Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Obcasne spusteni ventilatoru topeni na max. vykon


Dydzej

Recommended Posts

Ahoj,

jeste jedna neprijemna vec, tentokrat elektricka: cas od casu, velmi nepravidelne, ale vetsinou chvili po nastartovani, se mi stane, ze bez ohledu na polohu prepinace ventilatoru topeni se na 1 az cca 10 sekund sam pusti ventilator topeni na maximalni otacky. Kdyz se to stane, nereaguje na to na prepinani toho prepinace, po skonceni prepinac funguje zcela normalne.

Nemate tuseni cim by to mohlo byt? Nekde jsem cetl, ze by mohl byt problem ve vybehanych kontaktech ve spinaci skrince, ale to se mi moc nezda...

Dydzej - P605 2.1 TD 1992 (bez klimatizace)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

605 nema potenciometr, ale 7-mi polohovy prepinac. Zatim jsem to nemel rozebrane, protoze presne nevim, co kde a v jakem poradi odmontovat/odsroubovat. Ale jestli je to funkcne podobne jako u Citroena CX, tak by prepinac mel fungovat jako reostat, jen ty odpory jsou umistene nekde o kus dal na plosnaku. A pak teda nechapu jak by se tam mohlo neco zkratovat... I kdyz nic neni nemozne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reostat nedává impuls, jen přednastavuje napětí, které otvírá či zavírá výkonový tranzistor, co je za ním. Na plné spuštění větráku stačí, aby "zemní" konec reostatu měl špatný kontakt na kostru - pak se na tranzistor dostane plné napětí bez ohledu na polohu toho po?áku.

Voštík: nevím, podívám se. Určitě někde mám regulátor z toho starého typu - posuvný. Otočný možná z 309-ky, jestli jsem to už nevyhodil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...