Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ventilátor topení


falcon16

Recommended Posts

Ahoj,

ventilátor topení mi jede jenom na plnej výkon.

Mám novej model s klimou (nefunkční).

Jde použít náhradní ze starýho modelu? A jak je to s pravostranným řízením?

Případně výměna tranzistorů...

Můžete mi pls někdo znalej napsat model tranzistoru, kterým se dá nahradit ta Motorola T1829-1 a je momentálně dostupnej?

Vyhrabal sem na netu, že tam kdosi použil Motorola MJ15004 a funguje to. Nicméně to není darlington. A protože tomu vůbec nerozumím, tak nevím jestli to vadí nebo ne.

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec sem objevil ten BDX66C v GES. A překvapivě podle netu mají v Brně 2 kousky skladem.

Ani sem nevěděl, že nějakej GES existuje. :P

Zítra tam pro to běžím a doufám, že nemají bordel v systému a ty 2 kousky tam fyzicky budou mít. :bacha

A pak ještě dostat dolů ten větrák....

Zatím dík za konzultace. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se vysktyl problém s předěláním tranzistorů.

Mechanik tvrdí, že to je zalisovaný a že se mu nedaří odpájet ty starý.

Já to neviděl a tuhle informaci mám ještě sporstředkovaně, takže se možná v detailech liší, ale prostě je tam nějakej trabl. :grr

Když ste to někdo dělali, tak to šlo bez problémů?

Nebo je na to potřeba ještě nějakej fígl?

Dík.

Jo a nakonec ty 2 kousky BDX66C skutečně fyzicky neměli, tak sem vzal MJ4032...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem nešťastníkům co nejde ventilator nebo běží naplno jako mě od včera dneska sem ho vyndal bez problémů drží ho jen tři šroubky č.6 a zřejmě budou špatné ty trnzistory motorola tak sem do vyhledávače zadal jejich číslo a hned mi vyskočila firma KTS-AME Hradec Králové 1 tranzistor 62kc tak sem jim hned o dva písnul a už mi přišel mail odpoledne že mi byly odeslány tak čekám a pak se na to vrhnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: falcon16

Ahoj,

ventilátor topení mi jede jenom na plnej výkon.

Mám novej model s klimou (nefunkční).

Jde použít náhradní ze starýho modelu? A jak je to s pravostranným řízením?

Případně výměna tranzistorů...

Můžete mi pls někdo znalej napsat model tranzistoru, kterým se dá nahradit ta Motorola T1829-1 a je momentálně dostupnej?

Vyhrabal sem na netu, že tam kdosi použil Motorola MJ15004 a funguje to. Nicméně to není darlington. A protože tomu vůbec nerozumím, tak nevím jestli to vadí nebo ne.

Dík.

Máš tam prošlehlej tranzistor. Umim je opravovat. Za 500,- Ti spravim elektroniku a udělám kuličkový ložiska... Kontaktuj me na mail, pokud mas zajem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Grave

Máš tam prošlehlej tranzistor. Umim je opravovat. Za 500,- Ti spravim elektroniku a udělám kuličkový ložiska... Kontaktuj me na mail, pokud mas zajem

Ahoj.

Momentálně tam mám \"novej\" ventilátor. Sice občas trochu píská, ale asi to teď nebudu řešit.

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: falcon16

Původně zaslal: Grave

Máš tam prošlehlej tranzistor. Umim je opravovat. Za 500,- Ti spravim elektroniku a udělám kuličkový ložiska... Kontaktuj me na mail, pokud mas zajem

Ahoj.

Momentálně tam mám \"novej\" ventilátor. Sice občas trochu píská, ale asi to teď nebudu řešit.

Dík.

Kápni do těch suchých ložisek olej, jinak se Ti vydřou nebo zadřou a v důsledku toho Ti bude skrz tranzistor procházet velký proudy a odpálí se znovu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

takze dnes som zistil ze mi zase nejde ventilator topeni ide iba na max menil som tam uz tie tranzistory kamarat mi ich objednal z polska tak neviem ci su nekvalitne boli mnene pred zimou a teraz ako boli tie horucavy tak k.o. ci sa prehriali ci co. nasiel som nieco podobne mozu byt?

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=424&pg=det&article=8189

aha tu som p405 ja mam 406 je to problem, ci by mali fungovat aj u mna?

[upravil dne 12/6/14 06:10 od Relic77]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...