Sign in to follow this  
Followers 0
Zdeněk ZABLOUDIL

P405

6 posts in this topic

Zvažuji pořízení P405 (diesel).

Mohl by mně zkušenější provozovatel P405 (1,9D/TD) pomoci?

Zajímají mne periody výměny provozních náplní (olej v převodovce, doporučená značka/ky oleje, množství oleje v jedné náplni), filtrů (vzduchový, palivový a jejich přesný typ), případně další díly vyžadující pravidelnou výměnu/údržbu.

Děkuji

Zdeněk

E-mail: zabl@seznam.cz

Olej v převodovce? 50-100tis km, náplň 1,5 litru, 75W-80W cca 200,-/litr. Vzduchový filtr se dá prát (molitan), já jej neperu, ale rovnou měním asi po 15tis km, cena do 200,- (+ olej ve spreji). Naftový filtr do 200,- (Purflux, Bosch bude o něco málo dražší), měním tak po 30tis. Motorový olej minerál či polosyntetika, 15W-40 či 10W-40, cena 70,- až 130,-/litr, náplň 5 litrů, měním po 8-10tis km. Na co to chceš tak detailně? U staršího auta mnohem víc než na cenách těhle věcí záleží na stavu toho konkrétního auta, teda z hlediska financí a oprav...

[Editováno 9/18/02 oddie]

Oddie;kam chodíš na ty ceny oleje,dej typ.Teď tam leju jako pako minerál Castrol za 240,- litr ale co nevidět (mám po výměně gumiček na ventilech) se bude měnit na polosyntetiku. Dej typ kam na tak levnej olej chodíš.Dikas ;)