Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak jsem jel na sraz a orienťák s Marlinem, zabořil auto do bahna, utržené lízátko, bahno po druhé...


jarajarda

Recommended Posts

Pátek, cca 18h (od plánu zpožďění cca hodinu), dorazil ke mne Marlin. S mým kamarádem Vojtou naházeli moje hliníky připravené pro Pepita k Marlinovi do auta a vyrazilo se. První zastávka byla za Jičínem, Marlin si potřeboval natankovat, tak jsme si zrovna odskočili, přijdu zpátky a co nevidím- Marlin u stojanu, vyndaný celý kufr, kola venku, plato venku a cosi hledal. Ok, odjíždíme. Cca po 15km mi zvoní telefon, Marlin.. \"To bys nevěřil, ale já tam na tý pumpě zapomněl plato!\" Ok, domluvili jsme se že já s Vojtou pojedu pomalu dál sníženým tempem a počkáme za Hradcem Králové na první možné pumpě, kde jsme se měli setkat s Pavlem (bílá 5dvéř 205). Marlin přijel na pumpu cca 10minut po nás, na PAvla jsme čekali cca hodinu.

Bylo kolem 3/4 na deset a Marlin dostal nápad- nechá si v myčce umejt auto! Další zpoždění, už mi pomalu docházeli nervy a začínal jsem být celkem utahanej.

Dorazili jsme kolem jedenácté, přivítali se, Pepito si přehodil kola k sobě do auta, aby měl Marlin s Pavlem kde spát.

Zbytek dne- večera proběhl v pohodě a dobře jsem se bavil:)

Den druhý- orienťák

Vyrážíme jako druzí za Rebikem, já mám navigovat. No, není to moje silná stránka, proto se v první vesnici s Marlinem měníme a já řídím. Asi 3/4 hodiny hledáme zahradnictví, kolem kterého jsme jeli asi 4x. Vyjíždíme dál a odbočujeme vlevo na lesní cestu. cca po 1km začíná terén zdrsňovat a je nad slunce jasné, že by nás tu organizátoři nikdy netáhli, ale Marlin povzbuzuje slovy JEĎ, musí to něco vydržet, je to Outdoor. 207ma projíždí už opravdu drsnou džunglí, zastavuji a říkám, že dál to nevede. Nene, Marlin si sedá za volant a dokazuje, že pravdu nemám, cca po 200metrech musíme zastavit, protože jsme ve stráni, kde jsou před námi pouze stromy, větve a pařezy. Hlavou mi letí myšlenka na 207 taženou z lesa traktorem.. Všude kolem tráva vysoká cca 120cm, terén drsný.. \"To vycouváme\" praví Jirka a sedáme zpět do Outdoora.. Rány do podvozku, šustění, ale jedeme.. Z lesa jsme vyjeli, zjišťujeme škody. Lízatko nárazníku na levé straně ztracené, auto špinavé, ale ve sledu dalších událostí se ukáže, že bylo čisté..

Opět sedám za volant a Marlin naviguje. Vyjíždíme z vesnice po silnici, která je fakticky i dle značky v \"havarijním stavu.\" Asi po kilometru vidíme cestu rovně, polní cestu. \"Hele terén, jeď!\" vyřkl ortel nadšený Marlin... Jedeme směrem k obrovské hromadě hnoje, občas to s autem hází ze strany na stranu, objíždíme kupu zleva s úmyslem vrátit se zpět...ale na cestě (spíš strašným oraništi) se vyskytuje problém v podobě bahna, kolejí a ridolů..jedu cca 20km/h, Marlin pobízí \"Hlavně to drž, ať se tu nezahrabem\" a pak už jen cítím, jak auto přestává jet, klouže a klouže a kola se točí na prázdno. Marlin sedá za volant s tím, že vyjede. Snaha je hezká věc, ale není to všechno. Auto po několika pokusech klasá níž a hází bahno všude kolem... Jdeme do půl těla a snažíme se 207 vyprostit, naprosto bez výsledku. Volám Pavlovi, který se s Vojtou vrací a cestou nabírá posily. Mezi tím hlásíme Jirkovi, že orienťák nedokončíme..

Vyprošťování probíhá cca hodinu a půl a nakonec se nám ji podaří lanem a lidskými silami vytáhnout. Napadá mne, že teď už se nic horšího stát nemůže. Ó jaký to omyl..vždyť to by nebyl Marlin:D

Vracíme se zpět do lesa a hledáme utržené lízátko, které asi po 10minutách nacházíme. Vydáváme se zpět na cestu do Šebetova, kde jsme získali titul Prase dne. 207ma vypadá vážně strašně a nyní se stává hlavní atrakcí Šebetovského kempu.

Po obědě sedáme do auta a vyrážíme hledat pumpu s myčkou, kterou nacházíme až ve Svitavách (pokud se nepletu). Koule bahna se pomalu mění opět v auto. Mycí program dokončuje svou práci a my zjišťujeme, že bahno zanechalo na autě fleky. Ihned kupujeme 2hadry na leštění a leštěnku. V kempu ale zjišťujeme, že je nejspíš vyžraný lak od nějakého hnojiva. Snažíme se leštit a nic. Na pomoc spěchá například i Pe.tr, Přema, .. Nic nepomáhá. Pavel navrhuje, že s Marlinem zajedou do Brna, prý tam nějací \"kouzelníci\" leští auta i o víkendu. Tuto část příběhu bych ponechal Marlinovi, protože vyrážel okolo 15h s Pavlem a vrátili se zpět cca ve 22h.

Prase podruhé..

Já s Vojtou jsme měli zabaleno, protože dnes ráno proběhla akce Výjezd veteránem na Ještěd, tak jsme museli kemp opustit ještě včera. Marlin s Pavlem se s námi loučí se slovy \"Jdeme fotit bouřku\". No, to už jsem si říkal, že jim asi hrabe, ale nic. Vendulka zřejmě žertovně, že pojede s nimi a já blbec říkám \"No tak jeď, mají ještě místo\"... Vendulka otevře dveře a já jí udělám v haldách věcí místo k sezení. Odjedou a my se s Vojtou pomalu loučíme a chystáme se odjet. Asi za 20minut mi zvoní telefon....volá Pavel a v mobilu slyším \"Nebudeš tomu věřit, ale my zase zapadli!\" Notnou chvíli si myslím, že si ze mne dělá pr_el...ne, je to vážně tak, Marlin opět v bahně!

Když jsem tuto informaci vypustil do fóra, někteří asi už ani z počátku nevěřili, že je to vůbec možný.... Pavel zavolal znovu, že by možná bylo možné auto vytáhnout jiným s koulí. Dobrovolník Maza se přihlásil a propůjčil svůj vůz (406 Break HDI) k záchraně Vendulky, Marlina a Pavla. Jediný kdo nepil jsem byl já, tak jsem byl pověřen kočírovat tento kočár osazený šesti členy Peugeot-clubu. Teď si nejsem jistý s kým se Maza tísnil na sedadle spolujezdce, ale bylo to hardcore... Lilo jako z konve, ven jsem viděl kulový, celý auto zafuněný...a nefungoval větrák:D Vyjeli jsme na kopec a hledali jsme auto u silnice...asi tak po 3km od kempu někdo zezadu- taky vím prd kdo, byl jsem rád, že jsem viděl na 2 metry silnice:D, zahlédl cosi blikajícího v poli, no řekněme takových 400m od silnice... Celkem logicky jsme usoudili, že tahat auto z 30cm bahna za bouřky, deště a k tomu prakticky na planině v jedenáct večer je kravina, tak se 2 členové sebrali a šli jim naproti říct, že majií jít k silnici... Zbytek jsem odvezl zpět do kempu a vydal se opět na záchrannou akci. U silnice jsem viděl 5 polorozmočených postaviček Peugeot-clubu. Naskákali si do Mazova auta a dopravili jsme se zpět do kempu. Pavel a Marlin vypadali jako Hobiti z filmu pán prstenů, kdo viděl jejich bosé nohy od bahna a všelijakýho sajrajtu, ví co tím myslím:D

Asi po půlhodině jsme se s Vojtou rozloučili s účastníky Šebetovského srazu (s kým jsem se nerozloučil, tak se omlouvám, ale bylo tam strašně moc lidííí :super ) a hned při odjezdu z kempu za bránou opět mobil...volal Pavel, že se máme vrátit, že mají všechny věci, včetně spacáků u Marlina v autě.... Tak jsme jim dali naše spacáky a v cca 2:40 jsme dorazili do Jablonce, respektive já domů asi ve 4 do Liberce..

Musí se nechat, že ačkoli to byly chvilky mnohdy krušné a když jsem vezl Marlina a spol z té akce focení bouřky, musel jsem mu říct, aby už radši držel hubu, tak o zážitky na letošním Šebetově nebyla nouze..

A ještě jedna věc, při takovýchto chvílích se poznají přátelé a jsem rád, že dobrovolníků na \"záchranu Marlina, Vendulky a Pavla\" bylo tolik, že je nebylo možné poskládat do auta.. Nehledě na pomoc těch, kteří nás vytáhli z \"hnoje\" dopoledne, za to samozřejmě taky díky:super

Takže se uvidíme zase na podzim, doufám že už bez bahnění, nebo s některými i v Liberci na menším srazu, který se pokusím uspořádat v srpnu:)

Díky přátelé, bylo to moc fajn a Marline, už žádný BRODY ani TERÉN!!!!!!!

P.S. v číslech:

Počet mytí Marlinova auta od pátku do neděle: 3x

Počet vytahování Marlinova auta z bahna: 2x

Počet zapomenutých věcí: 1x plato na pumpě, 2x spacák v autě

Škody: 1x Utržené lízátko nárazníku, 1x uvolněný (možná vytržený) nárazník zadní, rozleptaný lak na cca 40% lakovaných dílů 207 SW Outdoor, 1x píchlá pneu

Dodávám: 2000Kč traktor, 2500Kč hasiči, dle údajů autora bahnobolu...

[upravil dne 14/7/08 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Faktura:

Vylovení...

Odbahnění...

Vyčištění...

Vysušení...

No ještě dodám že na cestě domů jsem potkal Marlina těsně před Svitavama , na benzince , sundaval predni kola a vytahoval z těhlice ,brzdiču a pružin kila bahna a kameni , prej mu při 90km/h hazel volant, doufám že už je v pořádku doma.

[upravil dne 13/7/08 Pe.Tr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...