Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Světla pro denní svícení: typy světel, integrace do obrysovek


Shemik

Recommended Posts

Používáte světla pro denní svícení? Případně jaká nebo jaká máte v plánu?

Já plánuji integrovat denní světla do obrysovek, které jsou luxusně velké na to, aby se do nich vešla řada cca 10ti až 30ti LEDek. Bude mi to dělat známý, který je ny tyto věci tak trochu expert. Kolik ledek bude potřeba změří podle potřebného a dosaženého světla. Ledky budou uvnitř, za vroubkovaným sklem, takže by tam neměli dráždit čerty a zárověň by to (podle mě) mělo vypadat lépe, než viditelná řada ledek, která by se mi moc nelíbila a jěště by provokovala. Výsledný efekt by měl vypadat tak, že budou obrysovky jen hodně svítit a to po celé jejich čelní ploše. V případě přepnutí na normální potkávací xenony, zůstane svítit jen jedna ledka uprostřed obrysového světla, takže to bude vypadat, stejně jako teď, před integrací.

[upravil dne 14/5/09 Radek Hurvajz]

post-0-14109604136236_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam deni sviceni uz od jeho pocatku zavedeni a jsem spokojen nic nemusim delat a spotreba energie je znat ale ten napad je originalni a muze mit hezkej efekt tak nech udelat a pochlubse je to inspirace pro ostatni ale musis rozchodit ten automat sviceni .plaz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no premyslel jsem otom hloubeji uz me nekolikrat policie stavela a kontrolovala jestli ty svetla na deni sviceni jsou homologovana a oni jsou tak meli smulu ale toto udelatko nebude mit zadnou homologaci tak abysme neplatili nejake pokuty . plaz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oni ta svetla samotna homologovana jsou, takze je to jina situace, nez kdyz zastavi nekoho, kdo ma na aute neco spichnuteho doma v garazi. Takze, kdyby chteli videt homologacni znacku, tak ji na tom svetle uvidi, pac, nezkoumal jsem to, ale predpokladam, ze tam nejaka bude. ;)

Ale hlavne to minim provest tak, ze pri vypnuti budou svitit normalni potkavaci xenony a v techto \"dennich potkavackach\" zustane svitit z cele rady jen jedna ledka uprostred, takze to bude vypadat jako pred upravou. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Shemik

Ale hlavne to minim provest tak, ze pri vypnuti budou svitit normalni potkavaci xenony a v techto \"dennich potkavackach\" zustane svitit z cele rady jen jedna ledka uprostred, takze to bude vypadat jako pred upravou. :super

Tak na to bych se vyprd. Nechal bych to svítit pořád do plnejch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl na porade u meho dvorniho technika a bude to jeste malicko jinac, bude to tak, ze po nastartovani (za svetla) bud budou svitit jen denni plnym vykonem a po vjeti do tunelu nebo po setmeni automat cidlem zaktivuje potkavacky s obrysovkama, coz se projevi tak, ze se rozsviti normalni potakavci xenony a zadni obrysovky a predni denni pohasnou na intenzitu obrysovek, ale porad budou svitit cele, jen intenzitou obrysovek a nikoli jen jedna ledka uprostred, jak jsem se mylne domnival predtim :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha jasne, presne tak to chci udelat. A jeste mi rekni 2 veci

1- kdyz vjedes do tunelu, tak po tom co se rozsviti hlavni svetla, tak ty denni zhasnou?

2- a, raguje dobre to svetelne cidlo, nevypina v noci hlavni svetla treba pod vice svitici lampou? rozezna to opravdu dobre den od noci s lampama, nebo co kdyz Ti na to posviti protijedouci auto a tak?

Diky za infiko;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

funguje jeto naprosto spolehlive

1, ano svetla pro deni sviceni v tunelu zhasnou

2,neboj nevipina pri osvetleni lampama atd

3,akorat tam musis mit spravnej spinac kterej musis dokoupit investice cca 460kc

4,sikovnej elektrikar zapoji na odber palubovky

5,dobre je pridat manual spinac abys tyto funkce mohl zrusit packou

plaz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...