Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sedačka řidiče - sype se z ní drť molitanu - kde opravit ?


Wensdy

Recommended Posts

  • O 1 rok později...
Před hodinou, Duin napsal:

V naší 807ce je také boční strana sedáku zborcená a uvažují o opravě. Na ebayi jsem našel nový “molitan” za 69Eur.

Zkoušel někdo z vás potáhnout starým potahem novou výplň? Dá se to udělat doma?

Nejde to potahnout starým potahem. Potah je k sedáku prilepeny. Takže pokud nový sedák, tak i nový potah. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 1 rok později...

Zdravím, něco nového okolo sedáku řidiče ? Mám ho už K.O. že asi začnu vozit polštářek 🙂 

Kde a za kolik by se dal sehnat, barva nezáleží, případně když by byla k mání molitanová výplň, jak ji potáhnout nebo na kolik ta sranda vyjde.

Na vrakáči jsou dost v podobném stavu.

Děkuji za nakopnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Nedávno jsem koupil novej sedák do sedačky a dnes si našel čas na výměnu. Sedák je univerzální na levou / pravou stranu , takže na tom boku ( když na sedačku řidiče tak pravej bok ) kde je zámek pásu tak se musí oříznout . Nasunout na kostru sedadla , fixou obkreslit tvar toho plastu a pak říznout . Sundání potahu sedadla z toho sedáku jde dost blbě . Jak víme , je ta pěna asi vstříknutá do té látky a docela to drží . Pokud není sedačka vyhřívaná tak je to jednodušší . Když je vyhřívaná tak se musí dost opatrně aby se ten drát co v tom je nepřerval. Je v tom zalepenej . Já to sloupal co to šlo a na tu část jak je to vyhřívání jsem prvně nalepil látku , aby se mě to pak líp lepilo na sedák a ten drát se tam nějak neohnul . 

Prvně jsem si říkal že jsem se na to měl vykašlat , ale po vyrvání prvních kusů té pěny ze sedáku už nebylo cesty zpět .

Pod zadkem je ta změna poznat . Tady ten sedák se mi zdá z tvrdší pěny než originál . Je to takový víc jak fauvé koncernu .  

Sedák je odtud:

https://auto.bazos.cz/inzerat/173505195/sedak-ridice-transporter-vivaro-trafic-transit-ducato-atd.php?fbclid=IwAR3sWdPqtm0pEmFgA5OUQK55nSuoADSA43aZhi9NqFY4fWgp7DC74RgOzm8

IMG_20231024_164640.jpg

IMG_20231024_165636.jpg

IMG_20231024_174809.jpg

IMG_20231024_180755.jpg

IMG_20231024_192607.jpg

IMG_20231024_192618.jpg

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem kupoval,přes ebay.de.Ta originál látka byla nalepená na slabém molitanu a zřejmě ve formě do toho nalili tu pěnu sedáku.Potah šel sundat celkem dobře,jen místy zůstal ten slabý molitan na sedáku,tak jsem ho strhnul komplet a nalepil nový,asi 4-5mm,a to celé jsem nalepil na sedák lepidlem ve spreji.Mám sedačky bez výhřevu.Je to teď strašně poznat když se nesedí celou cestu nakřivo.Mj.,než jsem se pustil do akce,byl jsem se zeptat u čalouníka,jestli by to nepřečalounil,když mu dodám nový sedák .Dozvěděl jsem se že to nejde,protože potah nejde sundat, a i kdyby to šlo,tak samotný sedák se nedá sehnat.Po mojí odpovědi že mám nový sedák doma jsem se dozvěděl že to není možné,protože se neprodává a nejde ani jinak sehnat.Usoudil jsem tedy,že čalouník se nějak zacyklil a radši jsem to udělal sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oldo jezdíš francouze už dost dlouho na to aby jsi věděl že pokud má auto okolo 250 kkm a jezdilo jako rodinné tak budou oba sedáky dost naprd. a na vrakárně pokud bude dobrej budu chtít nesmysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 10. 2023 at 21:04, P607Olda napsal:

Pokud je sedák spolujezdce shodný, tak ho použít, z vrakáče. Vybrat si zachovalý.

Ale on není shodný. Ty boky jsou jiný . Na té straně kde je zámek pásu ( řidič - pravá strana , spolujezdec - levá strana ) je ta bočnice menší . Tady ten kupovanej sedák má ty bočnice obě stejný , podle toho na kterou stranu sedák použiješ , tak ořízneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělejte, jak chcete. Na 307 jsem to dělal několikrát. Jsou tam taky výřezy, ale ty nesprávné se schovají pod potahem. Tehdy stál samotný molitan 5000, anebo kompletní sedák. Pokud je na ebay k dostání, tak dobře.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a na 807 jsi to dělal kolikrát ? 

Já jednou a asi trikrát jsem měl rozdělanou sedačku . Takže vím že ten bok sedáku je na sedčce řidiče a spolujezdce jinej . Vždycky u zámku bezpečnostního pásu je to menší . Nejde zaměnit levej a pravej sedák .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...