Sign in to follow this  
Followers 0
Guest NiceOne

Sahara se toci a toci

2 posts in this topic

Tak mam zase jeden z problemu, ktery nemam rad (mam rad problemy typu upadeny kolo..tam hned vim co je potreba opravit:)). Obcas (tak 1 z 20 startu) se mi hned po nastartovani zacne tocit sahara a motor zhasne. Pokud bych ho drzel v otackach tak nezhasne ale jak pustim plyn tak hned. No a problem je ze se sahara toci porad dal a prestane az odpojim baterku(nastesti tam mam ten rychloupinaci kontakt). Pak normalne nastartuju a jedu. No a ted co s tim?:( Kdyz to dam do servisu, tak zas vsechno v pohode pujde a nebudou vedet co maji opravovat. A nechat to tak nechcu, protoze je to elektrika a nechcu aby me to vyhorelo. Tak se ptam jestli nemel nekdo podobny priznaky??? Dik za rady.

Nazdar. Docela špatenka, když se to chová takhle nahodile.

Zřejmně bych se mrknul na bimetalový čidlo v chladiči, relátka a související kabeláž. Možná i pouzdro ve kterým ty relátka jsou. Nemá to třeba souvislost s větší atmosferickou vlhkostí, po dešti a tak? Možná taky od těch relátek taky projít kostření, očistit kontakty ...

Jsem nedávno dával druhý čidlo na spínání sahar a jsem si ho testnul v hrnci na šporheltu doma u mamky :) Připojil baterku, žárovku a rovnou otestoval jak spíná. Možná je špatný to bimetalový čidlo, že třeba vibracema se kontakt umlel a jen tak tam lítá a to pak způsobuje že ti sepne saharu. Co zkušebně vyhodit patici od konektoru a jezdit chvilku bez ní asledovat teplotu na budíku? Jestli to nebude dělat, tak bych tipnul na to čidlo ...