Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Guľové čapy - výmena


petertn1

Recommended Posts

Keď som teraz taky rozbehnuty, rozhodol som sa vymenit spodne gulove capy na prednej naprave. V Peugeote mi povedali ze su troska vybite, tak som sa do toho pustil. Capy som zohnal z nemecka za polovicnu cenu :super (v origo servise stoji jeden cap cca. 4500 SK). Demontaz celkom jednoducha ( k capom bol v krabicke prilozeny aj dobry obrazkovy navod). Co ma vsak cakalo potom vidite na prilozenych fotkach. Capy uplne rozdrbane a hrdzave, loziska rozpadnute:o. Som rad ze som to menil (bolo to o 5 minut 12), lebo neviem co by sa stalo keby vbehnem do vacsej diery...Tak aj ostatnym radim, nevahajte s vymenou ak mate na capoch hoci aj malu vôľu. Moja 407-ma ma najadzede 90 000 km. Nechapem co to su za druhotriedne diely co tam davali :grr(dufam ze uz teraz nedavaju). V origo servise povedali ze o tych capoch vedia a ze je to slabina 407-ciek. Zajtra este skocim na geometriu, ci som tam nieco nerozdrbal.

vzild5hmyki6m0i8r11c.jpg

ku1ajm9hlphfvzkccgvt.jpg

23uqpyi4t6pdepvve1lb.jpg

xc10jpi6pwsbmvkxim3e.jpg

[upravil dne 8/6/08 petertn1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bont

No me si taky nepotesil, zvlast ted kdyz mi v servise rekli, ze mam na pravym prednim cepu trochu vuli, ale ze pry to jeste vydrzi. Jak se ty spatne cepy projevujou abych poznal, ze uz je to vazne na vymenu?

Prejavuje sa to takym buchanim od prednej napravy pri prejazde nerovnostami a ked tocis volantom na mieste tiez je pocut sem tam buchnutie.

[upravil dne 9/6/08 petertn1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano bola to vada capov prvych 407. Problem bol v gufere (tesniacej gume), ktore dobre netesnilo, dostavala sa tam voda, cap hrdzavela a rychlejsie sa opotrebovalal. Mne to menili po necelom roku v ramci zaruky, ked som mal najadenych nejakych 13000. Uz v tedy o tom vedeli a nove co tam davaju uz tu chybu nemaju. Dufajme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Pamatuju si, jak byly překalené poloosy na Škodovkách 120. Komu to prasklo v záruce, vyměnili mu to v rámci záruky. Komu to prdlo až potom, platil si všechno sám. Tahdy jsme říkali: to by na Západě probíhalo jinak, všechna postižená auta by šla na bezplatnou výměnu. Jak jsme byli naivní!

[upravil dne 31.7.2008 Matuska]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Čus fšichni, mám stejný problém.

Projevuje se to jak napsal petertn1.

Mám teď 30 000. Známý mech co na to koukal, říkal, že to moc nešlo poznat, jen když to zvedl na 2 rameném zvedáku a kolo \"vyselo\" ve vzduchu, jinak na zemy nic....

Za co jste to vyměnily?! Za originál, nebo náhradu?! Jakou značku?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...