Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvyseni zadku


ViDo

Recommended Posts

Ahoj vsichni,

precetl jsem cele forum a nasel jsem nekolik odpovedi na muj problem, ale radeji se zeptam jeste jednou. Koupil jsem 405-ku a je hrozne nizka. Sice vypada nadherne, ale na ceskych silnicich se s tim neda jezdit - pri kazdym zhoupnuti myslim, ze urvu cely spodek. Vpredu jsem vymenil pruziny (byly tam ustrizene), ale co s tim zadkem?

Diky za pomoc.

Vitek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jednou stejná odpověď: pokud jsou zadní kola do "A" (mají velký neg. odklon), pak jsou v háji ložiska ramen a je třeba vyměnit tyto ložiska, příp. celou zadní nápravu; pokud kola nejsou do "A", ložiska ramen jsou OK a pouze je zadek hrozně nízko, lze přesadit zkrutné tyče a zadek tím zvednout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postav se za auto a koukej. Jsou kola skoro kolmo, nebo šmajdaj jak u starý utahaný Š120? Úplně kolmo nebudou nikdy, ale nesměj šmajdat moc. Jestli máš manuál, najdi si, kolik může být ten odklon, a změř jej olovničkou...

Jináč, náprava nestojí 10tis. Starší dobrá náprava na 405 max. do 4tis (kompletní), za víc nestojí. Za tuším 6,5tis dělá ložiska Kačírek v Příbrami, možná o něco málo levněji Patera v Praze-Radotíně. S nimi se dá dohodnout i to zvýšení nebo snížení, když už to rozebíraj...

Pokud máš ty ložiska OK a potřebuješ to jen zvednout, mělo by to být za pár set Kč za práci, rozhodně ne za tisíce.

Odkud jsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted zrovna jsem z Prahy a okoli. Jak jsem na to tak koukal, tak ten odklon neni zase tak hrozny, rozhodne ne vic nez 5-10 stupnu. Ale kdyz dozadu nekdo sedne, tak to cely docela klesne - asi tak o 5-10 cm. Neni to spatnyma stabilizatorama?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, kolik má mít 405-ka vzadu odklon, a nemůžu to hledat, už takhle jsem dostal sprdung, že sem čumim... ®e to klesne ani není divu, ty mrchy pežotí maj všechny dost měkký pérování, teda aspoň ty starší. Ty stabilizátory, jak píšeš, ve skutečnosti nejsou stabilizátory, ale právě ty zkrutné tyče - tedy vlastně péra. Stabilizátor, pokud jej tvá 405-ka má, je ukryt uvnitř nápravnice (ta tlustá roura), a není vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na právě Veleslavínské je ta hospoda U Marčanů. Tak on to tedy není Carvel, ale AVCAR? Moje chyba, já jak do servisů nejezdím, tak je ani neznám...

Jináč, když jsi v Praze, se 405-kou zkus zajet k Paterovi - www.edda.cz, to je celkem slušný servis, ani malý, ani velký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď koukám na mapu záplav, jak tu propaguju toho Pateru, tak ani nevím, jestli náhodou taky neplaval! Radotín to odnesl těžce, a hranice na mapě je tomu servisu zatraceně blízko... Radši nejdřív zavolejte, jestli funguje.

Doplnění: tak jsem se radši díval, je to OK, záplavy servis přestál bez poškození a funguje.

[Editováno 9/12/02 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Oddie: Hotovy to nemam, nechteli to udelat, ze by tam jeste tak menily loziska. Sice rikali, ze jsou O.K., ale ze jsou autorizovany servis a ze to museji udelat vsechno, no proste stalo by to 22 tisic, tak jsem je poslal do ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...