Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Fejeton - kterak jsem vyrazil na první sraz


rafen83

Recommended Posts

Předem bych rád upozornil, že nic z daného příběhu není fikce a žádné postavy nejsou smyšlené.

Všechno začalo v pátek ráno, když jsem musel na rychlo do práce, i když jsem měl měsíc předem jasně nahlášené volno. Ale nenechám si tím přece pokazit celý den. Úkol nebyl obtížný a tak nebyl problém mít v 12:00 hotovo.

Napakoval jsem tedy doma věci a vydal se pro 205ku do garáže. Naskládal jsem věco do kufru a všechno se zdálo být ideální. Dokonce vysvitlo i sluníčko a hřálo jako o závod, což se později ukázalo jako další nástraha osudu. Vyjel jsem tedy na hlavní silnici a po pár desítkách metrů vidím v dálce VW T4 se zeleným pruhem a nápisem \"Pomáhat a chránit\" letmý pohled na přepínač světel a je jasno. Zapoměl jsem si rozsvítit a příslušník s dalekohledem to ví. Odstavuje si mne na parkoviště a k světlům přidává také to, že jsem nebyl připoutaný (oboje moje chyba, ale nechtělo se mi poutat když za pár minut vystoupím u pumpy a budu tankovat. Debata s příslušníkem byla dlouhá a nakonec dostávám pokutu 1000kč s tím, že uhradím na místě a nepřijdu o body. Alespoň nějaká dobrá zpráva :(

Pokračuji dál a na pupmě je jako obvykle docela plno. Zařadím se tedy do fronty za kamaráda s P 406 a německou SPZ, který po dotankování vyndavá z kufru 3 kanistry a tankuje je plné - další zrdžení, ale dejme tomu. Už nejedu na čas jak jsme chtěl, ale do 18:00 to na místo srazu ve Všechromech stihnu. A ouha, další milný předpoklad, když jsme se překvapivě lehce protáhl prahou přichází u chodova dopravní nehoda s přistáním vrtulníku - pěkná atrakce, ale proč právě teď, když spěchám?!!

U pumpy ve všechromech už není ani noha a tak pokračuji po D1. Asi po 30km na Exitu 43 (číslem si nejsem jist) stavím na pumpě Esso s jediným úmyslem. Chci si jen odskočit, co je na tom, že? No ze všech pump na celé D1 musí mít zrovna tahle problém s přípojkou vody, čili WC mimo provoz. Inu křoví za parkovištěm poslouží stejně a hurá z vozu a bez zastávky až do Šebetova. Otáčím klíčkem a ... a nic, respektive něco ano, ale ne požadovaný zvuk nastartovaného motoru. Otevírám kapotu a kontroluji elektroniku, vše se zdá být v pořádku. Pokus číslo 2 a zase nic. Po pár desítkách minut a mnoha dalších pokusech už to nevypadá dobře a baterie nelibě nese každý další pokus. Podle indicií, které jsme ze zvuku motoru dostal bude problém v benzinovém čerpadle.

Beru tedy telefon a obvolávám kamarády ve 150km vzdáleném Litvínově s prosbou o odtah, to už se blíží osmá hodina a první 4 kandidáti na pomoc již požili, čili odtah se nekoná. Až pátý na seznamu ještě v pátek večer nepil a je ochoten mi za lahev dobrého moku pomoci. Z jeho úst se ale dozvídám informaci na kterou jsme zapoměl, a sice to, že po dálnici se vozidlo táhnout nesmí. Slibuji tede úhradu nákladů na zapůjčení vozejku, jen abych byl pryč z proklatého odpočívadla. Do toho všecho začíná pršet, a následně i lejt jako z konve. Těsně pře 22:00 dostávám telefonát, že kamarád zajistil plaťák a vyráží pro mě. Čekají mne tedy další cca 2 hodiny na baru u pumpy Esso. Něco před půlnocí za neustávajícího deště dorazil odtah a pod palbou kapek nakládáme 205ku a odjíždíme směrem k domovu.

Kdo by čekal nějakou další katastrofu, tak toho musím zklamat. Dál už se nedělo vůbec nic. Kolem třetí hodiny ráno už ležím v posteli a usínám. Druhý den ráno jsme v garáži odhalil onoho čerpadlového záškodníka a na pondělí si od Auto Štangl Teplice objednal nové, které mají překvapivě skladem.

[upravil dne 12/7/08 rafen83]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, my si zrovna rikali, ze hlavni organizator nedorazil :-D, priste se na tebe tesime, aspon uz vis, proc jsem psal o tom, uvest na sebe telefony, mohlo byt vse v klidu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rico: fakt jo? Vzdyt ten znacek stoji park koruna a s Miss scratch se nam ten tvu Renzot (rozumej Renault-Pezot) strasne libil a prislo nam to vtipne ;-). No to si uz snad z me delaji lide srandu, ja mam zase vinovou barvu s dulkem v zadnich dverich :-(. Byl jsem se podivat dle prispevku KoNGa na auto, jestli jsem mu ho neodrel a sam jsem nasel dulek :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rico1

Také jsem byl na srazu prvně. Bylo celkem hezky, jen mě mrzí že mi hned v sobotu dopoledne, když jsme trajdali mimo kemp ukradl z auta někdo ten znak peugeotu. Kdo to viděl, ví o co jde.:grr

Vidět toho, kdo to udělal, dostal by :bacha

Já stál před tebou s 406 a ten znak jsi tam měl, teď sem koukl do foťáku a fotil jsem si to kolem 8-mé ráno v sobotu... potom si už ale nevzpomínám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: paul jane

kdyz jsem se vratili z westercity tak uz bylo po znaku :( no jo no lidi jsou desny

e, mas pravdu, dopoledne jsem ho tam jeste videl, jeste pred orientakem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...