Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ovládání nezávislého topení


Shemik

Recommended Posts

před 15 hodinami, Lihous napsal:

JJ koukal jsem po tom taky ale nepochopil jsem jak nastavit SIM aby reagovala jen na povolena cisla.

no, čínská angličtina nicmoc, ale já to chápu tak, že máš dvě možnosti, buď zmáčknout SET a z daného čísla to prozvonit, anebo poslat sms SNhesloSETčíslo ...

akorát v textu se mluví o "master number" v jednotném čísle, a v nadpisu je "can set up 5 groups", tak nevim, jestli když postup zopakuješ s dalším číslem, tak či ho vezme či nevezme; a není tam nic o mazání, jenom celkový reset

jinak aktuálně jsem našel nejlevnější za $29.74, odkaz nemá smysl dávat, to se mění co pár hodin který shop přijde s jakou cenou, já jen že za těch $33.07 je to "předražené" :-) - hlavně doporučuju vybírat jen s dopravou zdarma, neb při případné reklamaci jsou to pak ztracené peníze, dopravné se nevrací (aspoň teda tak to bylo, když jsem to naposled řešil, mohlo se to změnit, je to už pár pátků, ale nemám potřebu to zkoušet znova)

před 16 hodinami, vlkklx napsal:

Zdar sice to nemam vyzkoušený,ale docela se mě líbí tohle: ...

a mimochodem, typ RTU5024 by se vám pánové nelíbil?

nezkoumal jsem to podrobně, ale co jsem zběžně sjel parametry, tak vypadá o dost chytřejší, hlavně se dá načasovat až do 999 sekund, tedy necelých 17 minut, to už na zahřátí snad stačí a člověk může mít jistotu, že to nezapomene vypnout, když to rovnou hodí s časovačem ... a nabízí se levněji než CL1 :-)

p.s. nechápu, v jakých dálkách parkujete, že to chcete mít řešený přes telefon ... kdybych vycházel z výše uvedené čtvrthodinky jako maximální doby ohřívání, za tu dobu člověk ujde kilák, dálkovej ovladač s takovým dosahem není problém a člověk nemusí řešit, aby udržoval při životě (platil) SIMku, autorizaci toho správnýho telefonního čísla, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych připomněl zadání:

1. GSM

2. zapnutí prozvoněním

3. vypnutí po 30 (!) min, nebo po dalším prozvonění, nebo tlačítkem/vypnutím napájení, podle toho, co z toho nastane dříve.

4. případná notifikační SMS je jen bonus, ne nutná podmínka.

 

Upraveno uživatelem oddie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Original dalka v bezne zastavbeve meste cca 200-400m spis mene ..... ANO na primou viditelnost dalka - auto mam vyzkousene cca 900m.
GSM ma jedno plus dosah je dnes vice mene vsude.
Treba u nas v praci mame parkoviste na dohled ale diky nakladajicim kamionum pristavenym halam si pustim topeni kdyz uz jsem u auta cca 300m.
Jasne je alternativa casovac - pokud se nezapomene pustit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Péťa napsal:

Dálkový ovladač s dosahem 1km? Prosím o odkaz.

například: https://www.aliexpress.com/item/3000M-12V10A-1CH-switch-toggle-Learning-code-RF-Wireless-Remote-Control-System-3000M-Transmitting-Distance-315/534306299.html

... dle recenzí skutečně funguje přes kilometr (pokud zaslaný kus funguje :-)), nicméně to je jen výsledek rychlého hledání, dá se to udělat i s malým vysílačem, viděl jsem stavebnici v GESu nebo GME nebo kde

před 52 minutami, oddie napsal:

Rád bych připomněl zadání:

tak já myslel, že se tu kluci baví obecně, co by se líbilo i jim

před 53 minutami, oddie napsal:

3. vypnutí po 30 (!) min, nebo po dalším prozvonění, nebo tlačítkem/vypnutím napájení, podle toho, co z toho nastane dříve.

30 minut nejde s ani jedním výše uvedeným, na to by byl potřeba další bastl

před 19 minutami, Lihous napsal:

Treba u nas v praci mame parkoviste na dohled ale diky nakladajicim kamionum pristavenym halam si pustim topeni kdyz uz jsem u auta cca 300m.

jasný, pokud je prostředí k signálu nepřátelské, je to problém ... každé řešení má svá pro a proti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, ten kilák jsem pochopil, že to dá i ve městě (jinak by se to jaksi nelišilo od standardních modelů, kterých těch 200 m taky daj), na samotě ty tři, a taky se k tomu dá dodělat lepší anténa než ten kousek drátu trčící z plošňáku (resp. ne dá ale musí, protože samo auto si stíní)

nicméně to nemá smysl řešit, prostě má kolega jiný kriteria, než bych si představoval, tak jsem řekl, že nevím, tak mi to vysvětlil, no ... já mívám auto "v běžné městské zástavbě" v dohledu z okna přímo u baráku nebo nanejvejš kus v ulici, mít ho ve městě kilák od domu, tak by mě jeblo - jakože mě asi jebne, jestli nám tu zavedou zóny :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych opět měl volbu, tak jedině přes mobil. Vyzkoušel jsem hodinky, dálkáč a mobil je nejlepší. Třeba kdy je člověk na hokeji a blíží se konec třetiny a člověk si zavolá a pak přijde k vytopenému autu. To se nedá neprogramovat časově, tam nedosáhne dálkáč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Můžu poprosit místní borce o odkaz nebo nějakou stručnou rekapitulaci, jak co nejjednodušším způsobem ovládat originální příhřev za účelem ohřátí motoru? Snažil jsem se pročíst 42 stan tohoto vlákna, ale asi to hned tak časově nedám :) Stačí mně nějaké manuální zapínání on-off, chci to jako nouzové řešení, pokud auto v mrazu nenastartuje. I když servisák mně říkal, že příhřev ohřívá vodu jen v topném okruhu, a že termostat to stejně do motoru nepustí..:myslim

Pro info: Poslední týdny jsme měli problémy se startování v mrazech pod -10 stupňů, několikrát jsme neodjeli, dobíjet baterii nepomohlo. Asi jsme bud natankovali spatnou naftu (plnou nádrž..) nebo to bylo starou baterkou (originální z roku 2006), která asi točila pomalu, nebo jsou v háji žhavicí svíčky (2.0 HDi 80kW). Aditivum Diesel Power Aditiv zabralo jen částečně, výměnu nebo proměření svíček jsem zatím nezkoušel. Nyní to na dobrou naftu a s novu baterií startuje vcelku dobře, ale rád bych měl záložní řešení pro případ velkých mrazů - bez garáže při velkých mrazech nemám prakticky žádnou možnost, jak motor nějak ohřát (třeba elektrikou z domu) aby líp startoval.

Díky

P.S.: případně uvítám i nabídku do SZ (Plzeň, Praha)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to raa....nič jednoduchšie už asi neexistuje,ten prepínač stačí aj dvojpolohový.....riadiaci vodič z webasta spojí buď s RJ motora (originál zapojenie),alebo ho spojí s kostrou

(- pol baterie). Treba ho nájsť na kablovom zvazku pri webaste,prerušiť, zapojiť prepínač a funguje.

807_schema_pridavne_topeni_s_vypinacem.jpg

Upraveno uživatelem ferinko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, somira napsal:

když točí pomalu startér, nemusí to být baterkou... problém může mít ten startér s uhlíky.... vyndat startér, otevřít a možná se budeš divit jakej vodivej bordel je z obroušenejch uhlíků...

Problém není ani tak s uhlíkama jako s uložením rotoru , většinou jsou vydřený futra ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, jarokare napsal:

Problém není ani tak s uhlíkama jako s uložením rotoru , většinou jsou vydřený futra ;)

Přesně, nebo obojí, zrovna minulý týden jsem to řešil. Auto startovalo čím dál hůře, že je slabší akumulátor jsem věděl. Pak už jen cvakal startér. Nový akumulátor a startér nic.

V servisu mi vyměnili uhlíky a futra, startér byl taky celý od oleje, který na něj kapal z EGR. Teď startuje a točí jako nikdy předtím, klidně v mrazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co pět let vyndavat z auta startér a altík a posílat je na nějakou "údržbu" mi přijde poněkud přitažené za vlasy, za jedno nevím o tom, že by v servisním plánu byla o něčem takovém byť zmínka, za druhé mám u 17 let starého auta oboje původní, takže i kdyby se mi to teď rozsypalo a kupoval bych to nové, pořád by se to vyplatilo víc než ty tři servisní kontroloúdržby, které by to už mělo za sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

těch pět let je teoretických--přece píšu podle nájezdu--, ale u toho 17 letého auta, co vlastníš nějak 3 roky??? víš prdlajs, co se kdy měnilo a opravovalo, i kdybys tu napsal, že ho měl předtím soused odvedle, a spoléhat se na dnešní servisní plány je k smíchu, jinak ty bys měl vůbec dostat medaili za to, jak ti vše dlouho vydrží, jak máš ve všem hned jasno atd. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...