Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

samostavy u zadních brzd Bendix


Freedy

Recommended Posts

Potřeboval bych poradit, mám 405 GRD a na zadních brzdách mi nefunguje vymezování vůle mezi paknama a bubnem. Je vidět, že už to někdo rozdělával a já teď nevím jak to správně sesadit, protože když sešlápnu pedál pakny se rozevřou a pak se zase vrátí až na doraz. Tím ozobeným kolečkem jsem nastavil vůli, ale jakou funkci tam má přítlačná planžeta a plíšek navlečený na rozpěrce nevím, možná je to jenom špatně sesazený. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten ocelový plíšek tvoří druhý protikus k ozubené matičce a zahnutí plíšku k matičce zajištuje že při sešlápnutí brzdy se pakny roztáhnou a plíšek se zvedá a zabírá proti zubům matky. Plíšek mutí matičkou pootočit a tak zvětšit délku rozpěrné dorazové litinové tyčky. Když brzdu povolíš, tak má matička stát, neotáčet se a plíšek má sklouznout po smněru ozubení zase do původní polohy.

Zkráceně, při brždění plíšek otáčí matkou a vyšroubovává se z vodícího závitu (tím se právě nastaví ta potřebná vůle a při sjetí obložení se udržuje potřebná vůle) rozpěrné tyčky a při povolení jem po zobáčcích přeskakuje.

U mně bylo potřeba plíšky jemně přihnout, aby otáčely matičkou, ale zase zpětně přezkočily zase spátky.

Si to můžeš vyzkoušet, když to smontuješ bez bubnu a rukama roztahuješ pakny, tam vydíš jak to pracuje a jak zprávně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělal v létě taky chce to mít na obou samostavech vyčištěný závity a máznutý aby to chodilo lehce jinak jak to tu popisovali výš. Až to potom nasdadíš tak přes díru v bubnu jenom doladíš vůli mezi bubnem a obložením. Když jsem to dělal tak jsem si to celý ofotil. Měl jsem tenkrát obavy abych to zase složil. Nakonec to byla brnkačka. Fotky jsou kdyžtak k dispozici.:papa

[Editován dne 9/2/04 Wasabi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...