Freedy

samostavy u zadních brzd Bendix

10 posts in this topic

Potřeboval bych poradit, mám 405 GRD a na zadních brzdách mi nefunguje vymezování vůle mezi paknama a bubnem. Je vidět, že už to někdo rozdělával a já teď nevím jak to správně sesadit, protože když sešlápnu pedál pakny se rozevřou a pak se zase vrátí až na doraz. Tím ozobeným kolečkem jsem nastavil vůli, ale jakou funkci tam má přítlačná planžeta a plíšek navlečený na rozpěrce nevím, možná je to jenom špatně sesazený. Díky.

Ten plisek ti skace po tech zoubkach a neustale ti vymezije vuli.A musis rozchodit ten zavit v tom vymezovacim mechanismu.:D

Ten ocelový plíšek tvoří druhý protikus k ozubené matičce a zahnutí plíšku k matičce zajištuje že při sešlápnutí brzdy se pakny roztáhnou a plíšek se zvedá a zabírá proti zubům matky. Plíšek mutí matičkou pootočit a tak zvětšit délku rozpěrné dorazové litinové tyčky. Když brzdu povolíš, tak má matička stát, neotáčet se a plíšek má sklouznout po smněru ozubení zase do původní polohy.

Zkráceně, při brždění plíšek otáčí matkou a vyšroubovává se z vodícího závitu (tím se právě nastaví ta potřebná vůle a při sjetí obložení se udržuje potřebná vůle) rozpěrné tyčky a při povolení jem po zobáčcích přeskakuje.

U mně bylo potřeba plíšky jemně přihnout, aby otáčely matičkou, ale zase zpětně přezkočily zase spátky.

Si to můžeš vyzkoušet, když to smontuješ bez bubnu a rukama roztahuješ pakny, tam vydíš jak to pracuje a jak zprávně.

Já to dělal v létě taky chce to mít na obou samostavech vyčištěný závity a máznutý aby to chodilo lehce jinak jak to tu popisovali výš. Až to potom nasdadíš tak přes díru v bubnu jenom doladíš vůli mezi bubnem a obložením. Když jsem to dělal tak jsem si to celý ofotil. Měl jsem tenkrát obavy abych to zase složil. Nakonec to byla brnkačka. Fotky jsou kdyžtak k dispozici.:papa

[Editován dne 9/2/04 Wasabi]

No proste jsem na okraji svych nervu.......

Ja se ji zbavit nechci ale financne to asi neutahnu.......

Jeste se pokusim vydrzet.....:mad:

Tady jsou fotky samostavu Bendix - 405 sedan bez ABS, pro ilustraci...

Girling vám bohužel nevyfotím, páč už je volně nasypaný v krabičce. Leda až ty brzdy budu někdy dělat.

samostav1_bendix_405.jpg

samostav2_bendix_405.jpg

[Editován dne 2/11/05 oddie]