Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

chcípe 1.4i


Yeah

Recommended Posts

Ahoj, mam peugeota 309 rocnik tusim 91, motor 1.4i. Problem je v tom, ze mi porad chcipe, jakmile sundam nohu z plynu a ma bezet volnobezne, tak chcipne. Je fuk jestli za studena nebo za tepla. Nemuzu skoro ani podradit, na krizovatce je to des. Prolezl jsem celej motor, zadny netesnosti, zadny divny zvuky, nikde nic netece, jen to chcipe. Mam novy svicky, kabely, filtry, naplne,.... Prosim pomoc

[Editováno 9/2/02 Yeah]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"potenciometr na stav pedálu plynu" je co??? Je tam buď snímač polohy škrticí klapky, ten obsahuje dva mikrospínače (na volnoběh a na plný plyn), ten je, jak už z názvu vyplývá, na škrticí klapce; a pak je tam váha vzduchu, taková krabička před škrticí klapkou.

Pokud to auto jede normálně, necuká, má plný výkon..., jen nedrží volnoběh, proměřil bych ten snímač polohy klapky - jestli spíná. Jinak jeden rozebranej mám doma, příp. na nahléhnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ODDIE : nemohl bys mi prosim jeste poradit, ktery konektor je ten snimac klapky? Ja tam nasel v tech mistech 3 (hledal jsem kolem mista, kde je lanko plynu) jeden je pri pohledu zepredu nalevo, ma 4 vodice, druhy jde smerem ke me, ma na bocich 2 plisky (jako zamek) ma taky 4 vodice a posledni je zasitej dole vpravo pod takovym cernym plastovym velkym nesmyslem (filtr vzduchu + něco) a ma taky 4 vodice. Logicky jsem si rekl, ze mam-li 2 spinace, pujdou od toho 4 draty. Jsem trochu motorovej ingnorant, proto ta asi zdanlive stupidni otazka. Dekuji za odpoved. Jo a jeste neco, kde se stelujou volnobezny otacky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ten snímač mně účtovali v servisu cca 700. Nějaký noname,ujel už 20tis. bez problémů.Jinak když to dělá pouze volnoběh,může to být taky vypadlý kabel z toho kontaktu volnoběhu - nemáš tam nějaký kabel navíc-tzn. nezapojený? :-) Snímač škrticí klapky se pozná většinou tak,že otáčky na volnoběh zvýší (já měl 4000). :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yeah: no ja mel neco podobneho a byl to jen takovy nesmysl - vypadla hadicka od cidla podtlaku... je to nekde pred motorem - nejspis na te horni pricce, kde je zamek kapoty.... a vede k tomu 3nebo 4 dratovej konektor cerne barvy (aspon doufam :)) to dela taky bordel... ale spis to bude tim potenciometrem na te skrtici klapce...

Ten snimac vypada jako taky vejir nebo tak nejak podobne je to velke asi 7x5cm mozna trosku mensi a je na leve strane na tom vstrikovani.....ten prvni cos psal....

Jo azkus napsat presny typ motoru. najdes ho prave na tom vstrikovani zepredu, ale musis na to jit snad s lupou, protoze se to blbjjjjeeee hledaaaaaa - je to zhruba uprostred....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...