyndas radio, odkladaci prihradku ( nebo displej teplomeru ) vlevo od spinace varovnych svetel zaslepku s LED immobilizeru a povolis vsechny torxy ktere uvidis ( 4 nahore, dva pod ovladanim topeni, pokud nemas origo radio, musis demontovat redukcni ramecek - dve matice zezadu ) odpojis vsechny konektory spinace varovnych svetel, vyhrivani okna, pripadne zadni mlhovky. Ovladani topeni sundavat nemusis, to se protahne a zustava na klimatizeru. Pokud mas automatickou klimatizaci, nezapomen odpojit cidlo uprostred palubky tesne u predniho skla.

Zboku palubky pri otevrenych dverich vycvaknes zaslepky, uvidis dve matice a dole jeste chycene torxy

U prave nohy ridice uvidis vzperu palubky, povolis dva srouby do podlahy a dva srouby nahore a demontujes celou tyc ven. Priprav si TORX tusim T50 s dirou uprostred na povoleni sroubu ktere drzi sloupek rizeni, ten pak muzes bud jen polozit na podlahu, a nebo po oznaceni pozice na tyci rizeni demontovat komplet ven ( odpojeni vsech konektoru od spinaci skrinky a svazku palubky samozerjmosti )

Venku demontujes obe ramena steracu, plastove kryty pod prednim sklem a cely mechanismus steracu i s moturkem.

nyni mas pristup ke vsem sroubum vepredu pod prednim sklem, takze je vsechny vysroubujes ven a nezbyva nez palubku zatahnutim k sobe ( jsou tam takove dva pruzne plechy na kazde strane v tech dirach po bocnich zaslepkach, ktere je treba nadzvednout aby to slo zatahnout ) uvolnit a vyndat z auta.

Da se to cca za hodku zvladnout, ale napoprve to asi bude trvat dyl :) ... EDIT a nebo prijed do Prahy a ja ti ji vytrhnu na parkovisti u mne pred barakem :D

[upravil dne 16/4/09 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik moc, doufam ze to zvladnu. ;) Ponevac mi pri nizkych otackach neco pod palubovkou vibruje. A uz me to leze na nervy. :bacha

a jak moc ti tam něco vybruje ??? to je to tak cítit ??? Rozdělávat půlku vnitřku kvůli vybraci ?? nejde se tam nějak dostat ze spodu ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to by se mi kvůli vibraci nechtělo dělat... jestli něco vibruje na straně spolujezdce, tak za kaslíkem jsou uložené jednotky dálkáče, superblokády a jiné různé krabičky, mrkni tam jak jsou uchycené, u mě stačilo mezi ně dát molitan,

uvidíš je, když sundáš tapec nad nohama řidiče nebo když vyndáš šuplík, tak za ním je takovej černej deklík na jeden torx šroubek asi 10x15cm a za ním to je

počítej, že to je jako přístup k penězům, ale lepší jak vyndavat palubku :roker

[upravil dne 16/4/09 punkac]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja taky musim vyndat palubku az bude cas, v tom klimatizeru, ktery jsem namontoval, kdyz jsem dodelaval klimatizaci je asi zapadly sroub a v kazde zatacce dela kutululuu tam a kutuluuu zpatky, neskutecne me to s..re :D

EDIT a proboha vibrace jsou s I ne s Y

[upravil dne 16/4/09 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: punkac

:xvul Y a I no jo se podívej kolik bylo hodin, když jsem to psal

njn známka toho, že mám jít na kutě

me ve skole rikali ze vyjmenovana slova musim umet jako kdyz bicem mrska i kdyz mne vzbudi o pulnoci :aut:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: punkac

:xvul Y a I no jo se podívej kolik bylo hodin, když jsem to psal

njn známka toho, že mám jít na kutě

me ve skole rikali ze vyjmenovana slova musim umet jako kdyz bicem mrska i kdyz mne vzbudi o pulnoci :aut:D

člověče Hujere! Ta kaňka v tvým věku.... :D A dost! Ať to tu nezasíráme blabolama a nejhezčím jazyku na světě :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...