Roman

Teplota motoru-benzín405

9 posts in this topic

Čau lidi,asi už je to mockrát omleté,ale přesto...Teploměr na palubce mi ukazuje cca 75st.C.Včera v koloně se vyšplhal na 90,pak naštěstí začala spínat sahara.Ovšem po pár km už zase ukazoval málo.Na SRi-čku ale taky neukazoval nějak moc cca80.Kde hledat nebo nehledat(?) chybu?

To Oddie,dík za fotky-nestíhám... A šloby to new předělat na dvou saharák?

Dík za rady.Roman

Pokud teploměr dobře ukazuje (zažil jsem i to, když rosvítil světla, tak teplota klesla o 5 st :) špatně zapojený teploměr), tak pak jedině pořídit dobrej termostat, který nepropouští a drží. Můžeš mít i letní verzi termostatu. Letňáky mají sníženou teplotu otevírání. Nevím, jestli se pro Pegi taky dělají (uzpůsobeno sportovnější jízdě a tudíž i nějaké té teplotní rezervě). Asi jo. Nízká teplota je jenom otázka termostatu.

Jde o to, jestli to finančně stojí za to, koupit nový termostat.

No, já jsem měl stejný problém, byl to termostat a stál bez práce pod 300 (P405Gr/95), takže ta cena zase není tak vysoká. Zkus zahřát motor tak na 60 a sáhni na chladič. Pokud to ale spadlo zase na 75, tak to termostat asi pustil - těžko by se to tak uchladilo. Mně to i s novým termostatem drží tak na 79-82, takže těch 75 bych tak neřešil (já jsem to předtím nemohl ani po 10 km jízdy po městě v zimě dostat přes 70). Taky může blbnout budík.

btw: fakt nikdo nevíte, kde je to teplotní čidlo :-(

Předělat na dvě sahary není problém, ale přijde mi to jako vyhozené prachy. Ale jestli chceš, dvojitá sahara k dispozici je...

Teplotu 75° mám standardně taky (u TD), v 90° spíná sahara (první stupeň, druhý stupeň jsem nikdy běžet neviděl). Pokud ti to normálně topí, neřešil bych.

oddie: ja bych potreboval jenom jednu tu vrtuli ci co to je. motorcek je v poradku len vrtulka je mrtva :(

dalo by se i zvlast ?

Nechci s tím opruzovat, ale fakt nikdo nevíte, kde je to čidlo teploměru? Ručka už skáče jak splašená :-(