Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Po startu chcípe...


oddie

Recommended Posts

Zdar lidi, mám tu malý problémek u dvou aut: P309 1,6i r.86 a P205 GTI r.93. U obou stejný. Auto jde v pohodě nastartovat, cca minutu běží a pak chcípne (udusí se). Přidávat plyn nepomůže. Tušíte někdo, čím to je, ještě než se v tom začnu š?ourat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Urbanek Tomas

Neco podobneho se mi stalo, kdyz se mi vymenil vzduchovy filtr, auto najdnou zacalo chcipat, ale pak se to vyresilo samo, najednou to prestalo delat.

Podivej se na stav vzduch. filtru, jestli vsude tesni hadice a jestli jsou dobre nasazene.

Dela Ti to jenom kdyz je to studeny nebo i potom, kdyz se zahreje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filtrama ani hadicema to není. Jestli to dělá po zahřátí nevím, obě ta auta jsou totiž jen proclená, takže se s nima nejezdí. Já to zatím nijak nezkoumal (a možná ani nebudu :)), ale podle mě to bude nějaký čidlo - jen jsem chtěl tip, pokud se s tím už někdo setkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravim, mam ten samy problem na svem P605 SV 3.0. Vymenil jsem uz snad vse co slo a stale to blbne. Po nastartovani motor zacne chcipat, po chvilce se ale srovna a uz je to v poradku. Ale nekdy behem jizdy obcas ztrati trochu vykon, jak se rika prestane tahnout, ale po chvilce se to zase srovna. Vymenil jsem vsechny filtry, kabely, svicky, vycistil a zkontroloval vstriky, tlaky v hadicich od cerpadla, nic :( O cidlu automatickeho sytice jsem zacal premyslet vcera. Muzete mi nekdo poradit jak na to ? Diky.

PS. kamarad mel jiny podobny problem na jeho P205 a to ten, ze motor nastartoval, ale vubec nereagoval na plyn a chcipal. Po dlouhem badani prisel na to, ze staci domacknout merku oleje, aby tesnila, nic vic :) Kdyz ji pak povytahl motor prestal opet reagovat na plyn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hezká závada, s tou měrkou oleje. To si to takhle přisávalo přes klikovku?!

Jinak osudy těch dvou "zázraků", co jsem popisoval výše: to GTI šlo do světa, tak nevim, co tomu bylo, a tu P309 1,6i mám nakonec na rozebrání, tak tam už to zjiš?ovat nebudu - ale asi si to přisávalo přes různý ty hadice, byly dost starý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U systemů vstřikování používaných u Peugeotiku není"čidlo automatického sytiče" je měřená pouze teplota vody a nasávaného vzduchu pro řídící jednotku.Čidlo vody jsem ale ještě nikdy neměnil,závada většinou bývá jinde. Zajímá mě tedy jaké zkušenosti máte vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>Petr: s benzíňákem mám jen tu zkušenost, co jsem popsal výše, jinak mám jen diesely - tam žádné takové závady nehrozí :))). Tu P309 1,6i už rozebírám na díly, ještě jsem zkusil se v tom krátce poš?ourat, ale bez výsledku. Dost možná si to někde přisávalo, má to takový unavený hadice... těžko říct. Mechanicky je ten motor OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemuze to byt vadna lambda sonda? Uvazuj o diagnostice motoru, to ti usetri nakupovani dilu naslepo. Ale jinak se mi zda, ze Peugeoty x05 maji obecne dost potizi s elektrikou / elektronikou.

Zdravim, mam ten samy problem na svem P605 SV 3.0. Vymenil jsem uz snad vse co slo a stale to blbne. Po nastartovani motor zacne chcipat, po chvilce se ale srovna a uz je to v poradku. Ale nekdy behem jizdy obcas ztrati trochu vykon, jak se rika prestane tahnout, ale po chvilce se to zase srovna. Vymenil jsem vsechny filtry, kabely, svicky, vycistil a zkontroloval vstriky, tlaky v hadicich od cerpadla, nic :( O cidlu automatickeho sytice jsem zacal premyslet vcera. Muzete mi nekdo poradit jak na to ? Diky.

PS. kamarad mel jiny podobny problem na jeho P205 a to ten, ze motor nastartoval, ale vubec nereagoval na plyn a chcipal. Po dlouhem badani prisel na to, ze staci domacknout merku oleje, aby tesnila, nic vic :) Kdyz ji pak povytahl motor prestal opet reagovat na plyn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...