Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Xenony?


reboot

Recommended Posts

A jak je to s chlazením? Nepřehřívaj se ty světla trochu? Jo,slyšel jsem, že ke xenonům můsíš mít nějakou automatickou regulaci sklonu světel (kvůli oslňování při zatížení zadku). No mne to moc neláká,jel jsem noční jízdu s audinou, od xenonů mě pak bolely oči-taková nepříjemná barva světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem zvolil Osram Silverstar, byly skoro jako 100 W, pořád na mě všichni blikali, že mám dálkovky. Vydržely přesně půl roku a praskly po sobě v rozmezí týdne. Bohužel šest stovek bylo v ...deli. Tak se chci zeptat, jestli dělá Tungsram Euroblue i H7?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Silerstaru je prý kratší doba životnosti kvůli vyšší svítivosti, udávají až 50% světla navíc. Ale je to snad díky tomu, že je na vláknu méně závitů a tím se přežhavuje a brzy přepálí. U mě to bylo dáno tím, že svítím pořád a hrkám se pořád po Praze a to jim nedělá dobře a taky, že je zapínám i desetkrát denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klidně do nich jdi, já to asi zkusím taky ještě jednou a dám je ještě do dálkovek a uvidím. Prodává je firma Sonn z Hradce Králové a posílá je během dvou dnů na dobírku (když tak se domluvíme na společné objednávce a uštříme za poštu a balné). Zajímalo by mě jestli má někdo zkušenosti ještě s jinými žárovkami H7 se zvýšenou svítivostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si pořídil H7ky, ne namodralé, ale více bílé, svítivost měla být stejná jako normální H7. Firmu si nepamatuji, protože mi po 2 měsících obě odešly, tak jsem je nas...ě vyhodil.

H7ky se snad dávají jen pod čirá skla, a tam nemá cenu přidávat na svítivosti, protože i tak svítí víc. Maximálně však + 30%, víc nestojí zato a brzo odejdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

taky jsem si pořídil tungsram se svítivostí +50%, bohužel odešly do věčných loviš? po zhruba 4 měsících.tak jsem tam frknul zpátky ty,co tam byly.ani nevím,co to bylo za znacku,ale podle mě musí být chyba nekde v elektrice,protoze behem jednoho dne mi praskly dvě a do měsíce další.tu jsem měnil včera.je to k vzetku,kdyz kazda H7 vyjde na zhruda 250,-!!! :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

No urcite prvni dojem je super ale jak to tak tady ctu tak ty modraky asi moc nevydrzi a je divny ze se to stava u vsech. Proste je to asi dan za to jak to hezky vypada a jak skvele vidis z auta na cestu. Osobne zkusenost nemam a taky me to moc laka. Asi neodolam a cast mojeho kapesneho obetuju do tech zarovek. Ale mam to proste tezky kdyz vsechno porovnavam s benzinem tak je mi docela lito za ty prachy koupit zarovky kdyz by za ne bylo docela dost benzinu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Na některých krabičkách Osram Silverstar je napsáno, že to jsou žárovky se zkráceným intervalem výměny. To naznačuje, že nevydrží tolik, jako normální. H7 svítí opravdu dobře, bíle, v kombinaci s čirými skly jsou subjektivně lepší než xenony .... a i při té častější výměně nesrovnatelně levnější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak si představte, že jsem byl v Peugeotu na té zímní prohlídce s tím, že mám v předních lampách ty Silverstary a když jsem pak jel večer, zjistil jsem, že mi ti buzeranti! seštelovali ty lampy tak, že tam tak drahý žárovky vůbec nemusím mít! Udělali tam totiž to, že těch cca 20 m navíc, co mají ty žárovky svítit, mi stáhli dolů seštelováním. Tím mě fakt pěkně namíchli!!! :mad: :mad: :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si tenkrát koupil na H4 takový modrý převleky a svítílo to bíle skoro až modře.Fakt na pohled to bylo hustý.Jenže.Stačilo aby bylo vlhko a bylo vidět úplný ale úplný h....návíc potkávačky svítili do stran a ne dopředu a dálkový zase opačně.No hrůza.Jestli chcete xenony může je sehnat.cena za oba i s tim startérem je kolem 6000 tis.Ale pokud to budete chtít dát místo H4 je s tím hrozná práce to předělat.Ale jde to!A svítí to jak víno.Já se na ně osobně chystám.Xenony na 400 kouly?Mazec.Pokud by ste měli zájem,dejte mi maila.Cus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec pánové,

Měl by někdo zájem o napájecí kabely xenonových lamp od Helly, co se používají u BMW 5 ???

Několich jich bych tu měl. :D :D :D

Návod na přestavnu do klasické lampy tu mám, ale jak to dostat do Peggyny nevím. Pokud chcete, ozvěte se, zašlu mailem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...