Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

repro v kufru P406


Scratch

Recommended Posts

Sice jsi mi neprozradil výkonnostní hodnoty, ale:

Domnívám se, že na takovou sestavu (bezurážky!!!) postačí následující:

Rádio - umí pochopitelně mp3, má USB port na flashdisk, 2 páry RCA:

http://www.rapid-autohifi.com/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=aut_Clarion_DB288RUSB

Kapacitor - 1.0F, tato značka je relativně dost spolehlivá a bude to vypadat dobře:

http://www.rapid-autohifi.com/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=kapacitor_New-S_NS1000S

Kabeláž - do 600W rms, což myslím, že je až až, navíc může sloužit časem i silnějšímu audiu:

http://www.rapid-autohifi.com/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=kabelkit_Rengade_REN10KIT

Sečteno podtrženo = 4 047kč, kdyby se něco nelíbilo, je to dle ceny.

Kdybych věděl přesné výkonnostní hodnoty, poradil bych blíže, ta cena a produkty jsou jen tak pro ukázku, cena by se hýbala až bych znal ten výkon.

Ale myslím, že to bude boooohatě stačit.

Kdyby jsi chtěl pak nový subwoofer a zesík na to, co jsem popsal výše:

Subwoofer se zesíkem jako SET, značka Renegade, jde o docela známou značku, ale tady málo kdo zná i RockFord Fosgate, takže pššt

:)

Cena je 5 599 už i s kabelovým SEtem, takže když odečtu ten předchozí kabelový SET, tak by Tě: Rádio + Subwoofer + zesilovač + kapacitor + kompletní kabeláž i s pojistkou vyšla na:

9 039,-

A hrálo by to vyváženě dobře....

Jinak kdyby jsi zatoužil po relativně solidním nářezu, tak cena by byla někde okolo 15 tisíc a výše.....

[upravil dne 24/10/08 Mirrae24]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mirrae24

kamarád má správný průřez kabelu a když to tahá do vysokého výkonu, vyhoří mu pojistka!

A to že na sobě některé kapacitory mají voltmetry neznamená, že nějak hodně zatěžují systém audia, je to pouze sice informativního charakteru, to je pravda, vypadá to taky pěkně, když tam něco svítí, ale když už někdo má kapacitor nemusí uvažovat nad tím, zda to má dost energie, ano má to dosti energie.

Já to také znám z praxe, opět každý říká něco jiného....

Já kapacitor neměl a poté jsem si ho pořídil, je to znát i v bassech, nejsou spomalené a jsou plné.

Toď můj názor, dohadovat se nebudu, pokud ho někdo nechce, tak ať si ho nepořizuje.

to jen svědčí o nevhodnosti zvolení napájecí kabeláže a pravděpodobně pojistky..

Jakou má ten kamarád pojistku u baterie? Jaký je součet pojistek na zesilovači (zesilovačích)?

Jinak dost energie spojovat právě s kapacitorem je také dosti mimo.. Pokud je slabá napájecí kabeláž (hlavně si uvědom, že se jedná o 12V), v pořádku baterie a dobíjení, tak prostě kapacitor je zbytečná investice. A jestli si někdo chce pomoci kapacitorem a ošidí kabeláž, tak si stejně nepomůže. Ano kapacitor pomůže, neříkám, že ne.. Ale měl by pomoci právě k dorovnání vršků, které už nezvládá dorovnat baterie a ne s tím, co je vidět běžně v praxi, že se sotva drží při životě a ukazuje kolem 11V. Každopádně ta tvoje hláška že je prostě kapacitor povinnost, je špatná!! Takže když to shrnu, pokud bych měl 1kW woofer, tak bych MOŽNÁ přemýšlel na kapem, ale jinak ani náhodou..

Tam kde nic není, ani čert nebere..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ale také neřekl, že špatná kabeláž se dá dohnat kapacitorem, to jsem neřekl!

A když v kufru poctivých 400W rms nebo více pulzuje, že nepoznám co zamnou jede jak mi vibrují zrcátka, tak se domnívám, že pro baterii to moc dobré není, zato kapacitor si bere stále stejně a výkon u baterie nikterak nelítá jako bez něj, takže je lepší ho mít.

Nebavím se tu o nekvalitní muzice a nekvalitní kabeláži, ale o kvalitní muzice i kabeláži k tomu dobrý kapacitor, není dobré, když baterka čelí takovým výkyvům za sebou nevím jak dlouho. To by musela být hodně dobrá baterka, kapacitor stojí tak 1200 kč, dosti dobrá baterka okolo 4 000 kč.

Já kapacitor mám, předtím jsem neměl a je to znát = moje zkušenost, zda má někdo jinou, mě je to jedno, mě to pomohlo a nemohu si to vynachválit!

A neřekl jsem povinnost, nýbrž takřka již povinností! A to je rozdíl!!! :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pleteš si pojmy s dojmy.. To, jestli woofer kope a tlačí, že se ti klepou zrcátka neznamená, že zesilovač může trpět výkyvami napětí. V dnešní době využívání digitální zesilovačů je ta spotřeba tak malá, že 400W RMS prakticky nedělá téměř žádný výkyv v napětí. Obzvláště, pokud se budeme bavit o spuštěnem dobíjení..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tady vůbec ale vůbec nikdo nepronesl....

Když si někdo koupí za 10 000 a výše woofer, ať si k tomu koupí digitál třeba 20 000,- To je mi fuk. Ale já mám subwoofer pouze za 6500,- a kupovat k němu digi je naprosto zbytečné, zato jsem si koupil kapacitor za 1950,-

=spokojenost.

Takže říkáš:

\"Nekupujte obyčejné zesilovače! Je to zbytečné, kupte si rovnou super Digitální a nepotřebujete kapacitor za pár set korun!\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: revilohifi.cz

Původně zaslal: Mirrae24

kamarád má správný průřez kabelu a když to tahá do vysokého výkonu, vyhoří mu pojistka!

A to že na sobě některé kapacitory mají voltmetry neznamená, že nějak hodně zatěžují systém audia, je to pouze sice informativního charakteru, to je pravda, vypadá to taky pěkně, když tam něco svítí, ale když už někdo má kapacitor nemusí uvažovat nad tím, zda to má dost energie, ano má to dosti energie.

Já to také znám z praxe, opět každý říká něco jiného....

Já kapacitor neměl a poté jsem si ho pořídil, je to znát i v bassech, nejsou spomalené a jsou plné.

Toď můj názor, dohadovat se nebudu, pokud ho někdo nechce, tak ať si ho nepořizuje.

to jen svědčí o nevhodnosti zvolení napájecí kabeláže a pravděpodobně pojistky..

Jakou má ten kamarád pojistku u baterie? Jaký je součet pojistek na zesilovači (zesilovačích)?

Jinak dost energie spojovat právě s kapacitorem je také dosti mimo.. Pokud je slabá napájecí kabeláž (hlavně si uvědom, že se jedná o 12V), v pořádku baterie a dobíjení, tak prostě kapacitor je zbytečná investice. A jestli si někdo chce pomoci kapacitorem a ošidí kabeláž, tak si stejně nepomůže. Ano kapacitor pomůže, neříkám, že ne.. Ale měl by pomoci právě k dorovnání vršků, které už nezvládá dorovnat baterie a ne s tím, co je vidět běžně v praxi, že se sotva drží při životě a ukazuje kolem 11V. Každopádně ta tvoje hláška že je prostě kapacitor povinnost, je špatná!! Takže když to shrnu, pokud bych měl 1kW woofer, tak bych MOŽNÁ přemýšlel na kapem, ale jinak ani náhodou..

Tam kde nic není, ani čert nebere..

Kabeláž s přůřezem 25mm, pojistka 100 A = do 750W rms, má sotva 500W rms.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul

Tato diskuze vůbec nemá cenu, nějaký obchodníček (bez urážky) zde oznamuje, co jsem řekl a přitom neřekl, nejprve, že jsem řekl, že je kapacitor povinností, poté zase, že mi zesilovač trpí výkyvy! = TO JSEM NEŘEKL!!!

Řekl jsem, že baterie trpí výkyvy bez kapacitoru s normálním zesilovačam a alespoň se 400W rms sub/wooferem, potom baterie již trpí.... Když udělá bass, budou Vám blikat i kontrolky či světla.

Nebudu pokračovat v této lživé diskuzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musím se ti vážně smát.. jestli jsis všiml, nedal jsem sem schválně ani jediný odkaz atd. Tvoje specialita je napadání lidí kolem sebe a vnucování svých demagogických myšlenek. Místo toho, aby jsi se nad tím zamyslel..

To, že ti blikají světla, nebo palubovka světčí hlavně o bordelu v elektrickém systemu.

to, že jsi napsal, že to je skoro povinnost, je prostě fakt.. proto jsem ti psal, že i to \"skoro\" je blbost..

Místo toho nesmyslného ohrazování se své pravdy začni psát fakta a ne jen kolem sebe nesmyslně kopat..

Obchodník jsem, to je fakt, ale snažím se lidem prostě dobře poradit a ne jim vnutit lživou demagogickou myšlenku!!

Zatím jsi mě nevyvrátil ani jeden bod z mých připomínek nějakým faktem. Místo toho jsi zase napadl mojí osobu.

Jsi ubohý lhář, který evidentně podporuje něčí prodej, ale promiň, trapným způsobem!!

A abych se vrátil k té pojistce na kabelu. Je jasné, že průřez kabelu je vhodný udávat k poměru odběru proudu zesilovače ale hlavně na délce natažené kabeláži..

A teď.. 500W RMS na 4ohmy? nebo na 2ohmy? je těžké potom určit odběr (pomohla by asi pojistka na zesilovači.. kolikati amperová je) Ale hodím ti sem malou tabulku, aby jsi se měl opět nad čím zamyslet!!

1 - 20A 21-39A 40-50A 51-65A 66-85A 86-105A 106-125A 125-150A

do 1m 2,5qmm 6qmm 6qmm 10qmm 16qmm 16qmm 25qmm 35qmm

1 - 2m 6qmm 6qmm 10qmm 10qmm 16qmm 25qmm 25qmm 35qmm

2 - 3m 6qmm 10qmm 10qmm 16qmm 25qmm 25qmm 35qmm 35qmm

3 - 4m 6qmm 10qmm 16qmm 25qmm 25qmm 35qmm 35qmm 35qmm

4 - 5m 6qmm 16qmm 16qmm 25qmm 35qmm 35qmm 35qmm 50qmm

5 - 6m 10qmm 16qmm 25qmm 25qmm 35qmm 35qmm 50qmm 50qmm

a mohl bych pokračovat ještě dál, ale asi zbytečné.. Nicméně i z této tabulky vypline, že pokud máš zesilovač s příkonem 500W RMS na 4ohmy, bude mít na sobě pojistku do 100A.. záleží, jeslit je to v můstku, nebo 2x250W RMS na 4ohmy.. pokud v můstku bude mít na sobě 70-80A pojistku, tudíž takovýto odběr při maximálním zatížení.. i z této tabulky (mimochodem ne můj výmysl :-) ) je zřejma, že na délku 4-5m, což je nejčastější délka natažené kabeláže a hlavně standardní délka plusového kabelu v setech, by měl být průřez 35qmm!! Pokud chceš mít 25qmm s odběrem 100A, tak do maximální délky 3m.. A TOHLE JE TA PŔÍČINA BLIKÁNÍ!!!!!!!!!!!

Jinak sad mám na krámě několik typů.. jak od vysoce kvalitní značky AIV, tak i od Crunch, Soundstream, Alfatec atd. a abych řekl pravdu, tak k 25qmm sadě na délku 5m se standardně dodává 60A pojistka.. :-) Když to respektují producenti autohifi a prodejci, proč ne ty?

Tímto tento rozhovor končím, ale věř tomu, že tvé příspěvky si pohlídám.. Nebudu nikomu dávat odkazy apod. věci. Jen si pohlídám, aby jsi nikoho nesmyslně nenapadal a netvrdil blbosti.. Myslím, že tím pomůžu hlavně konečným uživatelům autohifi hlavně na tomto foru!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak najdolezitejsia zo vsetkeho je kabelas pretozze nevhodna kabelaz sa rovna problem teda rsp vela problemov...

Mirrae24 pocuj a tebe mi mal dat dakto zakas sem chodit ved doposial si nedal nic ine ako od tohoto obchodnika co tu vkuse ponukas cize nic viac le n reklma a a sme chodia ludia aby sa k dacomu priucili a dostali odbornu radu ..

ked ches spamovat a robit reklamu chod inde nie tuna kde sa riesia ozajstne veci, rady, a dakedy aj odborna literatura a nie REKLAMA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...