Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

repro v kufru P406


Scratch

Recommended Posts

Originally posted by Jukata

Původně zaslal: Pavel T.

Tak tady je moje sestava v kufru: zesilovač BLAUPUNKT GTA2 Special MkII,

subwoofer BLAUPUNKT GTb 1200.

Hraje to docela slušně.

AHOJ!

Chtěl bych se tě zeptat, jakým způsobem jsi protahnul napájení zesilovvače od baterky do kufru. Nejak na to nemůžu přijít. Mám auto jen chvíli. Mám dokonce ten samý zesilovač co ty. Díky moc za pomoc!

cha, chlapci, tak to vam prajem prijemne chvile pri laborovani nad tymto problemom. Ja som zabil cca 90 min, kym som nieco nasiel na 35mm kabel.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Yantschi

Originally posted by Jukata

Původně zaslal: Pavel T.

Tak tady je moje sestava v kufru: zesilovač BLAUPUNKT GTA2 Special MkII,

subwoofer BLAUPUNKT GTb 1200.

Hraje to docela slušně.

AHOJ!

Chtěl bych se tě zeptat, jakým způsobem jsi protahnul napájení zesilovvače od baterky do kufru. Nejak na to nemůžu přijít. Mám auto jen chvíli. Mám dokonce ten samý zesilovač co ty. Díky moc za pomoc!

cha, chlapci, tak to vam prajem prijemne chvile pri laborovani nad tymto problemom. Ja som zabil cca 90 min, kym som nieco nasiel na 35mm kabel.

No covece, to jsi mi moc neporadil, ja mam kabel tenci, snad jen 16mm2, mel by byt dostacujici na tenhle zesilovac. Rad bych vedel kudy mam projit z motorovyho prostoru do kabiny. Predpokladam, ze to neprotahnu bez toho, abych musel rozebrat celou palubku. Rad si necham poradit! diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

ja protahnul kabel od baterky pod volantem a sel jsem rovnou do prahu, ale nevim, jak je to s vetsim...

To znamená že je tam nejaký prostup? Nasel sem tam neco co by vypadalo jako prostup, ale spatne se k tomu dostavalo a asi je to i zaspuntovany. Kazdopadne to bylo gumovy. Nejak to snad vyzkoumam. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad Ti pomůže postup od mé 307:

V místech pedálů ale směrem od motoru by měla být gumová záslepka....

Ta se dá od motoru vydloubnout šroubovákem, píchni tam drát, potom jdi do kabiny a koukej kudy vyleze, já ale musel kousel propíchnout zevnitř, pač tam byla těsnící pěna, tu jsem propích šroubovákem a drát na mě \"KUK\"!

Na druhej konec přidělej ten kabel (+), slep ho na ten drát izolačkou, až ho budeš protahovat tak aby se někde nezasekl....

[upravil dne 30/9/08 Mirrae24]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mirrae24

Snad Ti pomůže postup od mé 307:

V místech pedálů ale směrem od motoru by měla být gumová záslepka....

Ta se dá od motoru vydloubnout šroubovákem, píchni tam drát, potom jdi do kabiny a koukej kudy vyleze, já ale musel kousel propíchnout zevnitř, pač tam byla těsnící pěna, tu jsem propích šroubovákem a drát na mě \"KUK\"!

Na druhej konec přidělej ten kabel (+), zlep ho na ten drát izolačkou, až ho budeš protahovat tak aby se někde nezasekl....

a jeste to namatlej olejem, to pomaha pruchodnosti, tak to delam ja, staci obyc z fritaku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak sem to o vikendu dal dohromady:). Byla to fuska, ale je to tam. Asi nejhorsi bylo protahnout kabel z motoru do kabiny... Prosel jsem pruchodkou hlavniho kabelovyho svazku, byla tam urcta rezerva. Bylo \"jen\" treba udelat novy otvor pro kabel. Zacal jsem opatrne. Udelal jsem malou dirku nebozizkem abych vedel kudy vylezu v motoru. Pak sem se pokousel dirku zvetsovat. Ovsem pristup byl hroznej... Po hodine sem to vzdal a rozmontoval jsem elektriku pod volantem abych se tam dostal aku vrtackou a dira byla na svete.. Kabel sem namatlal olejem aby se dobre protahnul(snad tu gumu pak nerozezere:) ). Pak uz jen protahnout kabel pod prahovyma listama a po vyndani sedaku zadni sedacky sem to protah az do kufru. Stejnym postupem sem pak protah audio kabel od radia po druhe straně auta taky pod listou a do kufru.. Nakonec pripojit minusovej kablik na kostru nekde v kufru a bylo. Nejnapinavejsi bylo po smontovani elektriky jestli nastartuju abude vsechno fungovat(preci jen se vrtal centimetr od kabelovyho svazku:) ) Vsechno v pohode a uz hraju:) diky moc za rady!!:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mirrae24

Snad Ti pomůže postup od mé 307:

V místech pedálů ale směrem od motoru by měla být gumová záslepka....

Ta se dá od motoru vydloubnout šroubovákem, píchni tam drát, potom jdi do kabiny a koukej kudy vyleze, já ale musel kousel propíchnout zevnitř, pač tam byla těsnící pěna, tu jsem propích šroubovákem a drát na mě \"KUK\"!

Na druhej konec přidělej ten kabel (+), slep ho na ten drát izolačkou, až ho budeš protahovat tak aby se někde nezasekl....

[upravil dne 30/9/08 Mirrae24]

koukam na ten tvuj kufr. Moc pekny! Vzdy me zajimalo k cemu pouzivate ten kapacitor(ci co to je:) ) hralo by to i bez nej ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jukata

Původně zaslal: Mirrae24

Snad Ti pomůže postup od mé 307:

V místech pedálů ale směrem od motoru by měla být gumová záslepka....

Ta se dá od motoru vydloubnout šroubovákem, píchni tam drát, potom jdi do kabiny a koukej kudy vyleze, já ale musel kousel propíchnout zevnitř, pač tam byla těsnící pěna, tu jsem propích šroubovákem a drát na mě \"KUK\"!

Na druhej konec přidělej ten kabel (+), slep ho na ten drát izolačkou, až ho budeš protahovat tak aby se někde nezasekl....

[upravil dne 30/9/08 Mirrae24]

koukam na ten tvuj kufr. Moc pekny! Vzdy me zajimalo k cemu pouzivate ten kapacitor(ci co to je:) ) hralo by to i bez nej ne?

Ano hrálo, ale nemohl by jsi to tahat do takového výkonu. Kapacitor je takový zásobovač proudu pro subwoofer, vždy, když subwoofer udělá bass, má tak vždy dostatek výkonu a to bez toho, že by Ti třeba poblikávali světla, nebo podsvícení rádia, či něco jiného.

Je to taková krátkodobá baterie.

Když to někdo nemá, může mu prasknou pojistka (popřípadě mu to vyhodí jistič pokud ho má)

Jinak děkuji za polichocení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

To je vesměs jedno. Pokud máš sub/woofer je kapacitor takřka povinností, někomu to třeba vypálí pojistku, když to tahá do vyššího výkonu a když vlastní kapacitor, tak se to nestane.

Dá se ale takřka říci, že co 1.0F = do 1000w sub/wooferu, takže pokud máš sub/woofer třeba 500W rms tak Ti bohatě postačí 1.0F, záleží ovšem na značce a reálném výkonu.

Když někdo má sub/woofer od Raveland a je na něm napsáno, že má 1000W, tak je to pěkná hloupost. Na ten snad ani nemá cenu kupovat kapacitor.

Solidní kapacitor se dá sehnat dnes okolo 1 200kč:

http://www.rapid-autohifi.com/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=kapacitor_New-S_NS1000S

Pak je to dle značky a výkonu.

Záleží co máš za sub/woofer, pak bych Ti pomohl více s výběrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeči ohledně kapacitorů jsou neustálé.. Někdo říká to a někdo ono. Nicméně z vlastní praxe vím, že kapacitor je zbytečná věc pokud je dobře zvolená kabeláž na napájení zesilovače.

Musíte si uvědomit, že v dnešní době tolik populární kapacitory mají odpor a spotřebu větší, než je zdrávo. Už jen díky volt a amper metru, který tam většinou je, nasvícení atd. Schválně si všimněte, že nejkvalitnější kapacitory na sobě žádné tyto \"vymoženosti\" nemají.. A proč? Protože mají elektrickému systému pomoci, ne ho zatěžovat..

Pokud někdo chce kapacitor, měl by asi oželet ukazatele, nasvícení atd., jinak kapacitor obzláště postrádá smysluplnosti.

Takže moje rada je: Zvol správně průřez napájecích kabelů a nemusíš utrácet za kapacitor..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamarád má správný průřez kabelu a když to tahá do vysokého výkonu, vyhoří mu pojistka!

A to že na sobě některé kapacitory mají voltmetry neznamená, že nějak hodně zatěžují systém audia, je to pouze sice informativního charakteru, to je pravda, vypadá to taky pěkně, když tam něco svítí, ale když už někdo má kapacitor nemusí uvažovat nad tím, zda to má dost energie, ano má to dosti energie.

Já to také znám z praxe, opět každý říká něco jiného....

Já kapacitor neměl a poté jsem si ho pořídil, je to znát i v bassech, nejsou spomalené a jsou plné.

Toď můj názor, dohadovat se nebudu, pokud ho někdo nechce, tak ať si ho nepořizuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...